“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Yol- elektrik

Sinan Gökdemir

  13 Ekim 2009

    Su ile başladık yazılarımıza. Yol, elektrik ve dere olarak devam edelim istedik. Sessizliğe bürünmüş, suskunluğuna yenilmiş, her şeyi dualara kalmış ülkemin küçük kasabasından iyi haftalar dileyerek başlıyorum yazıma. Merhabalar.
  Yollarımızın duble yol olması için çalışmalar devam ediyor. Bölüm bölüm yapılıyor. Köprü inşaatları da devam etmekte. Benim bu çalışma güzergahlarındaki gözlemim uyarı işaretlerinin yetrsizliği yönünde. Hele bazı yerler varki Allah'a emanet. Can alır, canlar alır buraları demem gerek bile kalmıyor, çünkü bu dediklerim oldu bile. Biz deriz ki bir daha olmasın. Aileler solmasın. Biraz daha özveri.
  1998'deki sel felaketinden sonra ilçemiz merkezinden geçen Beşler Dere yatağı büyük hasar görmüştü. Devletimiz bunun üzerine trilyonlarca para harcayarak buraları sağlıklı bir şekle getirmişti. Şimdi bu dere yatağının ortasında ve bilhassa kenarlarında denetimsizce büyüyen ağaçlar var. Bir orman gibi oldu. Ben ağacın kesilmesine karşıyım ama varsa zararı kesilmelidir diye düşünürüm. Olaki bir sel felaketinde bu ağaçların faydası mı olur, yoksa zararı mı? Bir incelensin deriz. Gerekli görülen neyse yapılır nasılsa. Geç olmasın. Her felaketten sonra ağladıklarımız artık yeter yani.. Üşenmeyin bir bakın.
  Şu elektrik faturaları. Özelleşti anladık. Ama bakın en küçük örnek. Abone Mersin'de. Evi var buralarda. Aylardır yok aile. Abonenin yedi lira elektrik borcu var. Kapısını aşındırıyorlar. Aile yok. Borç yedi lira. Araçla tekrar gidiyorlar. Yok. Muhtarı buluyorlar, durumu bildiriyorlar. Yoksa kesecekler elektiriği. Borç yedi lira. Ya gel git ne kadar zaman ve akaryakıt harcadınız?.. Ben bunu sorarım size. Tek faturayı ödemeyene tebligat. Borç yirmi, otuz, kırk neyse. Yok mu bu miktarın bir kıstası. Nefes alsın şu millet Allah aşkına ya..
  YÜZÜNÜZDEN GÜLÜCÜKLER,YÜREĞİNİZDEN SEVGİLER EKSİK OLMASIN sevgiyle kalın..

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak