bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

BOLU'LULAR KAĞITHANE'DE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Facebook'ta Paylaş

İSTANBUL'DAKİ BOLU İLİ VE İLÇELERİ KÜLTÜR DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANLIĞINDA SEDAT HAMARAT BOLU'LULARI KAĞITHANE'DE TOPLADI.

     Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Kağıthane Belediyesi Başkanlığının ve Dernek Başkan Yardımcısı Şenol Erdoğan'ın girişimleri ile Kağıthane Nurtepe Sosyal tesislerinde gerçekleşen iftar yemeğinde İstanbul’da yaşayan Bolulu'lar bir araya geldi.

     Etkinlik, Dernek Başkanı Sedat Hamarat’ın konuşması ile başladı. Sedat Hamarat konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek, Bolu'nun doğal güzellikleriyle söze başladı. Etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan Mehmet Sepil Bey'e ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’a ayrıca teşekkür etti. Kağıthane Belediyesi Başkanı Fazlı Kılıç’ın sürekli Bolulu'lara olan desteğini aktardı. Bu esnada salonda olmayan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç Dernek Başkanı Sedat Hamarat’ı desteklercesine yoğun programında yine Bolulu'lara zaman ayırdı. Başkan Fazlı Kılıç kendisine mikrofon teslim edildiğinde yine Bolulu'larla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirti. Başkan Kılıç günümüzde STK ların öneminin her geçen gün arttığını vurguladı. Artık gündemi ve projeleri STK ların taleplerinin belirlediğini düşündüğümüzde Sivil Toplum Örgütleri'nin değeri bir defa daha ortaya çıkmaktadır. Başkan Kılıç STK lar aracılığı ile tüm Türkiye halkları ile kaynaşma fırsatı bulduklarını ve 2012 yılı yazında Derneğinizin etkinliğinde Bolu'da Bolulu'larla kaynaşma fırsatı yakaladığını aktardı.

    Dernek Başkanı Sedat Hamarat, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve İlçe Başkanı Sami İlhan'a katılımlarından dolayı teşekkür etti. İftar Saati öncesinde Kuran’ı Kerim Okundu ve İftar yemeği sonrasında yapılan yemek duası ve okunan ilahiler ile gece devam etti. Etkinliğin sonlarına doğru ise masalar arası katılımcıların koyu sohbetleri dikkat çekiciydi. Aslında amacın Bolulu'ları kaynaştırmak olduğunu düşündüğümüzde istenilen başarılmıştı. Gecenin kapanışında Başkan Sedat Hamarat geceye katılan ve desteği olan herkese teşekkür etti. Ayrıca İftar programından sonra Kağıthane Hasbahçe'de bulunan Dernek standında Avrupa Göz Hastanesi tarafından ücretsiz göz muayenesi yapılacağını belirtti. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri ve bayram sonrası yapacakları Gökçesu 2013 Yaz Şenliğine tüm Bolulu'ların davetiyle gerçekleşti.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • ismail özçevik(2.9.2013 13:03:58)

    Gaye Bolulularla dayanışmaksa önceden duyurlmalıydı?..

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak