bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Ankara’da yaşayan Bolulular yıl sonu yemeğinde buluştu

Facebook'ta Paylaş

      Ankara’da yaşayan Bolulular, Ankara Bolulular Platformunun düzenlediği yıl sonu yemeğinde bir araya geldiler. Ankara Bolulular Platformu, Ulucanlar’da Ankara Altındağ Belediye Başkanı Hemşehrimiz Veysel Tiryaki’nin katkılarıyla yılsonu yemeği düzenledi.

     Yemeğe yoğun bir katılım olduğu gözlenerek, 380 kişi katıldı. Yemeğe doktorlarımız da büyük bir ilgi gösterdi. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ile Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun başta olmak üzere onlarca doktor hemşehrimiz yemeğe katıldı. Ankara Bolulular Platformu, Mehmet Bilgin, Metin Alparslan Mustafa Aydınalp, Ramazan Yaman, Uğur Salih Uçar, Aydın Özmenli, Levent Şahin, Veli Afacan, Leyla Gündez Büyükeren, Meral Özcan ve Gülşen Çıracıoğlu ile birlikte toplam 45 kişilik bir ekipten oluşuyor.

     Ankara Bolulular Platformu sözcülüğünü yapan Mustafa Aydınalp yemeğe katılan Bolululara katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “Bulunduğumuz bu tarihi mekân da siz değerli hemşehrilerimizle, doktorlarımızla buluşmamızı sağlayan gecemize ev sahipliği yapan değerli hemşehrimiz Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel Tiryaki beye Ankara Bolulular Platformu ve sizler adına şükranlarımız sunar, başarılarının devamını Yüce Allah’tan niyaz ederiz. Ankara Bolulular Platformu; resmi olarak 81.350 Bolulu hemşehrimizin yaşadığı Başkentimiz Ankara’da internet üzerinden sosyal ağ ortamında birbirleriyle haberleşen; sevincini, kederini, acısını dayanışma içerisinde paylaşan 45 arkadaşımızın birlikte oluşturduğu birliktelikten meydana gelmiştir. Hemşehrilerimiz arasındaki dayanışmayı ve haberleşmeyi sağlamak amacıyla platformumuz tarafından 500 kişilik telefon mobil iletişim sistemi kuruldu. Bolumuz’un her ilçesinden İş Adamı, Bürokratı, Memuru, Serbest Çalışanı ve Emeklisi yılsonu yemeğine iştirak ederek, bir araya gelip kaynaştı. Bolulular bu organizasyonların hep yanında olacaklarını ifade ederek, daha sık bir araya gelinmesini dilediler.

      Yemek sonunda düzenlenen müzik programında Bolulular, Halk Müziği dinletisi ve Bolu Çiftetellisi ile Boluluyum Bolulu parçalarıyla gönüllerince eğlenip, oynayarak coştular.

      Ankara Bolulular Platformu yılsonu yemeğine katkılarından dolayı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye Duvar saati hediye edildi. Ayrıca daha önce belirlenen programından dolayı Ankara dışında olduğundan yemeğe katılamayan Başkan Tiryaki’ye makamında teşekkür ziyaretinde bulunacağı kaydedildi.

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Uğur Salih Uçar(2.1.2013 17:53:30)

  Sayın efmka14, Emre Bostancı ve Ümit Arı şunu özellikle belirtmek isterim ki bu oluşumun içinde yer almaktayım ve oluşum siyaset üstü bir yapılanmadır. Siyasi bir mecraya yönelmeyeceğimizi  başlangıçta özellikle arkadaşlarım ile kararlaştırdık ve bu konuda da taviz vermeyeceğiz. Sizin düşüncelerinize aynen katıldığımız için bu konularda çok hassas davranıyoruz. Ayrıca etkinliklerimizi facebook gruplarından ve www.bolupostasi.com adresinden takip edebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi Mithatpaşa Matematik Dershanesi sahibi Sn. Metin Alparslan Beyefendiye (0-312-430 14 02) iletirseniz sonraki etkinliklerden bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Saygılar sunar, sonraki etkinliklerimizde tanışmayı temennni ederim.

  Uğur Salih Uçar

 • hemşeri(27.12.2012 18:08:39)

  Bu vesile ile saygı değer devlet büyüğümüz,sevgili hemşerimiz,AİBÜ Mütevelli Heyeti Üyesi,Petrokent ve dağkent kurucularından,Bolu Kalkınma Ve tanıtma Vakfı Ankara şubesi kurucu ve yönetisi,J.Tuğgeneral Cevat Cahit Alparslan'ı ve bir başka hemşerimiz sayın Alparslan'ın eniştesi  OHAL Bölge komutanı,Jandarma Genel Komutan Yardımcısı,teröristler tarafında acımasızca katledilen şehit Jandarma Korgenarelimiz İsmail Selen paşamızı(Bizim böyle hemşerilerimiz vardı iştee!!!) rahmetle anıyor,kurucusu olduğu bu vakfın aynı çizgiden giderek yardımlaşmanın artarak devam etmesini temenni ediyorum.

 • ümit arı(27.12.2012 14:37:15)

  ankarada yasıyorum fakat bole bır etkınlıkten haberım yoktu ve katılamadım maalesef.umarım bır kez daha olursa katılabılırım ve hemsehrılerımızı tanıyabılırız.

 • emre bostancı(25.12.2012 17:21:34)

  bu derneğin sadece ve sadece amacına hizmet etmesini siyasetten uzak kalmasını temenni ediyorum.

 • vatandaş(25.12.2012 09:56:35)

  Rahmetli Cevat Aplaslan paşanın yönetici olduğu zamanlarda Anakarada öğrenci idim,bu vakfın,oluşumun çok faydasını gördüm.malesef ilimizde bu tür oluşumlara özverili bir şekilde destek veren zengin ,makam sahibi insanımız az,rahmetli Cevat paşada insanımızın eli cebine gitmiyor derdi.

 • efmka14(25.12.2012 09:53:34)

  ANKARADAKİ BOLULULARI BU OLUŞUMDAN DOLAYI KUTLUYORUM. BU GURUBUN BİR SİYASİ ARENE OLMAMASINI TEMENNİ EDİYORUM. TEK BİR SİYASETİN BOLU SİYTASETİ OLMASI, BOLU İÇİN NELER YAPILABİLİR OLMASIDIR. BÖYLE OLURSA BU OLUŞUMUN ÖNÜ AYDINLIKTIR.BAŞARILAR

 • ferdi sözeri(24.12.2012 14:27:50)

  Ankara'da yaşayan Boluluların hangi çatı altında buluşacağı belli olmaya başladı. Diğer grupların da bu platforma yönlenmelerini tavsiye ediyorum.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak