Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Yaşamaya sözümüz var

Sinan Gökdemir

  22 Nisan 2009

     Harman bostanın eski güzelliği yok artık. Top oynadığımız harmanlarda artık hasat mevsimide yok. Deresinde balık avladığımız dereler yenilmiş teknolojiye. Kimyasal atıklar orayıda kuruttu. Yer üstü değil yer altıda isyan etti ve yer değiştirdi su yatakları. Susuz yaz filmi gerçek olursa şaşmayalım.
      Üretenleri, işverenleri, hayat verenleri içeri aldınız. Üniversite kurdunuz hapishanelerde. Oradakilerin dışarı çıkmak için eğitime ihtiyacı var. Bunu anlıyorum. Ya dışarıdakiler. Orada nüfus daha fazla. İsyanı nereden başşlatacaksınız onuda hesap etmişsinizdir umarım. Metris'ten başlatırsanız böbrek nakli ile başlar. Profösör orda. Tecavüz ya da tacizle başlatacaksınız o dışarıda. Yaşı başı geniş adamın, elinden tutanı olmalı.
     Uçurtmasını vurdunuz çocuklarımızın. Bacalarınmızı söndürdünüz evlerimizin. Bu yetmedi. Çalışan babalarımızın fabrika bacalarını söndürdünüz. Ondan sonrada ALLAH büyük diyorsunuz. Evet Allah büyük. İnancımız var. Ama bir şeyi kaçırıyorsunuz. O Allah nelere kadir değilki, sizin gibi beynamazları asıl din düşmanlarını, dini siyasete alet edenleri, çocuklarımızın geleceği ile oynayanları nasılsa cezalandıracak. Bu metris olmayacak. Olsa olsa siz sadece Alamut Kalesinde tutsak olursunuz. O zaman semerkant yeniden yazılır.
      Ya işte öle. Bacalar tütmez. SÖNDÜRDÜNÜZ. Ocaklar tütmez. SÖNDÜRDÜNÜZ. Fabrikalar durdu. SÖNDÜRDÜNÜZ. Ama bir şey var. VURUN ULAN VURUN. BİZ ÖLMEYİZ. MANGALDA KÖZÜMÜZ, YAŞAMAYA SÖZÜMÜZ VAR.

  Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak