bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Anne ben “gündem” oldum!

Facebook'ta Paylaş
 • Yapılacak yolu temsilen...

       Ah medya ah! İnsanın fikrini nasıl da güzel işletirsin… Sayende dediklerini doğru kabul edip başka bir şeyi araştırmıyoruz… Sadece eleştiriyoruz… Dün bir haber yerel gündemi değiştirmeye yeltendi: Kampüste ağaç katliamı! Habere göre kampüsteki ağaçlar kesilip yol yapılacak, rektörlüğün yanındaki ormanlık alanı talan edildiği söyleniyor…

       Kaynak Peki talan ya da katliam mı var? Üniversite alanını bilmeyen ve sadece haberle kalan okuyucuya göre öyle… Bir de içeriden bakalım… Aşağıda üniversite alanının Google Maps’ten aldığım uydu görüntüsü var. (Bunu sadece haberle kalan kişiler için yapıyorum.) image Kırmızı çizgi master planda bahsedilen yolu temsil ediyor. Bilmeyen için söylüyorum, çizginin sol tarafının üstündeki bina Rektörlük binası… Yol bu binadan başlıyor ve yeni kampüs diyebileceğimiz alana geçiyor. Bu yolun bitiminde MMF Ek Bina, İlahiyat Fakültesi (Doğa Bilimleri Fakültesi de bu binada), Diş Hekimliği Fakültesi binaları var. Bu çizginin paralelinde gördüğünüz yol, her gün öğrencilerin gidip geldiği yol ve bu yolun başında da Giriş Kulesi bulunuyor. Bu kule yeni yolla birlikte aşağıya taşınacak. Bilmeyen okuyucu için söylüyorum: Kampüs alanına yeni inşa edilen binalar dışarıya doğru yapıldı. Yani ağaçlık alanlar talan edilip de binalar konulmadı… Yeni kampüs alanını da içeri almak için kule, yeni kampüs alanının dışına konulacak. Böylece havuz, kreş, Diş Hekimliği, FTR, Hemşirelik, Tıp, İlahiyat binaları içeri alınacak… Bu çizginin (yolun) üstüne Merkezi Kütüphane binası da yapılabilir… Bunu haberde okuyabildin mi sayın okuyucu? Bilmeyen okuyucu için söylüyorum: çizginin geçtiği iki yeşil alan arasındaki arazi TEMA’nın ağaçlandırma yeri… Durum özetle budur.

       Şimdi sorarım size: Kütük Ev için yapılan yolda kesilen ağaçlara ses çıkarıldı mı? Sümer Mahallesi’nden Doğancı Köyü’ne kadar yapılan genişletilmiş yol için Bolu halkı şikayetçi olup da protesto etti mi? Rektör fidan dikileceğinden bahsediyor. Acaba o etkinliğe kimler gidecek ve sessiz sedasız fidan dikecek? Son söz: Eğer rant için ağaç kesilirse işte ona karşı olurum, ama burada rant yok!

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • yazan kişi(22.9.2014 22:09:11)

  Editör sanırım benim yorumu mail adresi var diye onaylamadı. Adım Mahir, soyadım Horozoğlu. Gıda Mühendisliği bölümünün uzatmalı öğrencisiyim. Onaylanmayan yorumumda, Bolu'da iki yerde arkadaşlarımla birlikte fidan diktiğimden bahsetmiştim: Biri Çayırköy'de, diğeri de Borazanlar'da...

  Benim bölümümle Hayri Hoca'nın bölümünün aynı olması benim rektörün adamı olduğum anlamına mı geliyor? Bir dönem Basın Halkla İlişkiler'de kısmi zamanlı olarak çalışmam rektörün adamı olduğum anlamına mı geliyor?

  Kaldı ki bu yazıyı kendi blogumda da paylaştım, kendi adımla...

  Mehmet Korkusuz Bey'e de saygılarımı sunarım, bu sebeple birbirimizi tanımış olduk.

 • Mehmet KORKUSUZ(22.9.2014 13:17:06)

  Tamamen üniversite ağzıyla yazılmış bir haber. Katılmıyorum, eleştiriyorum, bu yazıyı yazanı ismin koyma cesareti sergileyemediği için ödlek ilan ediyorum.

 • Köroğlu(22.9.2014 09:23:39)

  Bu okuyucu haberi olarak değil dalkavukluk haberi olarak yayınlanır ancak. Kırmızı çizgi hangi okulları nereye bağlıyor? Tüm binaların her gün kullandığımız ana yola bağlantıları mevcuttur. Kontrol kulesini nereye kaldıracaksın? Kontrol kulesi bu kafa ile giderler ise 2. tane olur. Master planında Güz. San. Fakülte binası var mı? Bu haberi yapan kesinlikle söylüyorum yönetimin adamlarından biri veya yönetim tarafından sipariş üzerine yaptırılmıştır. Bu katliamın vebalini inşallah vereceksiniz. Katliam mı var diyen şahsa ben de şunu soruyorum siz de Vicdan ve ağaç sevgisi var mı? Yönetim artık Vicdanı Cüzdana, Sevgiyi ise saltanata çevirmiş durumdalar. Yüce ALLAH görüyor bunları.....

 • mehmet(21.9.2014 15:41:31)

  Fenerbahçe topuk yaylasını da göz önüne alınız

 • köroğlu(20.9.2014 13:03:29)

  YİYORSA...

  Daha düne kadar köyde ağaçtan yapma (ahşap) evde oturanlar... Şimdi kalkmışlar DOĞACILIK / YEŞİLAYCILIK oyunu oynuyorlar...

  2-3 milyonluk İstanbul'a 25 milyon sıkışmış... Yeşil alan bulamıyorlar, zamanında orman olan yerlere dikilen beton evlerde oturuyorlar... KALKMIŞLAR şimdi doğayı savunuyorlar...

  Sormak lazım.. Üniversite ilk kurulduğunda KAÇ AĞAÇ kesilmişti? Bilen var mı?

  HADİ .. YİYORSA "İzzet Baysal" ve İzzet Baysal Vakfı'nı da KATLİAM yapmakla suçlayın ... YİYORSA ...

  Taksim Gezi Parkı'ndan dolayı bir gündem oluşturuldu gidiyor.

  İstanbul'u talan edenler, zamanında ormanlık olan yerlere beton binalar dikenler... Başımına DOĞA SEVER olarak çıktılar...

  Sizin yeşil ve doğa anlayışınızın içine edeyim !

 • TİMUR GÖREN(19.9.2014 12:51:45)

  Yeni yapılan fakültelerin zaten yolu var ne gerek var 200m güneyinden bir yol daha açmaya babanızmı dikti o ağaçları yüzlerce ağaç kesildi bu okuyucu yorumunu yapan arkadaş hiç ağaç dikip büyütmüşmü zaruretmiş?

 • yazan kişi(18.9.2014 17:58:53)

  Haritanın tarihi güncel ve her şekilde görebilirsiniz. Google Maps'e girin... Okulun nerede olduğunu da biliyorsunuz zaten... Google Maps'in gün gün fotoğraf çekmediğini de biliyorum ve bunun kesimden önceki hali olduğunu da biliyorum... Lafla peynir gemisinin yürümediğini de ve yanlış bir şey varsa mahkemeye verilebileceğini de biliyorum... Bu harita güncel, bu harita o kadar güncel ki kampüsteki öğrenci yurdun inşaatı da tatbikat caminin inşaatı da görünmektedir. O kadar güncel ki Sümer Mahallesi ve kampüs bağlantısı yolunun 4 şeritli yeni yolu da görünmektedir.

  Yollar, haritalar değişir; sanırım şu "kafa" hiç değişmeyecek...

 • rgu(18.9.2014 09:16:50)

  Haritanın ne kadar güncel olduğunu bilmemekle beraber öncelikle haber ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

  Yapılan kesimlerin zaruretten olduğunu düşünüyorum. Esas katliamın Bolu merkezde yapıldığını görmeyen gözler nedense üniversitenin bu ihtiyacına fazlaca tepki veriyor.

  LORD'lar özel salonlarında işsiz kaldılar galiba.

 • xx(17.9.2014 22:34:49)

  beyfendi araştırmış ve yılların gazetecılerıne meydan okurcasına bır haberin altına imzasını atmış. haberi yapan arkadas soylemese bızde agacları fakultelerin kışlık odun ihtıyacı ıcın kesildiğini düşünüyorduk.meger yeni yapılacak fakultelere ulaşımı sağlamk için yapılmış.

 • mehmet(17.9.2014 17:08:51)

  görüntünün oluşturulduğu tarihi yazmamışşınız

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak