bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

14 Haziran'da Ankara'da Boluluları'ın düğünü var

Facebook'ta Paylaş

     Sevglili Bolulu’lar müjdemi isterim. Dün yani Cuma günü öğleden sonra Ankara’da devam eden Atatürk Kültür Merkezinde HATAY GÜNLERİ ve YOZGAT GÜNLERİ‘nin bütün fuar alanlarını gezdim ve stand yetkillleri ile bire bir görüşme oldu. Çok ilginçdir ki HATAYLI’lar Ankara 2 istanbul 2 izmir 2 olmak üzere 6 hatay günlerine katılmış profosyonel olmuşlar bu konuda ve gerçekten muhteşem bir tablo gibi görünüyorlar. Hatay günlerinde ve kendilerinin yerleri Atatürk Kültür Merkezinin içinde değil çadır yerlerinde izdiham vardı standlarda girişte bütün standlar digital baskı sistemi ile iç ve dış mekan bir eski Türk evi ile süslemiş ve sadece brandaları kaymakamlıklar yazıyor çok etkileyeci bir tabloydu. Bir oyun havaları ve folklorleri tanıtıcı ve bir davul takımı e Ankara burası bürokrasiside var bir kalabalık izdiham baktım T.B.M.M. Milletvekilleri geldi ve bir koşuşturmaca en az 3 davul zurna ekibi karşılamaya çaldılar. Sonraki Bölümde Kaymakamlıklara tahsis edilen en az 20 kaymakamlıklar standları 10 m2 ebadında stanlarda her standa televizyon video görüntüleri var ve çanta içinde ikram broşür ve kitaplar ile karşılıyorlar ve izdiham içinde her standtan örnek alıyorum kalem ve zeytinyağı bile koymuşlar tanımıtım için ve cd var tanıtıcı cd. Sonra yemek yeme yerleri iğne atsan düşmüyür o pideleri, künefeleri, yağ, yogurt, sabun yöreler özgün domates bile getirmişler organik tarım diye satış yapıyorlar satışları işi çok iyi öğrenmişler birkaç kişi ile görüştüm ve bizler bu ekip olarak her günlere gideriz hem para hem de memleketimizi tanıtırız diyor yetkili arkadaşlar ile görüşmemde. Diğer kısımda ise Valilik, Belediyeler, Sanayi Odası Oteller Standları en güzel en temiz ortam ve tabiki çok güzel döşenmiş.

      Evet Bolu’lu hemşerilerim bizler de işte bu duyguların hakim olduğu günümüzde inşallah böyle kutlayacagız Bolu günleri bu atmosferde olursa merek etmeyim 4 milyon Ankara’lı ve Ankara dışından gelen misafirler ortalığı düğün alanına çevirir. Evet 14'ünde düğünümüz var Ankara’da davetiyeler dağıtıldı. Bu düğün Bolulu’ların düğünü bu düğünde küslük olmaz herkes gelecek tanışacağız, kaynaşacağız ve orada olacagız. Gelelimde bu düğüne dost düşman beraberlik görsün. Bolu günlerine sahip çıkalım Türkiye’deki bütün Bolu’lar hem Bolu’yu tanıtalım hem de bizler ile bereber gelen bu günlere iş kapısı olalım Hataylı bir arkadaşın dediği gibi Ankara İstanbul İzmir gibi yerlere gidip tanıtalım kazanalım bu günler tanıtıma katılan firmalara kazanç kapısı olur. Hiçbir kimseye söz vermeyin 14 Haziranda düğünümüz var. Karşılamaya davul zurna ile geleceksiniz gün birlik beraberlik günüdür. Saygılarımla Veli Afacan Venacan14@hotmail.com

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • theraphy(15.6.2012 22:56:56)

    Ticaret Odası bu işi gelir kapısı olarak görmezse çok firma katılır. Aldıkları aidatlar az geliyor galiba. Ticaret odası para peşinde koşmaktan firmalarını desteklemeyi unutuyor.Firmalar binlerce lira verirse bu etkinliklere katılabiliyor.Firmalardan alınan aidatlarla yapılan seyahatlerden,tatillerden,alınan maaşlardan( miktarı açıklanmayan!...),firmaları desteklemeye sıra gelmiyor ki.

  • Bolu d.(5.6.2012 14:23:41)

    Etkinliklere Bolu'dan kaç firma katılıyor acaba ???????

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak