bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Kul hakkı

Facebook'ta Paylaş

      Dört yılı aşkındır bolu'da sınıf öğretmenleri norm fazlası olarak bekletiliyor ve sıkıntı içindeler. 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte bu sayı çoğaldı. 74 il norm fazlası atamalarını yaparak problemi biraz da olsa çözdüler. Ancak geçtiğimiz yıl kasım ayında bolu'da tercihler yapılmasına rağmen, son gün bu atama iptal edildi. Peki niye?

     Çok açık; il merkezinde 20'yi aşkın okul tercihlere açıldı ancak ''birilerinin tanışı torpillilerin'' bir telefonuyla atama durduruldu ve şubat ayında bu insanlar il merkezine haksız bir şekilde atandılar. Bu arkadaşların meslek yılları ve hizmet puanları, dört yıldır norm fazlası atama bekleyen arkadaşların onda biri kadar. Şimdi de norm fazlası arkadaşlarımız uzak ilçelere ve köylere tercih yapmasalar bile zorla atanmak üzereler. Milli eğitim idaresi, siyasiler, vali bey ve kamu vicdanına...

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • Ali ve Cem'e Cevap (G(19.4.2013 14:27:32)

  Ali Bey isminize yakıstıramadım yorumlarınızı ve Cem bey sizede öyle...Medenice tartısmak varken olmadı bence.Birbirimizi önce insan oldugumuz ıcın sevmelıyız sonra kaldıki biz Din kardesiyiz...Okyanus ötesi yorumunuda çok beğendim Yılmaz Bey ama sizde hemen sert davranmayın Zalimlerin en buyuk zaafıyetı budur zaten kötü nefs ınsanı imandan bile cıkarır...Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

 • yılmaz(17.3.2013 16:37:59)

  ayrıca aliş efendi;haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlar meseleleri Allah'a havale emezler.onlar en fazla bir üst makamları olan''abi''lerine,abileri ise okyanus ötesine havale eder.

 • yılmaz(17.3.2013 15:57:31)

  aliş ve cem kıvanç.beni bulmak isterseniz görüşelim.cem'den cesaret,aliş'den öğretmenlik dersleri almak isterim.benim de size vereceğim dersler var...

 • yılmaz(17.3.2013 15:52:01)

  aliş ve cem kıvanç isimli yorumcular.haberin sahibi benim.sizi bulmamı isterseniz görüşelim.madem iyi öğretmen,adam sizsiniz,görüşelim de biraz bana ders verin.adamlığınızı görelim.

 • ismail özcan(17.3.2013 15:36:18)

  Alii, sen edebiyat öğretmenisin galiba. Allahın izni olmadan haberin sahibi öğretmen atanabilir miydi. Kimi kime şikayet ediyorsun. Adam sonuna kadar haklı ve sen de sanırım, o hakkı yenen öğretmenin yerine atanan torpillilier listesindesin ki, haksızlığa uğramışın yanında değil karşısındasın.
  Zalimler için yaşasın cehennem.... sen bu sözü mutlaka biliyorsundur, edrafından duymuşsundur

 • cem kıvanç(17.3.2013 03:42:01)

  Desteksiz atmayı biliyorsun. Madem yazmış olduğun yazının arkasında aslanlar gibi durup adını da yazsaydın ciddiyetin anlaşılırdı. isim kullanmadan verip al. Çok güzel ya...

 • KalıcıKonutlarSakini(12.3.2013 20:00:52)

  Sayın Ali Bey/Hanım,

  Sırf konuyu sulandırmak için yazmış oldunuz yazıyı kınıyorum. Bence konu edilmiş yazı herşeyiyle haklıdır. Fakat iş işten çoktan geçmiştir. Ülkemizin en büyük sorunlarından adam kayırmacılık bu iktidar döneminde de tam gaz devam etmektedir. Ağlanacak halimize gülüyoruz maalesef

 • ümit(12.3.2013 18:49:43)

  öncelikle şunu belirtmek isterim,özür grubundan atanan sınıf öğretmenleri kul hakkına girmeden bolu il milli eğitim müdürlüğü ve öğretmenlerin üye oldukları farklı isim altındaki sendikalarının beceriksizliği sonucu, önlerine rüyalarında dahi göremeyecekleri bir fırsat gelmiş ve şartları uyanların atamaları yapılmıştır.adaletsizlik ve kul hakkı bunun neresindedir acaba.Peki niye sorusunun cevabını atamaları durdurduk diye ortalıkta hava atan türkeğitimsen den almanız isabet olur.

 • rgu(12.3.2013 17:17:36)

  Sayın Ali Bey/Hanım,

  Siz ne biçim insansınız ya. Vatandaş haber yapmış, hakları yenen insanlardan bahsetmiş, canımız acıyor demiş. Siz ise üşenmeyip yazım hatalarını tespit etmişsiniz. Çok ama çok yazık size ve sizin gibilere.

  Bizim oralarda tencerenin içini kalaylarlar dışını değil. Belliki sizin dışınız kalaycıklı, içinizse kap kara.

 • Ali (12.3.2013 08:53:14)

  YAZIK
  Bu yazıyı yollayan kişi büyük bir olasılıkla öğretmendir. Yazıklar olsun kendisine diyorum. Daha Türkçe'nin yazım kurallarına uygun yazı yazmasını bile bilmiyor. Kısa yazısında 9 tane hata var.
  Böyle insanları kim öğretmen yaptıysa onları da Allah'ın adaletine havale ediyorum.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak