bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Yoksa yeni bir rant kapısı mı ?

Facebook'ta Paylaş

        Yüklediğim fotoğraflarda görülebilecegi gibi, park edilmesi yasak olan kaldırımların üzerine bırakılan araçlar trafik kuralları gereğince çekilmektedir. Bu 3 fotoğraf sadece 2 saat içerisinde çekilmiştir ve gün boyunca bu araç çekme işlemi aynı yoğunlukta devam etmektedir.

        İlgili yerde bu kadar sıklıkla hatalı park yapılmasına ragmen, park yasağını belirten herhangi bir tabela da bulunmamaktadır. Araçların çekilmesi sırasında ortaya çıkan gürültü evimizde beraber yaşadığımız hasta ve yaşlı büyüğümüzü son derece rahatsız etmektedir. Ricamız bu alana park yapıldığında aracın çekilecegini belirten bir ikaz tabelasının konması yönündedir. Bu sayede zaten mevcut olan trafik gürültüsüne, bir de bu gürültü kirliliğinin eklenmesinin önüne bir nebzede olsun geçilebilir. İşlemi gerçekleştiren özel/resmi kurum tarafından bu alandan yapılan araç çekimlerinin fazlalığı neden dikkat çekmemektedir? Yoksa baska bir rant kapisi daha mi açılmıştır?

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • ERHAN ÖZDEMİR(5.12.2014 13:55:26)

  Gocabolu ne alaka? Bende markalı otomobil var geçen gün bankada 5 dakikalık işim vardı,o araya park etmiştim 5 dk içinde arabam çekilmiş,hatalıydım kabul ettim,gariban falan ayrımı yok,benimkide çekilmiş,biz insan değilmiyiz,oralarda park yasağı var uymak gerek,uymayanlar benim gibi paşa paşa cezasını çeker,çünkü çoğu araç kaldırımlarıda zaptediyor,yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor

 • gocabolu(27.11.2014 20:01:17)

  ulan nerde garıban var onların arabalarını çekiyonuz ne o doğan renoult marka arabalar çekıyosunuz nedenı ne bılıyomususnuz parası yoksa dayanma gücüde yok sızlere adamların baslarını yere eğiyosunuz yazık siz ve sizin başınızdakılere

 • selami duvarcı(27.11.2014 14:41:46)

  Böyle bir rantı destekliyorum. Trafik kurallarına uymayanın cezalandırılması gerekir. İnsanlar kuralların var olduğunu ve uygulanabildiğini belki böylece öğrenirler. Park yeri bulamıyorum gerekçe olamaz.  

 • farkindalik(26.11.2014 16:00:28)

  cekim islemi icin her defasinda bir arac, bir memur, bir sofor ve bir de gorevli geliyor, araclar sanirim ozel bir otoparka cekiliyor. 5 dk sonra yeni bir arac tekrar hatali park yapiyor ve ayni ekip tekrar geliyor, trafik cekici tarafindan kesiliyor. bu noktada surekli ayni sey tekrarlandigi icin zaten yaya da kaldirimdan faydanamiyor. maaliyete, zaman kaybina bakin. kisacasi ceza uygulamak buradaki yanlis durumun onune gecemiyor. bir tabela veya mantar is gorur, ucuzdur. sevgili hemserim sirf gurultu oluyor diye 40 kusur senelik evi degistirmek pire icin yorgani yakmaya benziyor, biz pireden kurtulmanin pesindeyiz yorgan bize lazim.

 • sinan karayol(26.11.2014 15:33:09)

  Araç çekme yetersiz kalıyor. Çok araba var çook. Her sokak aynı durumda. Şehir içinden belli iş sektörlerini çıkarmak gerekli. Dershane , pazar yeri , büyük marketler vs. Ayrıca çoğu illerde okul bahçelerinin otopark olarak kullanıldığını gördüm. Her alan değerlendirilip çözüm aranabilir. Yorum farkına katılıyorum beton mantar güzel olur.

 • Kocayusuf(26.11.2014 11:34:28)

  Bu uygulamanın aynısını gölyüzünde istiyoruz. Özelliklede bankaların bulunduğu yerde kaldırımda yaya'ya yürüyecek yer bırakmayan araçlar için. Kaldırıma çıkan araçların hepsi çekilmeli ayrıcalıksız.

 • vatandaş(26.11.2014 09:20:30)

  bence güzel bir işlem ama nedense benim de dikkatimi çekti.Kaldırımın üzerinden araç çekme işlemi hep bu sokakta oluyor.Alibey Köşkün karşısında 2 veya 3 tane park yapılmaz levhası var. Ve orası çift yön ama günün 24 saati orada hatalı parklar yani ikinci sıra parklar var bunlara neden müdahale yok.o yolu kullanan araçların içindede insanlar var.

 • Yorum farkı(26.11.2014 08:57:56)

  Öncelikle ismail abi'ye şunu söylemek isterim ki '' bu bir okuyucu haberidir'' Dolayısıyla haberi editöre mal etmek yanlıştır. Daha sonra, haberi yapan arkadaş her kimse yapılan işlemden memnun olması gerekirken olayı çarpıtıp ''sesten rahatsız oluyoruz'', ''rant kapısı mı burası'', ''yaya kaldırımına çekerseniz aracınız çekilir tabelası konulsun'' gibi pek de anlamlı olmayan cümleler kurarak beni hayal kırıklığına uğratmıştır. Yaya güvenliğini anlayamadığımız apaçık ortadadır. Şu fotoğraflardan çıkarılacak en son anlamların yine bu fotoğrafı çeken ve haber yapan okuyucu kardeşimizin çıkarımları olduğuna inanıyorum.
  Ben olsam yaya kaldırımının o kısmına beton mantar koyarım, maliyetten de zahmetten de kurtulurum. İlgililerin dikkatine...!

 • ismail abi(26.11.2014 00:19:35)

  Bolunun Sesi gazetesinin sayın yazarı kendi yazdığınızı kendiniz okudunuzmu hiç acaba merak ediyorum.trafik kuralları gereğince çekildi diyorsunuz.söylermisiniz hangi ilde hangi şehirde hatta hangi ülkenin kaldırımlarında araba çekmek yasaktır levhası bulunur.eğitimli olan kişi kaldırıma araç çekilmeyeceğini bilir.toplumu bilinçlendirmek yerine rant kapısımı adı altında yanlış yönlendiriyorsunuz halkımızı lütfen yapmayın...

 • onur durukan(25.11.2014 20:34:11)

  1) Kaldırıma park edilmez uyarısı koymak gereksiz. Yaşadığı topluma ve kanunlara saygısı olan herkes kaldırıma park etmenin yasak olduğunu bilir. İnsan olan kaldırıma park etmez.
  2) Yayaların hakkını gasp eden araç sürücüsü en ağır cezayı hak eder. Bu yasal oğlu yasaldır.
  3) Şehrin göbeğinde, kavşakta oturup da gürültüden şikayet etmek  hamama girip terlemekten şikayet etmek gibidir. Seni rahatsız etmemek için bütün şehir parmak ucunda yürüsün olur mu?
  4) Kurallara yasalara uymayanlara ibretlik cezalar kesilmelidir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak