bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Göster gücünü Belediye

Facebook'ta Paylaş

      Yukarı Çarşı kültür parkta yapımı süren katlı otoparkın kısmen açılması ve çevre düzenlemesi nedeniyle bölgedeki trafik keşmekeşi devam ediyor.

      Katlı otoparka giriş çıkışlar sıkıntılı. İsmetpaşa Caddesi de tek yön olarak trafiğe açık. Bununla birlikte Caddenin kuzeyinde bulunan esnafların yaya kaldırımlarını İŞGALE devam etmeleri nedeniyle doğu batı istikametinde tek geçiş yeri olan bölge yayalar için eziyete dönüşmüş durumda.

      Bazı esnafların dükkanlarında ne var ne yok bütün mallarını kaldırımlara, hatta kaldırımla caddeyi ayıran tel bariyerlerin önüne çıkarmaları nedeniyle yaya geçişi burada oldukça zor. İki kişi karşılaşsa biri diğerine yol vermek zorunda. Bu durum aynı zamanda insan haklarına da aykırı. Belediyeyi göreve davet ediyoruz. Göster gücünü Belediye. Eğer güçlüysen buraya acilen müdahale et.

YORUMLAR Toplam yorum: 8
 • sedat ozcan(12.12.2013 16:42:04)

  Kamuran bey haber anlayışınız farklı.Kabul.Sonuçta yapılan her haber olumlu veya olumsuz birilerine yansır.Öncelikle habere konu olan esnaflar mutlaka otopark yüzünden kesinlikle maddi zarar görmüştür.Ama herkesin bilmesi gereken o tel örgü çekilmeden de bu esnaflar aynı şekildelerdi.Yani aslında iğne çuvaldız meselesi.Bolumuzun tamamını ilgilendiren bir konu.Bazı hamleleri haber olmadan yapmak lazım.Haber olduktan sonra kimse kızmayacak.Boludaki tüm esnaflara sesleniyorum.Kaldırımları terkedin.Bu alanlar size ait değildir.Haber olunca kızmayacaksın. Benden söylemesi.Bolumuz için 10 numara haber olmuş tebrikler.Kasabamı beyler burası. Burası bolu şehri köye çevirdiniz memeleketi

 • başkan(11.12.2013 21:13:01)

  bu dunya sanada kalmaz kamuran bey... Editörden: Elbette kimseye kalmaz da, ne alaka bu laf şimdi onu anlayamadım.

 • cevap(11.12.2013 19:36:56)

  editör iyi güzel okuyucu haberi demişinde siz ilk başta bi yaptığınız haberi maksadından çıkartmayın.nedemek göster gücü belediye! burda esnaflarla belediyeyi karşı karşı getirmeye çalışmak nasıl gazetecilik!insan haklarından bahsetmişsiz  inşaat başladığından beri ismet paşa cad. insanların haklarını araştırdınızmı hiç ne oldu diye? o sokakları o hale getiren orda ekmek parasını kazanmaya çalışan esnaf değil belediyedir..bnde orda bir sakinim ve ocadede oturuyorum.trafiğe kapandığından beri çöpçüler bile sokağı süpürmez oldu. kaldırım taşlarını dağıtıp bırakıp gittiler. yine sokağı temizleyen taşları düzelten esnaftı. barışın dediği gibi empati yapan kişiler bu durumu anlayışla karşılar..öyle rastlege gelip resim çekmeyle bu işler olmuyor.

 • vatandaşbolu(11.12.2013 15:28:55)

  Haberi yapana tebrikler, çok iyi bir tespit yapılmış. Sanki dükkanlardaki tüm mallar kaldırımlara yayılınca insanlar dükkanlara koşacak, herkes biliyor nerede ne satıldığını.Vatandaşın geçeceği daracık kaldırımı işgal edeceksin, daracık yolu daha da daraltacaksın, kimse sesini çıkarmayacak. Yok öyle vurdumduymazlık. Herkes gerekli şikayeti yapsa, kanunları uygulayıcılar da görevini, böyle olmaz. Bu karda buzda kaldırım işgallerine acilen son verilsin.

 • aslı duru(11.12.2013 14:53:51)

  kamuran bey lütfen birde zübeyde hanım kız meslek lisesinin yanındaki manav dükkanını çekin
  Editörden: Değerli okurlarımız bu haber bir okuyucu haberidir. Sizde çekip gönderebilirsiniz. Sonuçta herkesin cebindeki telefonda fotoğraf makinesi özelliği var.

 • hkn53(11.12.2013 12:50:26)

  Barış Bey'e katılıyorum. Şunu da belirtmek isterim ben esnaf değil maaşlı bir çalışanım ve o esnaflarla ilgim alakam yoktur. Barış bey'in dediği gibi enpati yapmak lazım. Küçük esnafımız büyük marketler ile rekabet edemez hale gelmiş ayrıca uygulanan vergiler stopajlar v.s para kazanılamaz olmuştur. Esnafın bu tür davranışlarının mecburiyetten olduğunun bilinmesi kimsenin art niyeti olmadığı bilinmesi ekmek parası derdinde olduğu anlaşılması gerekir. İstanbulda Mahmutpaşa,Tahtakale,Sirkeci'de bu davranışın örnekleri fazlasıyla yaşanmakta bırakın 2 kişi yan yana geçmeyi 1 kişi bile zor yürüyor. ama şikayet eden yok.. Yıkıcı değil yapıcı davranalım lütfen..

 • muhteşem(11.12.2013 11:09:30)

  haklıdan yana doğru ve tarafız gazeteciliğinizden ötürü tebrükler kamuran bey vala bıravo size görmemezlikten gelenlere inat dürüst gasteciliğinizle alkışı hakediyorsunuz

 • baris yavuzaslan(11.12.2013 09:00:45)

  Herşeyi iyi güzel paylaşmissinizda  o esnafların 1.5 senedir orada ne çektiğini inşaat yapilirken tüm gün boyunca tozu topragi yuttugunu günde 2-3 kez mallarini sildigini dukkanlarinin önünün çamurlu santiyeden  bir farkinin olmadigini işlerinin çok düştüğünü hicbir şekilde gecen surede yetkili bir kişi tarafından ne birgün hal hatrinin soruldugu nede bilgilendirildigi olmustur kaldirimlarinda zaten çok dar ve düzensiz olduğuda fotoğraflarda acikca görülmektedir.herkes olaylara kendi penceresinden baktigi için sadece kendinin mağdur olduğunu düşünüyor herkesin empati yapma zamanidir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak