bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

PTT Caddesi Esnafları Dilekçe Vermeye Hazırlanıyorlar.

Facebook'ta Paylaş
 • İlerde çok sayıda kaldırımı kullanamayan yayalar, acaba keyiflerinden mi yoldan yürüyorlar ?

 • Düzce'deki kaldırımlar nasıl bir görseniz... Kaldırım, 20 metrede bir, ya bir inşaat ya da başka bir planlama hatasından kesintiye uğruyor.

 • Park yasağı var bu caddede,yıllardır levha var ama uygulanmıyor :))

 • Park yasağı ve yoğun trafik....

 • Görülen kavşakta her an kaza olabiliyor,Yoldan yürüyen yayalar ,dar kaldırımlar ,aralarından yaya geçemeyecek kadar sıkışık parklar , Bu yayla gibi gözüken cadde aslında bir çift sıra park cenneti...

    Bolu il merkezimizin turizm elçisi üniversite öğrencilerimizin yurt ve servis için sıkça kullandığı önemli ulaşım yollarından biri olan önemli işyerlerinin, yurtların, banka ve ismini aldığı PTT şubesinin bulunduğu PTT caddesi yıllardır hak ettiği Belediye hizmetlerinden yararlanamıyor. Dar kaldırımlar, Çift sıra parklar , Yasak tabelası olmasına rağmen onlarca metre sıralı araç parkları, Yoldan yürümek zorunda olan halk, Katlı otopark önündeki kavşakta hergün yaşanan kazalar, trafik ışığı,uyarı tabelaları ve kasis yokluğu, Tek yön olmasına rağmen ters yönde ilerleyen araçlar vs. PTT caddesine yolu düşenlerin fark edipte ,belediyenin fark etmediği rutin şeylerdir. Belediye encümeni son aylarda Parti sokak, Cumhuriyet caddesi gibi yerlerde çalışmalar yaparken aynı sorunların olmasına rağmen PTT caddesine dokunmamıştır zira PTT caddeleri diğer şehirlerde önemli caddelerdir.PTT caddesi kolu olan Kocabey sokaktaki kaldırımların genişliği tezat olarak PTT caddesinin 1 ila 3 katıdır . Kazı çalışmalarından yayılan toz konusunda anlayışlı olunmasına rağmen ,kısa zamanda yapılmayan asfalt çalışmaları vatandaşı ve esnafı mağdur etmektedir. PTT caddesi İzzet Baysal Caddesinin kolu olan Börekçiler sokak gibi tek araç geçebilen, araç parkının düzenlenmiş olduğu, kaldırımları geniş, dekoratif aydınlatma direkleri yapılmış mermer taşlardan yapılmış yürüyüş yolları ile Bolu halkına layık ,nüfusun altıda birini oluşturan esnafın ekmek kapısı olan üniversite öğrencilerine hitap eden bir cadde en kısa zamanda oluşturulmalıdır. PTT caddesi esnafı ve dükkan sahipleri börekçiler sokakta olduğu gibi bir eylem gördükleri zaman hertürlü yardımı yapmayı taahhüt etmektedirler. Bu amaçla , PTT caddesi esnafı, 50 ye yakın dilekçeyle ilgili yerlere yasal başvuru yapmaya hazırlanmaktadır.Tüm Bolu halkına ve yerel medya mensuplarına da bu konuya sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulunmaktadırlar.

YORUMLAR Toplam yorum: 16
 • bolulu(29.9.2011 20:48:11)

  Bolu dan ne köy ne kasaba olur rezil yaşanmaz bi kent haline geldi.Ne yolu var ne kaldırımı.

 • alp(28.9.2011 10:01:27)

  asmalı duraktan kilere doğru olan yol tek yön ancak buna uyan az.yetmiyormuş gibi birde hızlı geliyorlar.

 • cesaret ister-3(27.9.2011 16:08:09)

  50 ye yakın dilekçe ile ilgili yasal yerlere başvuruldu mu? Bu haber ile ilgili güncelleme bekliyoruz. Postane Caddesi Bolu'nun sorunudur. Hadi çözelim bu derdi.

 • Cesaret ister-2(27.9.2011 07:06:03)

  Ne oldu? Verdiniz mi dilekçe? Editör konuyu takip et lütfen, çığlıkları merak ediyorum.

 • asi(26.9.2011 10:03:51)

  "cesaret ister"kardeş helalin var.kim nereye dilekçe verecek yaa hikaye bunlar.hiç insan kendi kendini yasal olarak dilekçeyle şikayet eder mi dimi?

 • Cesaret İster(25.9.2011 19:47:59)

  Sözüm esnafa, burada haber yaptırmak kolay, hadi dilekçe verin! Veremezsiniz, ne diyeceksiniz? Kendi oluşturduğunuz kirliliğin temizlenmesini mi istiyorsunuz? Belediye çok yakın. Yarın pazartesi, HODRİ MEYDAN. Sayın Editör, dilekçeyi de buradan yayımlayın lütfen. Altına imza atan esnafları çok merak ediyorum .

 • salim kara(25.9.2011 02:50:55)

  arkadaşlar bolu trafiğinde denetim varmı allah aşkına ne trafik polisi nede zabıtası araç trafiğinde denetimsizlikte iller sıralamasında ilk üçe gireriz herhallde.ters yön ihlali,park ihlali, kaldırıma park etme, alkol kullanarak araç kullanma vs.vatandaş olarak biz uymalıyız.fakat uymayanları uyarmlı mı istersen uyar hemen kavgası hazır bu milletin. lafın kısası kuralları çiğneyenebirşey olmuyorda biz esnalığını yaptığımızdanmı olsa gerek ne bizi hiç af etmiyorlar

 • ondörtlü(24.9.2011 23:00:57)

  aslinda cözüm cok basit bindireceksin sayin baskani tekerleklisandalyeye sür diyeceksin bolu kaldirimlarini bir uctan öbür ucuna bakin baskan öbürgün calismalara nasil baslar.

 • YASIN KELLECI(23.9.2011 18:39:10)

  ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE ORADAKİ ESNAFLAR ARAÇLARIN IDÜKKAN ÖNLERİNE ÇEKMELERİ LAZZIM BELEDİYE OLARAK DÜKKAN ÖNLERİNİ ESNAFLARA KİRALARSA VEYA HİÇ ARABA ÇEKTİRMESSE BU SORUN ÇÖZÜLÜR ORADAKİ ARAÇLAR HEM ESNAFIN İŞİNİ HEM YOLDA YÜRÜYEN ŞAHISI ETKİLER MESALA ARABAYLA O TEK YÖNDEN GİDİYOSUNUZ Bİ DÜKKANDAN MALZEME ALACAKSINIZ AMA ARAÇ PARK EDECEK YER OLMADIĞINDA İLERLİYOSUNUZ BU DURUM ESNAFI ZAYIFLATIR KOYUN DÜKKAN ÖNLERİNE DUBALARI KARDEŞİM KİMSE ARAÇ ÇEKMESİN HERKES RAHAT YÜRÜSÜN KISA 5 DAK HERKES PARK YAPABİLSİN ESNAFTA HALK DA RAHAR OLSUN ÇÜNKÜ  FABRİKADA ÇALIŞAN ADAMDA DAİRESİNİN ÖNÜNE PARK EDİYO ESNAFTA AYNI ŞEKİLDE  BU DURUM ANCAK BÖLE ÇÖZÜLÜR PEKİ BANA SEN NERDEN BİLİYON BUNLARI DERSENİZ BENDE  GÖLYÜZÜNDE ESNAFIM AYNI ŞEYLERLE KARŞILAŞIYORUM

 • bilirkişi(23.9.2011 16:39:18)

  Arkadaşlara katılıyorum.Şehre uygulanan duba sisteminin PTT Caddesinin sol tarafına niçin uygulanmaz bunu anlamış değilim.Uygulandığı takdirde yayalar gerile gerile belirtilen alanda yürüsün .Saygılar

 • tek dileğim(23.9.2011 09:51:53)

  Tek dileğim bu haber üzerine polisin gelip komple ceza yazmasıdır. Sonra kim nereye dilekçe verir bilemem ama duy sesimi trafik polisi gel de haberin gereğini yap. Editör sende muhabir yolla ki dilekçe verecek olan esnafın ceza yazdırmamak için neler yaptığını haber yapabilesin. NE İSTEDİĞİNİZİN FARKINDA DEĞİLSİNİZ. (Trafik cezalarını erken ödemede %25 indirim var.)

 • Çözüm(23.9.2011 09:42:06)

  Esnafa sesleniyorum. O araçların kaç tanesi sizin? Müşterilere ait kaç araç var. Şapkayı önünüze koymadan böyle haberler size zarar verir benden söylemesi. Ayrıca duba yada kaldırım belediye daraltsın orayı ilk siz şikayet edeceksiniz. O zaman çok güleceğim.

 • SEMİH(22.9.2011 22:51:34)

  polis saat 08/15 de saga dönüş hatası diye ceza kesmiş beygaz kapatmış kazmış beledıye heryeri nereden gecez ayrıca saga dönüş var başka bıryere dönüş yok ulaştırma mdr önü diye millet posatane caddesınde heryere çekiyor trafik amirini arıyorum herkese kesiyoruz diyor.sabah 08/15 de bu adam ne zamn trafık mdr gitti nezamn oraya geldi. anlamadım.artı ben 0800da iş yerınde oluyorum.08/15 orda olam ıhtımalım yok. posatane cadesınde dövüş oluyor kavga oluyor araç parkı geri git ileri gittin oraları düzeltin.ben hakkımı helal etmiyorum vergımı verıyorum vatandaşlık görevimi yapıyorum birde ceza. ispat yok delil yok polis gördü dogrudur muhatap yok ben telefon etıgımde evımın onunde araç var aracımı cekemıyorum cevap trafık aksıyormudiyr ekıp yok

 • PTT caddesi Esnafı(22.9.2011 20:10:40)

  PTT caddesi esnafları duba istemiyor ,Börekçiler sokak örneği gibi sadece tek aracın geçebileceği, tek şerit,tek yön bir cadde ve geniş dekoratif aydınlatmalı kaldırımlar istiyor.PTT caddesinde bir tek çöp kutusu bile yok ama başkandan umutluyuz yılların acısını dediklerimizi yaparak çıkacaktır eminim :)

 • Dubalara Gelesin!(22.9.2011 17:06:06)

  Yahu arkadaş alaaddin bey gelsin evinin önüne diksin o dubaları! Cumhuriyet caddesi en ufak bi eleştri görmedi aksine hoş bir uygulama oldu! ama senin gibi aç bitap insanlar araba nedir bilmeyen insanlar bunu beğenir... konyalı gibi gidin yolun ortasından!!!

 • ÇÖZÜM(22.9.2011 16:46:41)

  HANİ O ÇOK ELEŞTİRDİĞİNİZ DUBALAR VAR YA,İŞTE TEK ÇÖZÜM BU.KARDEŞİM PARK LEVHASI YILLARDIR VAR AMA UYAN KİM.KİMSE.BU KONUDA NET SONUCA GİTMEK LAZIM.ÇEK DUBALARI KENARLARA YAYALAR RAHAT RAHAT YÜRÜSÜN.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak