bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

ABANT İLOKULU ÖĞRETMEN –ÖĞRENCİ VELİ OKUYOR KAMPANYASI BAŞLATTI

Facebook'ta Paylaş

ABANT İLOKULU ÖĞRETMEN –ÖĞRENCİ VELİ OKUYOR KAMPANYASI BAŞLATTI

       Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), Türk insanının kitap okuma alışkanlığı ile ilgili yaptığı araştırma içler acısı bir gerçeği gözler önüne serdi. Türkiye'nin okuma alışkanlığında dünyada 86. sırada olduğunu gösteren çalışmada, okuma alışkanlığımızla ilgili elde edilen veriler: Geçen yıl 26 ilde 6212 kişiyle yapılan araştırma sonuçlarına göre günde 6 saat televizyon izleyip, 3 saat internete giren Türk insanı, kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor. Bu çerçevede okulumuzdaki öğretmen veli ve öğrencilerle toplantı yapılarak 04.11.2014 tarihinde okulumuzda okuma etkinliklerine başladık. Okulda haftada 1 saat olarak başladığımız okuma etkinliği evlerde her akşam saat 20.00 de 20 dakika tüm aile bireylerinin katılımı ile devam etmektedir. Bu konuda öğrenci ve velilerimiz okuma etkinliğine büyük ilgi göstermişlerdir. Öğretmen–Veli- öğrenci okuyor kampanyası çerçevesinde okulumuza kısa sürede bir kütüphane kazandırdık.

      Öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanabilmeleri için okulda önemli sözler paylaşıldı etkinlikler facebook ve internet sitesinde paylaşıldı. Aynı zamanda kitap toplama kampanyası başlattık. 20.11.2014 tarihinde öğrenci-öğretmen- veli olarak Bolu Halk Kütüphanesi ve müzeye Bolu Belediyesinin katkılar ile bir gezi planladık. İlerleyen zamanda 2.ve 3. Sınıf öğrenci-öğretmen ve velileri ile kampanyayı tüm okulumuza yaymak istiyoruz.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • İsmail ÇETİN(12.11.2014 12:34:26)

    Emeği geçen Öğretmen ve velilerimize teşekkür ederim. Biz gerçekten kitap okuyoruz. Öğrencilerime de teşekkür ederim.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak