bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Pazarköy Muhtarından feryat

Facebook'ta Paylaş

         Son yerel seçimlerden sonra kapatılan Mengen ilçesi Pazarköy Beldesi muhtarlığa dönüşmüş ve araç gereçleri,personeli geriye alınmıştı.Mağdur olduklarını belirten Pazarköy Muhtarı Sabri Dönmez elimizden bütün araç gereçlerimiz alındı, hizmet imkanımız kalmadı. Sadece bir traktör, birde ufak itfaiye aracımız var. Belediyeden sonra Pazarköy'ün hizmetleri Muhtarlığımıza kaldı. Ne bir personelimiz, ne de hizmet aracımız kalmadı. Bizimle aynı koşullarda kapatılan Belediyelerin ellerinden imkanları alınmadı. Vatandaşlarımıza personel, araç gereç olmadan, soruyorum nasıl hizmet verelim.

       Artık herkes kendi çöpüne sahip olmalı       

        Bu konuda yetkililere dilekçelerimizi verdik. Belediye zamanından alışkanlık olduğu için çevre köylerde çöplerini Pazarköy'e getiriyorlar. Artık herkes kendi çöpüne sahip olmalı. Çevre temizliğini azalarımızla beraber sürdürmeye çalışıyoruz. Belediyemiz kapatıldı bu geçiş dönemi geleceğimiz ne olacak bizler destek istiyoruz. Kapatılan Belediyemizde 70 konutlu ikinci TOKİ inşaatlarının yapımı devam ediyor. Halen 144 TOKİ konutunda ise Pazarköy sakinleri oturuyorlar. Birde tatil Köyümüz var. Pazarköy yöresinin gurbetçi nüfusu köylerimizle hiç ilişkisini kesmez. Ne olursa olsun Beldemiz Köye de dönse gene Pazarköy bizim köylerimizin geçiş merkezidir. Hatta Eskipazar Köylerinin bile tatillerde geçiş yolu burasıdır.

        Duyun sesimizi       

         Bu kadar tarihi değeri olan Beldemizin Köye dönmesi sadece bizim hatamız değil buralara yatırımı esirgeyenlerindir. 1930'lu yıllarda Pazarköy Belediye iken bu gün düştüğümüz durum Muhtar olarak beni, azalarımızı ve Köy halkımızı fazlası ile üzmektedir. Fazla bir şey istemiyoruz elimizden alınan Belediyemiz için tepki göstermedik ise bu insanlarımızın medeniyetindendir. Belediye görevde iken başlayan kanalizasyon çalışmalarıda tamamlanmadı dedi ve sözlerini şu ifadelerle tamamladı. Bizler ben Sabri DÖNMEZ, azalar Kemal KANALMAZ, M.Kemal YÜKSEL, Naci SÖNMEZ ve Yıldıray KARACAN olarak magduriyetimizin giderilmesini ve daha rahat hizmet verebileceğimiz bir köyde görev yapabilmeyi istiyoruz ve yetkilillere sesleniyoruz. Sesimizi duyun...

        Hüseyin VARLIK MENGEN

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • nejla şen(11.10.2014 21:18:38)

    Uzun yıllar önce, Pazarköy belediye iken orada bir yılım geçmişti. Sakinliği, güzelliği, huzuru bir arada bulabildiğim tek yerdi Pazarköy. Belediyesinin düşmüş olması beni fazlasıyla üzdü. Pazarköylü olmadığım halde bunun bu güzel köye yapılabilecek en büyük haksızlık ve kötülük olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir sonraki seçimlerde yeniden belediye olur.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak