“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kargaların istilası

Sinan Gökdemir

  20 Ekim 2009

    Sabahın ilk saatlerinde iş yerine doğru çıktığımız yol güzergahında değişen hiç bir şey yok. Seyfi amca dükkanın önlerini süpürür, ibriklerini asar güne başlarken. Belediyenin değişmeyen simaları temizlik işçileri ile selamlaşırız. Gazete bayii ve çorbacılar ilkleridir Mengen sokaklarının.

  Ve o kargalar. Her zaman yaşamımızda var olan siyah kargalar. Gak, gakkkk diye çıkan o gaddar sesi ile ister istemez tüylerimizi ürpertiyor. Ve bir ceviz ağacından aldığı nafakasını asfaltın ortasına bırakıyor. Ceviz kırılınca pike yapıp rızkını yemeğe başlıyor. Zaten Atatürk'te sevmezmiş kargaları. Daha ilk okul çağlarında bostanlarda karga kovalamasını nasılda anlatırlardı. Ama o kargaları kovalayan Mustafa'nın asıl amacının iki kanatlı kargaları kovalamak olmadığının detayını anlatmakta hep zorlandılar.

  Oysaki o karnını doyurmaktan başka bir işi olmayan kargaları kovalarken hep düşünüyordu. Ülkemizden düşmanları nasıl kovalarız diye planlar yapıyordu. Karga ile karanlık hep birbirine benzer. İkisi de kapkara.

  Atatürk karanlıktan hoşlanmazdı. Hele ki ülkesinin karanlıklara gömülmesini hiç haz etmezdi. Ve onun için ömrünün yettiği yere kadar mücadele etti. Ve bize CUMHURİYET'i hediye ve emanet etti.

  Ne kadar koruduk ortada.Her bir zerremiz yabancılaştı. Yediğimiz içtiğimiz şeyler, gezdiğimiz tozduğumuz yerler hep yabancı bize artık. İşte hüzünlü bir ortamda bir CUMHURİYET Bayramımız daha geldi. Hepimize kutlu olsun.

  Ve ne yazıktır ki asıl kargaların istilasında ülkemiz. Kovamadık gitti.

   

  SEDAŞTAN CEVAP VAR

  Geçen hafta yazmış olduğum YOL-ELEKTRİK başlıklı yazımdan sonra SEDAŞ Basın Yayın Halkla İlişkiler'den ismail Ayhan Erkovan'dan konuyla ilgili bir mail aldım. Hassasiyetlerine teşekkür ediyorum.

  Her şeyin yapılan protokoller ve kanunlara uygun bir şekilde yapıldığını biliyoruz. Bundan kuşkumuz yok. Biz sadece düşük olan faturalara biraz daha zaman tanınır mı demek istemiştik. Getirisi götürüsü gerekli firma tarafından hesaplanmıştır nasılsa. Ama yine diyorum vatandaş ufak meblağlı faturalar yüzünden elektriklerinin kesilmesi hususunu belirten tebligatlardan hoşnut değil. Tasarruf sizlere aittir.

  Yüzünüzden gülücükler yüreğinizden sevgiler eksik olmasın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak