“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

İllede Yürekli

Sinan Gökdemir

  2 Mayıs 2009

     Uzun yıllar öncesine dayanır dostluğumuz. Atılımcı.İnanılmaz inatçı. Bizi buluşturan nokta benim kaset sattığım dükkanımdaki o zamanın muhteşem yerinden gelir. HOT MİX kaseti isteniyor Mengen de. Bulmam lazım. Arz var talep var. Bir tanede olsa bulmam lazım. Sonradan yanan Ankara Modern Çarşıda'ki Cihan Plakçılık'la çalışıyorum. Haftada bir gidip nostalji kasetlerinden tutun ne ararsanız var orada. Onları alıp otobüsle dönüyorum Mengen'e. Bulunamazlar bulunuyor. Cihan Plak'ın arşivi emrimizde. 20 tane sanat güneşinin serisinden tutun Bülent Ersoy'un serisine kadar satıyoruz. Yaşam çok güzel. Bir şeye takılıyoruz anlatmak istediğim dostla. K harfimi c harfi mi.

  Kola içecek. Koka kola verir misin diyor.Yok diyorum. Var işte diyor ısrarla. Onun üzerinde coca cola yazıyor diyorum. İnat adam ya, ısrarlı. Türkçe yazıldığı gibi okunur diyorum. Olmaz diyor. O amerikan malı. Banane diyorum. Burası Türkiye. Ne yazılırsa o okunur. Muhabbetin başlangıcı bunlar. Güzel dost. Son yazılarımızdan sonra bir e mail atmış.Hakikaten görüşemiyoruz eskisi gibi burnumuzun ucunda bile olsa. Onunla rahmetli Yavuz Gökmen'in son yazısında yazdığı şiiri hep anarız.

   

  Ne Hasta Bekler Sabahı

  Ne Taze Ölüyü Mezar

  Ne Şeytan Günahını

  Seni Beklediğim Kadar

   

  Böyle gönül dostudur. Yazdıkları çok anlamlı. Hele şöyle bir ortamda. Askerlerimiz ölüyor. Yavrularımız vuruluyor. İnsanlarımız intihar ediyor. Ve biz hala seyrediyoruz.

  işte dostumun yazısı...

   

  Yüreğine Sağlık Dost

  Buluşmak Yasaklandı

  Meyhanelerde

  Çünkü Sen

  Sen Kazana Düştün

  Ne Güzel Dizilmiş

  Kelimelerin

  İnci Gibi..

  Şık Ve Anlamlı

  Ama İllede Yürekli

  İllede Yürekli

  Turtabak

  Yüzünüzden Gülücükler Eksik Olmasın. Köy Kızlarına Dil Uzatan Şerefsizlerinde Dili Kopsun, Gün Yüzü Görmesin. Bütün Çocuklar Bizim. Ama O Çocuklara İstismarda Bulunan Şerefsizler Kol Geziyor. Sevgiyle Kalın.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak