bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Bolu’nun eşsiz güzelliklerini yürüyerek keşfediyorlar

Facebook'ta Paylaş

     TABİATIN KALBİ BOLU organizasyonu ile belediyenin düzenlemiş olduğu haftanın her Pazar günü yapılan doğa yürüyüşleri ile hem yürüyüş sporu yapıyorlar, hem de Bolu’nun eşsiz güzelliklerini keşfediyorlar.

      TABİATIN KALBİ BOLU’DA YÜRÜYÜŞ üyeleri her hafta artan bir sayı ile Bolu’nun güzelliklerini keşfederek Bolu sevdalılarına, yurdumuzdaki diğer tabiat aşığı insanlara ve yurtdışındaki tabiat gönüllülerine tanıtmaya çalışıyor. Bir nebzede olsa Bolu’nun tanıtımına olan katkılarından dolayı tüm yürüyüşçüler memnuniyetlerini belirtiyor.

      Yürüyüşler yaklaşık 2 yıldır devam ediyor. Bütün doğayı ve yürüyüşü sevenlere açık olan bu organizasyona katılmak için Tabiatın Kalbi Bolu’da Yürüyüş Facebook grubuna üye olunup, grupta paylaşılan telefon numaralarından o haftaki doğa keşfine kayıt yaptırılabiliyor. Konuyla ilgili görevli belediye elemanı Muzaffer Yıldırım yürüyüşleri düzenlemekte ve yürüyüş kayıtlarını oluşturmaktadır. Yürüyüşler her hafta Bolu’nun bir ilçesinde değişik parkurlarda dere ve dağ yürüyüşleri şeklinde düzenleniyor.

       Yaklaşık 10-20 km lik yürüyüşlerle o yörenin dağları, dereleri, tabiat güzellikleri fotoğraflanarak Bolunun tanıtımında kullanılıyor. Şu anda 500 ün üzerinde üyesi olan grup üyeleri tanıtım yaygınlaştıkça daha da artmaktadır. Yürüyüşlere ilk defa katılan doğa sever ve Bolu tutkunları. Yıllarca Bolu’da yaşadıkları ve Bolu’nun bir çok bu güzelliklerini görmediklerini, Bolu dışında yaşayan kişiler ve Bolulular gördükleri manzaralar karşısında; “Burası Bolu da mı? Harika bir güzellik!” gibi hayranlık sözleriyle Bolu’daki bu güzelliklerin farkına varıyorlar. Zaman zaman Bolu dışından da katılımlar oluyor. Bu kişiler gittikleri yerdeki eş dost, akraba ve çevrelerine bu güzellikleri tanıtacaklarını söyleyerek büyük bir memnuniyetle yürüyüşten ayrılıyorlar.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • nrgl(17.3.2014 14:03:43)

    Cok guzel.Aranizda olmak isterdim.Yuruyuse devam dostlar...;))))

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak