Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

İzlenimler

Yaşar Eyüpoğlu

  3 Nisan 2010

   

    Allah nasip etti, Mart başında Umre yapmak için yola çıktım.

    Önce Mekke, sonra Medine'yi ziyaret ettik.

    Niyetim kutsal gezinin hikayesini anlatmak değil.

    Değişik birkaç konuya değineceğim.

    İlki ve benim için en önemlisinden başlayayım.

    Kabe'de Cuma namazlarından önce, Medine'de her gün ikindi namazından sonra Hatim dualarımız oldu.

    Türkiye'den gönderilen, orada indirilen hatimlerin, okunan Yasinler'in, Tebarekeler'in, Selat ve selamların duaları...

    Rehberlerimiz Burhan ve Zeki Ay kardeşler 22 gün boyunca bu özeller dahil, bütün dualara İzzet Baysal büyüğümüzü içlerinden gelen takdim ve takdirlerle dahil ettiler.

    Dinleyenlerin 'Amin' seslerini duymanızı isterdim.

    Hepimiz çok duygulandık.

    Bazılarına ileteyim istedim.

    Son yıllarda camilerde 'Allah' kelimesinin, 'Ellah' diye inceltilme eğilimini biliyoruz.

    Ben herhalde bir Arapça özentisidir diye düşünüyordum.

  Gördüm ki Mekke'de de, Medine'de de hocalar ve müezzinler gerek namazda, gerekse ezanda, gerekse gametlerde tekbir getirirken bir defa bile 'Ellah' demediler. Hep 'Allah' kelimesini kullandılar.

  Bu konuda bir açıklama gelirse yayınlarım.

    Bolumuz'un 'Şef Bedrisi' Bedri Sönmez Ağabeyimizin büyük oğlu Servet Sönmez Medine'deki Crom Oteller Grubu'nun Genel Müdürü.

    Bizde onun otelinde kaldık.

    Bolululara gösterdiği yakınlığı ve özel ilgiyi görünce, öğrencim olduğu için ayrıca gururlandım.

    Medine'ye yolu düşenler artık yalnız değil.

    Başarıların devamlı olsun.

    Ziyaretler boyunca ve günün her saatinde yanımızda olan, bütün sıkıntılarımıza çözüm bulan, bilgileri birikimleri ve becerileri ile bu işi çok güzel yapan Zeki ve Burhan Ay kardeşlere bir daha teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.

  • BARIŞ KUMAŞ6 Nisan 2010 . 12:33

   Sayın Yaşar Eyüpoğlu´nun eğitim anlayışından kimse şüphe etmeye hakkı yoktur. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim yorumlarımıza dikkat edelim lütfen.Varsa bir durum internet ortamından klavye kahramanlığına gerek yok,önce dönüp kendi hayatımıza bakıcaz sonra başka insanlar hakkında yorum yapıcaz.Sayın Yaşar Eyüpoğlu´nun Bolumuza yaptığı katkılardan dolayı kutluyorum ve tebrik ediyorum.Teşekkür ederim...
  • ögrenci5 Nisan 2010 . 22:47

   Sayın Ahmet bey ben yaşar hocadan dayak yemedim ama cok arkadasım dayak yedi. Yasar hocam cok ıyı egıtımcı ve yonetıcı olabılır ona zaten laf soyleyemem abes olur. Ben egıtım camıasında dayaga karsıyım tabıkı sadece yasar hoca degıl dıger ogretmenlerınde sudan sebeplerle(ayakkabı ornegı gıbı) ogrencılerı dovmelerı ıcımde uhde olarak kalmıstı yerı geldı ve ıcımdekı bu uhdeyı o zamanlar haykıramadıgım ıcın aradan 20-25 yıl gecmesıne ragmen haykırmak ıstedım.Bence dunde bugunde yarında DAYAKLA EGITIM OLMAZ.
  • ahmet yılmaz5 Nisan 2010 . 10:58

   ´öğrenci´rumuzlu arkadasım senin anladığım kadarıyla içinde kalan şeyler olmuş.sayın yaşar eyüpoğlu bolumuza ve eğitim dünyamıza yaptığı çalışmaları ve yardımları kimse inkar edemez!yaşar beyin mezun ettiği öğrencilerin yüzde 95´i türkiyenin çeşitli illerinde çok iyi bir mesleğe sahip.keşke boluda bütün öğrenciler yaşar hocanın elinden mezun olsaydı...tesekkürler
  • masum´ca.4 Nisan 2010 . 11:19

   helal be yaşar hoca! yarı hacılığını böylece ilan etmiş oldun.. sn hocam bu işler reklamı seven işler deüildir haberiniz ola!!!hadi ALLAH kabul etsin.
  • ögrenci4 Nisan 2010 . 00:02

   Allah kabul etsın hocam ınsallah spor ayakkabısı gıydıgı ve sacları uzun oldugu ıcın butun okulun onunde dovdugunuz ogrencıler ıcınde yuce Allah tan af dılemıssınızdır. Belkı ayakkabıları yırtılmıstı yenılerını alacak paraları yoktu mecburen gıymıslerdı spor ayakkabıları ya da traş olacak paraları yoktu.ben sahsen sızın her hafta bası ve sonu bu yuzden ogrencı dovdugunuze cogu kez sahıt oldum.Hala zoruma gidiyor sızın gıbı egıtımcılerın ayakkabı saç için ögrencileri dövmeleri..dayakla egitim olmaz ama o zamanlar hep böyleydi hadi şimdi bir egitimci ögrenci dövsünde görelim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çalışmak, neşeli olmak, çeneyi sıkı tutmak, işte sana başarı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak