Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Geyik avcılığı ile oy avcılığı

Kamuran Alagözoğlu

  22 Nisan 2009

     Aşağıda anlatacağım hikaye gerçektir ve Kemal Sunal'ın komedi filmleri bile bunların yanında yaya kalır. Şöyle ki;

  seçimlerde Bolu'nun belediye başkanlığına aday olan birisi seçimlerden bir süre önce ormanda geyik vururken jandarma tarafından yakalanmış. Yanında gezdirdiği kamera ile birlikte bilgisayardan çıkarttığı "Yaban TV" logolu sahte basın kartı ile Yaban TV'ye belgesel çekimi yaptığını iddia ederek, aklı sıra jandarmayı kandırmaya çalışıyormuş.

  Bu olay başkan adayımızın kendisiyle özdeşleşen icraatlarından sadece biri.

  Seçim zamanı bu adayın meclis listelerinde yer alanlara, adayımız diye peşinde gezenlere, arkasında kameralara poz verenlere ne demeli bilemiyorum. Onlar da muhtemelen vurulan geyiklerin etlerinden ya da kemiklerinden sebeplenmişlerdir, en azından yalanmışlardır diye düşünüyorum.

  Sonunda, kendi uydurduğu bir TV kanalına belgesel çekiyorum diye jandarmaya çalım atmaya kalkıp ormanda kaçak geyik avlayan ve bunları satan bir başkan adayımız bile oldu ya, Bolu halkı olarak bu tür siyasilerimizle artık bize karada ölüm yok, kendileriyle ne kadar övünsek azdır vallaha.

   

  AKP Bolu Belediye Başkan adayının henüz belli olmadığı günlerde, Ali Ercoşkun'un aday gösterilmesi durumunda, CHP olarak büyük bir avantaj yakalayabileceklerini söyleyen Tanju Özcan, daha sonra bu sözünden 180 derece çark etmiş, herkesin gördüğünü 2 hafta sonra ancak görerek, Alaaddin Yılmaz'ın kendisine rakip olması durumunda şansının artacağını, gecikmeli olarak anlayabilmişti.

  Bolu Belediye Başkanlığı'na aday olan bir kişinin geyik avcısı değil tabii ki de, ama çok iyi oy avcısı olması gerekiyor. İşte Tanju Özcan daha işin başındayken, yani AKP'nin adayı henüz belli olmamışken, daha bu safhada sınıfta kalıyor aslında.

  Bolu'ya başkan olacak birisi, rakibi Ali Ercoşkun olursa kendisi için çok büyük dezavantaj, Alaaddin Yılmaz olursa avantaj olduğunu göremiyorsa, o adayın seçimi kazanması elbette mümkün olamazdı.

  Sadece tek başına bu olay bile bana Tanju Özcan'ın CHP'de il başkanı olarak kalmaması, hatta siyaseti bırakması gerektiğini söylemeye yetiyor da artıyor bile.

  Toplumun önünde giden insanların ileriyi görebilecek ve isabetli kararlar verebilecek yeteneğe sahip olmaları gerekir.

  Kim yararlı, kim zararlı, kim oy getirir, kim geyik getirir, hangisi doğru adım, hangisi yanlış adım olur. Bunları göremedikten sonra, bilmem kaç bin kişiyi öpmek hiç birşey ifade etmez. Rahmetli Ama Rasim bile türküsünde, "Öpmeyle bir şey olmaz, gel biraz koklaşalım" demiyor muydu? 

  Sonuç olarak CHP sil baştan yeniden yapılanmaya gitmelidir. Aksi halde CHP Bolu'da bu haliyle olsa olsa anca 'eski tas, eski hamam' olur.  

   

  Bolu'yu nereden takip ediyorsunuz?

  Yukarıda CHP'nin başındakilerin öngörüsüzlüğünden söz ettikten sonra, tevazuun âlemi yok deyip affınıza sığınarak kendi öngörü yeteneğimden bahsetmeden geçemeyeceğim.

  Gazetemizin basılı yayınına nokta koyduğumuzu biliyorsunuz. Kendim de dahil uzun bir süreden beri internet kullanıcısı olan hemen herkesin, gazeteleri internet üzerinden okuduğuna şahit olup duruyordum. Gazete alıp okuma olayı her geçen gün biraz daha TARİH olmaya, basılı ve görsel yayıncılık hızlı bir şekilde internet ortamına kaymaya devam ediyor.

  Biz de baktık ki, www.bolununsesi.com ve www.bolu.tv.tr sitelerimiz üzerinden okurlarımıza en hızlı bir şekilde haberleri ANLIK denebilecek bir süratle, yazılı, resimli ve görüntülü olarak verebiliyoruz.

  Bolununsesi Gazetesi olarak okurlarımıza en hızlı şekilde haber verdiğimize hergün şahit oluyorsunuz, olayın bu yönünü de takip ediyorsunuz. Bizim bugün verdiğimiz haberi, günlük gazeteler ancak bir gün sonra verebiliyorlar.

  Durum böyle olunca yani bugünün haberini sıcağı sıcağına anında Bolununsesi verince, diğerlerine bakmaya bile gerek kalmıyor.

  Reklam en çok izlenen yayın organına verilir.

  Okurlarımız Bolu'dan haber ve yorumları en çok nereden okuyorlarsa, reklamlarını da ona göre değerlendirmelidir.

  Bu konuda da diğerlerinden açık ara önde olan www.bolununsesi.com hizmetinizdedir. 

   

    

   

   

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak