bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Halk kornalara basarak dubaları protesto ediyor

Facebook'ta Paylaş

     İzzet Baysal Caddesi'nde duba uygulamasından sonra trafik dahada çekilmez bir hal aldı. Sürücüler her trafik tıkanışında kornalara basarak bu durumu protesto ettiklerini ortaya koyuyorlar. 

    Fotoğrafta görüldüğü gibi sağ kulvarda eşya indirmek için durmak zorunda kalan bir araç yolu tıkamış durumda. Arkasında ise adeta uzun bir gelinalma konvoyu meydana gelmiş. Konvoyda bekleyen araçların hemen hepsi sinir harbi içinde adeta duba uygulyamasını protesto ettiklerini belli edercesine aralıksız korna çalmaya başlıyorlar. Trafik polisi şaşkın, önce gelinalma konvoyu sanıp ceza yazmak için korna çalan araçların plakalarını not etmek istiyor. Ama bakıyorki bu gelinalma konvoyu değil. Dubalar nedeniyle tıkanan trafikte çileden çıkmış sürücülerin kendiliğinden gelişmiş kornalı protesto eylemini polis de vatandaşlarla birlikte sadece izlemek durumunda kalıyor.   

YORUMLAR Toplam yorum: 23
 • emekli14(5.9.2011 15:15:31)

  Başkana ilk defa şapka çıkarıyorum, bizim kanun tanımaz vurdum duymaz halkımıza iyi oldu şimdi hiç kıvırmasınlar. eşşeğe binmesini bilmeyen son model arabalarla sırf zevkine trafiği felç ediyor, babasının caddesi bırakıp gidiyor başkandan iyi bir kötek yedik bize müstehak, kimse kızmasın duyarsız millet olduk bananecilikten vazgeçtiğimiz zaman birşeyler yoluna girer. sırf akp li diye başkana çamur atmak hoş değil.bende sevmem akp nin politikalarını ama bu yapılan cuk oturdu.eğer eleştirecekseniz arıtma diye yapılan tesislerden büyük suya akan pisliği görün,nehir iyice pisleşti ve köylü burdan patetes suluyor bizde afiyetle yiyiyoruz yakın bir gelecekte halkta salgın hastalıklar olabilir buna dikkat etmek gerek.

 • Gosbak(3.9.2011 17:51:53)

  Haklımız eğitimsiz.Daha sağını solunu trafik işaretlerinin ne anlamını geldiğini bilmeyen vatandaşlar sürücüler trafiğe çıkıyor.Adam çift sıra park etmiyeceksin diyor sanki yasak değilmiş gibi inadına eder gibi bırak çift sırayı adam 3 sıra yapıyor.Cezalar bile çaydırıcı değil çünkü denetim yok ceza yok.gereksiz bir uygulama.Koyacaksın her 50 mt bir trafik polisi o zaman gör sen bak kimse çekebiliyormu.Eskişehirdeki uygulamıyı buraya yapacaksın bak o zaman nasıl millet kuzu kuzu otoparklara çekiyor aracını.Adam utanmasa wc ye de arabayla gidecek fuzuli araç kullananlar var.Veya Sakaryadaki gibi sabah 09:00 ile aksam 18:00 arası kapat caddeyi trafiğe millette rahat etsin caddede...Saygılar

 • Tarafsız(3.9.2011 08:54:35)

  Başkanım,iyi güsel bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz,oyumuda size vermiş idim,gene de veririm yeter ki,chp gelmesin.Fakat yakın zaman önce bolu yu yani memleketimi ziyarete gittiğimde gözlerime inanamadım.O DUBALAR da neyin nesi,şehrin merkezi estetikten yoksun,bir afrika şehri haline gelmiş.Off offf.Kaldi ki sizin izzet baysal caddesine büyük yatırımlar yaparak güzelleştirmeniz gerekirken daha da görünümünü bozdunuz.Cadde boyunca tüm evler aynı renkte boyanmalı...vs Dubalar aslında iş görüyor fakat daha farklı bir çözüm yolu bulunmalı.Bolu belediyesi ne yaptıgını bilmez hale geldi malesef.Kaygı ile izliyoruz haaa CHP li bir belediye başkanı olsa idi o şu anda yapılanın yüzde 1 ini yapamazdı o başka.

 • bolulu(2.9.2011 22:57:25)

  -güzelolmuş-başlıkla vb. yorum yapan kardeşlerim katılıyorum.caddeler araç keşmekeşliğinden kurtuldu,tabii bir takım sıkıntılar var sanırım çözüm yolları aranıyordur uygulayıcılar bu işi hallettik deyip yan gelip yatmıyorlardır.benim üzüldüğüm ucuz kafalılık herhalde at gözlüğünden bakmak ve görmektir

 • Güzel olmuş(2.9.2011 07:42:18)

  Beyendim ben dubaları,yorumlara güldüm.Trafik işaretlerine baksa İNSANLAR sorun yok ama hala köy yolu gibi her yeri açık sanarsanız böyle olur.Cumhuriyet caddesinde park etmek zor ama en azından keşmekeş bitmiş.Bu gazetenin derdi ne dubalarla anlamadım.

 • S.A(1.9.2011 01:35:42)

  Bayram ziyareti için boluya gelen vatandaşlar caddeleri görünce kahkaha atıyorlar. Ayrıca, cumhuriyet caddesini çift yön zannedip yollarına devam ediyorlar. Başkana tek sözüm ''Sayın başkan, lütfen evinin önünede duba koyarmısın?'' Dubalı bayramlar..

 • nejdet uçak (30.8.2011 17:25:52)

  TEK CÖZÜM VALİLİL ÖNÜNDEN BELEDİYE YE KADAR YAYALARA YASAK KONSUN ARACLARA SERBEST. BOLULARIN BAYRAMINI KUTLAR,SAYGILAR SUNARIM

 • Murat Velioğlu(29.8.2011 18:41:37)

  ben istanbulda  yasayan ve boluyu  seven  bir  boluluyum  gerçekten çok yerler  gezdim  yurtdşında  bulundum  böyle dubalı bir  yol  ne gördüm ne duydum  ama  çok güldüm  yakında  ülke gündeminde boluluların zekası ile  alay  edecekler.gerçekten siyaseti bir tarafa  bıraksınlar  bu dubalardan biran önce kurtulsunlar

 • Bolu(29.8.2011 11:54:47)

  Kurallar insanlar için. Nede akıllı konuşuyosun yaa hayran kaldım zekana(!) Esnaf düşmanlarısınız siz!!!

 • Kurallar insanlar için(29.8.2011 07:18:26)

  Savunulan olaya bakın, yasak yerde durmuş, arkasında kuyruk olmuş. Durmasın, o zaman kuyruk oluyor mu? Kornalar dubalara değil orada durana çalınıyor, anlayana sivrisinek saz. O zaman MAL götüren kırmızıda da geçsin. MAL götüren aşırı hız yapsın. Olay MAL ise bol miktarda var etrafta.

 • ekrem çetinkaya(28.8.2011 23:22:02)

  editör; çık aradan... Editörden: Neden? Geçmişin hatırlatılması işinize mi gelmiyor.

 • "Küçük Dubai"!(28.8.2011 17:12:05)

  Araplara özenmiyor mu idik? Al işte, olduk mu şimdi "Küçük Dubai"?!...

 • S.A(28.8.2011 15:22:55)

  Kapat şu caddeyi trafiğe, yeter bu kadar aksiyon.

 • Eflak Voyvodasi(28.8.2011 13:27:36)

  Fatih Sultan Mehmed Han zamaninda bugunku Romanya topraklari Osmanli Devleti'ne bagli Eflak-Bogdan Voyvodalari tarafindan yonetilirmis. O zamanlar Eflak Voyvodasi Vlad Tepes ya da bilinen adiyla "Dracula" insanlari kilometreler boyunca caktirdigi kaziklara oturturmus. Isteyenler olayi arastirabilir. Zaman gelmis bizim Voyvoda'nin torunlari dedelerini affettirmek icin Osmanli topraklarina yerlesmisler. Birkac nesil sonra kan cekmis ve bu torunlar kaziklari cakmaya devam etmisler. Niyet iyi de olsa sonu kotu bitiyor, bu dubalar yarardan cok zarar sagliyor. Insallah birileri olmeden bu is cozume kavusur.

 • senol karaman(28.8.2011 09:16:30)

  kendimizde arayalım suçu şimdi niye çekmiyoruz trafik daha iyi oldu teşekkürler başkan Editörden: Şenol kardeşim. İnsanlar herşeyi çabuk unutuyor. Hatırlatmalıyım ki, Bolu'da insanları hapis park yapmaya alıştıran ve hatta bunu paralı hale getirerek özendiren yine bu başkandan başkası değil. Geçmişte sadece ve sadece gazetemizin eleştirdiği, diğerlerinin yalakalık adına gündeme bile getirmediği sarı çizgilerle ilgili geçmişte yayımladığımız haberi lütfen bir okuyun. http://www.bolununsesi.com/icerik/aramahaber.asp?id=10853 Bu sarı çizgiler de nereden çıktı? (20.08.2007) Bolu Belediyesi tarafından Boluspor'a devredilen park alanları bir süre sonra ihale ile A ve A Parkline firmasına kiralanmıştı. Firma muhtemelen Bolu Belediyesi'nin de onayı ile geçtiğimiz hafta otomobillerin park etmesi için ayrılan alanların arka kısımlarına sarı çizgiler çekti. Sarı çizgi içlerinin de ücrete tabi olduğunu astığı panolarla duyurulması ise vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar ‘Biz ücretimizi ödeyeceğiz ve arkamıza da birisi gelip ücretini ödeyerek aracını park edecek. Peki biz o vatandaşı kaç saat beklemek zorunda kalacağız? Böyle bir uygulama Türkiye'nin neresinde var? Birileri Bolu'yu Muz Cumhuriyeti mi zannediyor?' diyerek tepkilerini dile getirdiler. Bolu belediyesi tarafından otomobil park yerlerinde hayata sokulan garip uygulamalar devam ediyor. Bolu Belediyesi, otoparkları kiralayan A ve A Parkline firmasının talebi doğrultusunda, ücretli park alanlarını genişletmişti. Son olarak Belediye, ücretli otoparkların arka kısımlarını da sarı çizgiler içine aldırarak, ücretli otopark yerlerinin sayısını artırdı. Ancak bu uygulama vatandaşların haklı tepkisini üzerine topladı. Otomobillerini park ettikten sonra kalacakları süre oranında parasını ödeyen otomobil sahipleri, otomobillerinin arkasına ücretini ödeyerek park eden başka bir otomobil sürücüsü tarafından hapsedilmiş olacak. Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, 'Burası Muz Cumhuriyeti mi?' demekten kendilerini alamadılar. Firma yetkilileri uygulamanın, ücretsiz olarak park etmeyi alışkanlık haline getirenleri ve park yerinde diğer otomobil sürücülerini mağdur eden vatandaşlar için böyle bir uygulama başlatıldığını, aslında sarı çizgiler içine park eden sürücülerden para alınmayacağını belirtiliyorlar.

 • murat yeşil(28.8.2011 08:15:36)

  Dubalar kesinlikle trafiği düzene soktu bizim medeniyetten uzak sürücülerimiz artık ikinci sırayı bırakıp üçüncü sıraya park ediyorlardı caddede duraklama yapmak istemeyenler gayet tabi en soldan gidebilirler.Sadece muhalefet olmaktan ve düşünmeden yazmatan vazgeçelim lütfen eğriye eğri doğruya goğru diyelim lütfen...... Editörden: Murat kardeşim. İnsanlar herşeyi çabuk unutuyor. Hatırlatmalıyım ki, Bolu'da insanları hapis park yapmaya alıştıran ve hatta bunu paralı hale getirerek özendiren yine bu başkandan başkası değil. Geçmişte sadece ve sadece gazetemizin eleştirdiği, diğerlerinin yalakalık adına gündeme bile getirmediği sarı çizgilerle ilgili geçmişte yayımladığımız haberi lütfen bir okuyun. http://www.bolununsesi.com/icerik/aramahaber.asp?id=10853 Bu sarı çizgiler de nereden çıktı? (20.08.2007) Bolu Belediyesi tarafından Boluspor'a devredilen park alanları bir süre sonra ihale ile A ve A Parkline firmasına kiralanmıştı. Firma muhtemelen Bolu Belediyesi'nin de onayı ile geçtiğimiz hafta otomobillerin park etmesi için ayrılan alanların arka kısımlarına sarı çizgiler çekti. Sarı çizgi içlerinin de ücrete tabi olduğunu astığı panolarla duyurulması ise vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar ‘Biz ücretimizi ödeyeceğiz ve arkamıza da birisi gelip ücretini ödeyerek aracını park edecek. Peki biz o vatandaşı kaç saat beklemek zorunda kalacağız? Böyle bir uygulama Türkiye'nin neresinde var? Birileri Bolu'yu Muz Cumhuriyeti mi zannediyor?' diyerek tepkilerini dile getirdiler. Bolu belediyesi tarafından otomobil park yerlerinde hayata sokulan garip uygulamalar devam ediyor. Bolu Belediyesi, otoparkları kiralayan A ve A Parkline firmasının talebi doğrultusunda, ücretli park alanlarını genişletmişti. Son olarak Belediye, ücretli otoparkların arka kısımlarını da sarı çizgiler içine aldırarak, ücretli otopark yerlerinin sayısını artırdı. Ancak bu uygulama vatandaşların haklı tepkisini üzerine topladı. Otomobillerini park ettikten sonra kalacakları süre oranında parasını ödeyen otomobil sahipleri, otomobillerinin arkasına ücretini ödeyerek park eden başka bir otomobil sürücüsü tarafından hapsedilmiş olacak. Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar, 'Burası Muz Cumhuriyeti mi?' demekten kendilerini alamadılar. Firma yetkilileri uygulamanın, ücretsiz olarak park etmeyi alışkanlık haline getirenleri ve park yerinde diğer otomobil sürücülerini mağdur eden vatandaşlar için böyle bir uygulama başlatıldığını, aslında sarı çizgiler içine park eden sürücülerden para alınmayacağını belirtiliyorlar.

 • akllı olun(28.8.2011 03:42:57)

  körmusun konvoyu
  adamlara ne suc atıyorsun beyenmiyorsan ceker gidersin boluya ve insanlarımıza laf atamazsın
  bolu cennetim

 • osman(28.8.2011 02:57:05)

  yorumlara bakın tamamen başkancı yorumlar bunlar.başkan demiyo mu ben yaptım oldu.aferin sizi de ii yönetmiş gazeteye yorum yazın diye. hepinizin gıcırı yerinde olsa gerek mal indiren vatandaş ekmek parası için bunu yapıyorsa ne diyeceksiniz ayrıca yola duba konulduğundan bu yana kaç vatandaş kazaya maruz kalıp yaralandı.yol ortadan bölününce vatandaş ilk bölümü geçip ikinci bölüme geldiğinde psikolojik olarak trafiğin tersi yönüne bakmakta araç olmadığını düşünerek yola atlayıp kaza geçirmekte bu düpedüz parkçılara yandakçılık yapıp cinayet işlemektir yorum yazarken medeniyetten bahsedip destekleyenlere sesleniyorum çok rahat olmayın yolda giderken allah muhafaza birgün de sizin önünüze atlayan vatandaşlar çıkabilir......

 • ÖzDubalı(28.8.2011 02:09:09)

  Başbakan eylül ayının ortası gibi Bolu Dağı Alışveriş Merkezini açmaya gelecek. Ancak bizim AKPli siyasiler DUBA-İ olan ana caddeden halkı selamlatabileceklermi kendisini... Bence hiç Boluya girmesin, yapılan icraatlardan sonra "Dubanıda al git" diyebilir...

 • ResT14(27.8.2011 22:11:41)

  harbi yaa Mal indirmek için durmuş muş muş muş muş ..... ya bırakın bu işleri... Bu uygulama Çok iyi oldu Aksine Trafik daha da akıcı oldu ... orda duyarsızlık var . MAL'ın biri gelmiş MAL indirmek için tıkamış orayı.. polis cezayı MAL'a yazması lazım dubaya değil...

 • Rektör vv(27.8.2011 21:14:03)

  türkiyenin en berbat ve bir kız gördümü patinaş cektiren  sonradan görmelerdenibaret caddede karşıdan karşıya gecerken bir arac yol verdiğinde başka şehrin plakası cıkıyor neden acaba ayılıklarımızla ün salmayalım insan olun insan dubalara tam destek evet

 • koray(27.8.2011 17:17:42)

  adam yolun ortasına çekip gidiyorsa bunda dubaların suçu ne duba olsada olmasada bu adam alışmış arabasını yolun ortasına bırakır gider.türkiyedeki en büyük  terör trafik terörüdür yılda kaç bin insan ölüyor bu memlekette kazaların çoğuda insan hatalarından kaynaklanıyor.yani duba olsada olmasada insanlar düzelmedikten sonra bu trafik işi başımızdaki en büyük beladır.

 • İSMAİL(27.8.2011 17:04:00)

  SAYIN GAZETE,MAL İNDİRMEK ZORUNDA KALDIGI İÇİN DURMUŞ DİYE BİRŞEY YOK. YASAKSA UYACAK HERKEZ. SİZDE BUNU FIRSAT BİLEREK SUÇLUYU SAVUNMAYIN. ORADA DUBALARI YAPAN BELEDİYE DEİL YOLU TIKATAN ARAÇ SUÇLUDUR.BAKINIZ TRANSİZ BEKLEMEDEN GEÇİLEN YOL BOŞ KORNAYA BASACAKLARINA ORDAN DEVAM ETSİNLER.BARİ YALAN HABER YAPMIŞINIZ TRAFİK SIKIŞIKLIGINDA ÇEKİLEN BİR RESİM YAYINLAMIŞ OLSAYDINIZ DAHA İNANDIRICI OLUR.KENDİM BİZZAT KULLANIYORUM O CADDEYİ ÇOK DÜZENLİ OLDU.BEN BELEDİYE BAŞKANINA YADA AKP YE OY VERMİŞ BİRİ DEİLİM YANLIŞ ANLAŞILMASIN...

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak