bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Sn Avukat Yener Bandakçıoğlu’na açık mektup İlgili haberi göster

 • Süleyman UZUN 18.3.2018 08:18:40

  EĞİTİLMİŞ  AKIL  ÜRETKEN ELLİ :YURDAER KALAYCI : SİZ KONU CAMİYE TÜRK KÜLTÜRÜNÜDE  EKLEMİŞSİNİZ:CAMİYİ YIKANLAR :ARI DURU ARAP KONSOLOSLUĞU OLMADIĞI  İÇİN  YIKTIKLARINA İNANIYORUM:MURAT DÖNEMİNDEKİ HAZERFENİ ASANLARLA RASATANEYİ YIKAN YIKTIRANLARLA FARKLARI YOK DİYE  DÜŞÜNÜRÜM.1950-1960 ARASI TARİHİ BİR OTEL SİYASİ  KİN NEDENLİ YIKILDI:KARS'TA Kİ İNSANLIK ANITI DA : BİZ VE BENZERİMİZ ÜLKELERİN  KADERİ
 • Ahmet14.3.2018 15:51:40

  Hişt-Pişt-Mişt din adına dönen paralardan bahsetmişsin. insanlar çalışıyor kazanıyor, kimi bu dünya için yiyeceğe içeceğe gezeceğe ayırıyor yiyip yiyip şişiyor sonra rejim için harcıyor. Kimi yeteri kadarını ihtiyacına harcıyor kalanıyla din adına hayır hsenata harcıyor. Sen iç şarabı ye kebabı bize karışma ok!
 • Pişt-Hişt-ziyt14.3.2018 11:59:51

    Din adına Dünya'da dönen para ne kadardır?Yani insanlara vaat edilen HELL ve PARADİSE için ne kadar para sarf ediyoruz?
    
 • lütfi erkan gökce13.3.2018 23:15:03

  “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen,
  İki kazma kürek, iki de ırgat gerek,
  Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen,
  Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.”
 • M.E13.3.2018 20:13:18

  Bir Camlı Camidir gidiyor..!Ben kişisel söylüyorum, herkes yorumlarda Yurdear Beye ve Yener Beye birşeyler söyleyerek eleştiride bulunuyorlar. Yanlış beyler, bilmeden yorum yapmayın. Bende Kulaktan Dolma Mevcut Cami Dernek Başkanı İsmail.....(soyadını bilmiyorum) Beyin iyi niyetli olmadığını ve Onun bu gerilimi başlattığını söylüyorlar. Evet..! CAMLI CAMİİ  Bolu ile özdeşleşmişti dersek yanlış olmaz, yıkılması gerçekten çok Yanlış. Art Niyet taşıyıp, çıkarlar peşinde olanlar olabilir. Mevcut Cami Tadilatla her kalabalığı alabilecek şekilde ISITMA Düzeninde Mükemmelleştirileceği bir Hale Pekâla getirilebilinirdi. Yazık olmuş.! YENER BEY VE YURDAER BEY Söyledikleriyle çok haklılar. Aç olanlar varsa Yurdaer Beyin Mizahi Önerisine sarılsınlar.
 • emar12.3.2018 11:01:11

  Ne demişler?.. Diyorsun ama uyduruyorsun
  "İlimle geçen bir gece ibadetle geçen bin geceden hayırlıdır" şklinde bir hadis yok ama “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.” (Buhari, Fedailu’l-Kur’an,21) diye bir hadis var.
  Lütfen dinimizi camiilerimizi ilimle mukayese ederek aşağılamayınız. BirBir alimin hem müslüman olup ibadetetmesi hemde ilim yapması en güzelidir.
  Ayrıca ilim nedir ne değildir biliyormusun?
  İlim, ilkokul ortaokul lise değildir,  İlim özellik isteyen ve diğerlerinden farklı ve topluma faydalı bir dala ihtisas sahibi olmaktır.
  Yunus Emre'nin dediği gibi "İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsin ya nice okumaktır" sözünü de hatırlatırım.
 • Ne demişler?12.3.2018 09:42:32

    İlim servetten üstündür.Çünkü serveti sen korursun;oysa bilim seni korur.Hz.Ali.
    İlim öğrenmek için yola çıkan kimse dönünceye kadar Allah yolundadır.Hz.Muhammed.(S.A.V.)
    İlimle geçen bir gece ibadetle geçen bin geceden hayırlıdır.Hz.Muhammet (S.A.V.)
    Körü körüne inanmakla ne ilim-bilim olur nede ibadet-iman olur.
    
 • mn12.3.2018 08:33:13

  Yurdaer Bey'e önerim... Dağkent'te zaten bir cami hayrınız var.. Eğer daha imkânınız var ise güzel Bolumuzun bir köşesine "hangi kademede olursa olsun" bir OKUL ya da Üniversiteye BİR ESER yaptırınız.. Bolu halkı bugüne kadar diğer camileri yaptığı gibi Camlı Cami'yi de kendisi yapar..
 • Ahmet11.3.2018 21:50:38

  Salih Özdemir SİZLERE RAĞMEN diyorsun ya çok yazık çokk.. Camiiyi mahalle halkına danışmadan keyfi olarak yıkan adamların neyini savunuyorsun. paranız yok pireniz yok neyine güvenmiş yıktınız. İslamda israf haramdır, peygamberimiz zamanı ve sonrasında şatafatlı camiiler mi vardı. Allah aşkına susun ya. Bu ne utanmazlık..
 • Salih ÖZDEMİR11.3.2018 15:48:26

  Bolu halkı bu camiyi en güzel şekilde en kısa zamanda SİZLERE rağmen bitirir. mesele reklam yapmadan yardım etmek.İtibar bir kere yere düştümü onu  düzeltmek imkansızdır.Allah kimseyi itibardan düşürmesin.
 • emar11.3.2018 13:27:22

  Hem sağlam camiyi keyfi olarak yıkıp hem de üste çıkmaya çalışan yorumcuları hayretle izliyorum. Ne çok Yurdaer bey düşmanı varmış.. Ne çok fitneci varmış. Ne utanmaz arlanmaz insanlarsınız. Meyve veren ağacı taşlamak yerine, takdir etsenize... Bu konu asla kapanmamalı ve camiyi yıkanlar kendi evini satıp yeniden yaptırmalı..
 • bahçeli11.3.2018 01:31:10

  Yurdaer kalaycının gurur,gösteriş,benlik yelkenlisine rüzgar veren   sayın yener bandakçıoğluna ve de cumhur bandakçıoğluna teessüflerimi bildiririm..şanınıza, statünüze yakışmadı...
 • Erdemli10.3.2018 15:19:50

  Hasbinallah veniğmelvekil
  FİTNE BİTMEZ
  Süreç devam eder.
  Mümine edep yahu deyip susmak
  düşer. Fitne isteyenlerde
  inşaallah kahrından gider.
  Söz gümüş ise sukut altındır.
  Yarabbi hidayet eyle.
  Allahütaala benim hidayet ettiğimi
  kimse saptıramaz, benim
  saptırdığımı kimse doğru
  yola getiremez buyuruyor.
  Vay ki vay onların haline.
  Mevla istediyse cehennemini
  Yada dilediyse cennetini
  son nefeste,
  Gösterecektir yerini.
  Rabbim imanı kamil olan salih
  kullarla birlikte eylesin.
 • Halkın Sesi10.3.2018 13:36:55

  Allah fazlasını versin ancak, Yurdaer Kalaycı bey isterse bu yaşa kadar edindiği servetle bir camlı cami değil elli tanesini yapar kendi adına, istediği yerde.. Ama nedendir ki; yeni işhanının yanındaki gariban "CAMLI CAMİİ" ile ilgilenir bu kadar cok, aklımız sırrımız almıyor..!!
 • Elhac Bedri Bolevi10.3.2018 11:44:03

  Yurdaer Beyi bir aydır feryat ettiren ALLAH C.C. rızasını kazanmak aşkı sebebiyle kutlamak isterdim. Lakin nasıl bir rızayı ilahi aşkı ki durmadan kendi hizmeti, kendi yardımı, kendi bağışı, kendi mimarisini anlatmasından ötürü bunu bir bencillik feryadı olduğunu aşikar etmesinden ötürü yapamıyorum. Yurdaer bey Milleti kin ve düşmanlığa insanları cami inşaatları üzerinden sömürülmekle uyarmaya, avukatları kalemlerinden kan damlamakla itham edip suçlamaya ve cami derneği hakkında suç duyurusunda bulunmaya, cami altına gelir getirici bölümler yapılmasından rahatsızlık duyarak alaycı bir şekilde önerilerde bulunmaya kalkması ise dahada vahim bir harislik, kin ve hırs içinde bulunduğunu göstermesi açısından tam bir ibretlik hale gelmiştir.
 • dolandırıcı düşmanı10.3.2018 10:30:57

  "serdar salih ve vatandaş rumuzu ile" poposunu yırtanlar sapasağlam  camlı camiyi yıkanlar dan dır.Bunlar Allahın Kuran da "sakın aldatan sizi ALLAH ile  aldatmasın" dediği şeytanlardır.Gayeleri CAMİ  adına diye toplayıp paraları ceplerine atmaktır. Sağlam Camiyi yıkmakla suç işlemişlerdir.Mahalle halkından veya dernek üyelerinden birileri savcılığa suç duyurusunda bulunmalıdır.
 • Ahmet10.3.2018 09:09:42

  Cami yönetimi hiç konuşmuyormuş? Siz külahıma anlatın bunu. Avcı,Vatandaş, Serdar, Cemaat rumuzlarıyla yazanlar camiiyi haksız gereksiz sekilde yıkanlar yada onların yakınları yandasları.. Günahlarınızla kavrulun.. Güzelim camiiyi yıkıp bagış dilenciligine basladınız. Size kapik yok, nasıl yıktıysanız kemdiniz yapacaksınız. Bize güvenmeyin, kapı kapı dolaşmayın. Bu konu asla kapanmasın, yuzunuze vurulmaya devam etsin. Artık Yener beyden de cevap bekliyoruz. Bu camii katilleri kimlermiş acıklasın. Mahalle olarak haklarında suç duyurusında bulunacagiz
 • Avcı10.3.2018 01:49:03

  Sayın Salih Özdemir'e , Vatandaş  ve Serdar isimleri ile yazan arkadaşlara birebir katılıyorum. Hayr ve yardım modunda olan insan bu kadar çeneye vurdurmaz.Yeter artık,bıktık senin bu sorunundan.Diyoruz ya tüm mabetler yada yapılar senin yardımınlamı olmakta? Hayvan figürlerinin etrafına dini yazılar yazan ihtiyar artık uzatma bu muhabbeti,elbette şakşakçıların olacaktır.buna da bişi demiyorum.LAKİN o kadar kötülediğin cami yönetimi senin onca aşağılamana,kötülemene tek ses etmediler! Bu senin farklı niyette olduğunu gösteren en büyük işaret! Aslında bu cami konusu ile ilgili sana çok sağlam bi soru sormak isterdim lakin ağır gelebilir! Olmuş bitmiş bir konu ,sakız gibi uzatmanın alemi yok!ömrünün geri kalan günlerini bari güzel şeylere ada
 • vedat10.3.2018 00:28:30

  mısır karnak tapınaklarının önünde aslan heykelleri var duvarlarında da edep yazıları...camimizin mimarisinin maket resmi yandaki binayla çok uyumlu...sıkıntı aslanları yolun iki tarafına mı tek tarafına mı yerleştirmek.
 • Cemaat10.3.2018 00:15:11

  Yurdaer bey egon tavan yapmış..derdin hayır yapmak değil,benim mimarim ,benim fikrim, falan filan..sen binanın alt katına işyeri yapınca güzel,yeni camiye gelir olsun ,masrafları karşılansın diye işyeri yapılınca tu kaka öyle mi,,bir daire parası hayır yapacan ama ortalığı ayağa kaldırıyon..yahu minaresiz cami mi olur,,git hayrını başka yerlerde dene ,,tabelaya da adını büyük harflerle yazdır..biz camimizi kendimiz yaparız..
 • Tosun9.3.2018 23:28:47

  Serdar rumuzunu kullanan çehendemlik hoca müsvettesi sahtekar.senin kim olduğun yazdıklarından belli.o helaları siz özel olarak tıkattınız.ben o inşaatta çalıştım.sizin kasten attığınız çöpleri biz çıkarttık defalarca.Beni kimliğini açıklama zorunda bırakma.
 • ağzı olan9.3.2018 21:57:01

  aleyhte yazanlar önce insanlar için heyrına bir eser yaparsınız sonrada konuşursunuz
 • emar9.3.2018 21:06:36

  Hala utanmadan Yurdaer beye laf yetiştiriyorsunuz, utanmadan sıkılmadan itibardan bahsediyorsunuz. Onun itibarı suya götürüp susuz getirir. Mahalle halkına danışmadan sağlam camiiyi keyfi yıkanlar, bizim kapımıza gelmesin, camii önlerinde ağlamasın.
 • Abuzittin9.3.2018 18:59:09

  Suç sağlam camiyi sebepsiz yer yıkkanlardadır. GalibaSalih efendi sen de o gruptansın. Sizlerin yapacağı şeytan evidir.Allah evi değil Camiye yardım diye pek çok yerde Allah adına soygun yapılıyor. Sizde onlardansınız.Saf insanları aldatabilirsiniz ama asla BAHÇELİEVLER halkını aldatamazsınız.Ha hiç durmayın yargıya gidin maçanız sıkıyorsa.
 • Serdar9.3.2018 18:07:10

  Sayın Yurdaer bey amma çok uzattınız bu konuyu ya.sen önce vatandaşlara şunu anlatman gerekli."Ben caminin yanında inşaatı yaparken inşaatın su işleri gerekliydi bende bu su sorununu camiden karşıladım ayrıca benim inşaatında çalışanlar küçük büyük ihtiyaçlarını gidermeleri gerekliydi bende gidin caminin tuvaletini kullanın dedim ama pislediğiniz yerleri öyle bırakmayın denedim ve ayrıca oradaki yetkililerle bile helalleşmedim" deseydin ya beleşçi mutfak ustası yeter artık kendini büyük görüp başkalarını küçümseyip durma artık.
 • VATANDAŞ9.3.2018 17:30:27

  Yahu arkadaş ne çok uzattın çok meraklıysan verirsin parayı hayrına yaptırırsın, ama senin derdin yeni yaptığın bina ile aynı mimaride olması. boş yapma çok heveliysen verirsin parayı hayırını yaparsın mimarisine karışmazsın.
 • Salih ÖZDEMİR9.3.2018 16:47:49

  Bi kez daha anlattın kendinin ne olduğunu  kan damlamalar, soyguncu kelimeleri,yargıya davetler.Allahın evi yapılıyor OTEL değil .Daha başlamadan bu kin nefret kelimeleri.Demekki senin paran nasip değilmiş! Konuştukça batıyorsun.Bence kalan itibarını korumaya bak.
 • nejdet uçak9.3.2018 14:07:39

  bizleri aydınlattığın için teşekürler.

Sayfalar:

 • 1
| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak