bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Tanrı misafiri gibi çıkageldi

Facebook'ta Paylaş

    Abant Yolu Dereceören Köyü'nde Cemil Piknik işletmesi sahipleri bu sabah büyük bir sürprizle uyandılar. Evlerinin bahçelerine giren davetsiz misafiri görünce gözlerine inanamadılar. Dağdan inen ayıyı fotoğraflayan Hayati Özcan, ayının kör ve halsiz gibi olduğunu söyledi. Zcan, koşarken yuvarlanan, yürürken sağa sola çarpan ayıyı, güvenli bir yere almaları için Jandarma'ya ve Milli Parklar'a haber verdiklerini belirtti. 

     Mısır ve fasulye ekili bahçeye giren ayıyı gören köylüler kısa süreli korku yaşadı. Köylüler bir süre sonra kör olduğunu anladıkları ayıyı "Kocaağlan gel buraya" diye çağırarak elma attı. Bolu İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri iğneyle uyuttukları ayıyı Abant Tabiat Parkı'nda ayıların yaşadığı alana bıraktı.

     Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan Dereceören Köyü'nde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Veysel Yılmaz, dün sabah bahçesine gittiğinde fasulyelerin arasında yatan ayıyı gördü. Veysel Yılmaz'ın bağırması üzerine komşuları koşarak bahçeye geldi. Kafasını sağa sola çevirerek bahçenin içinde gezinen ayıdan korkan bazı köylüler kaçırışırken, kısa süre sonra ayının kör olduğu anlaşıldı. Çitlerin gerisinde toplanan köylüler cep telefonları ile ayının görüntüsünü çekerken, "Kocaoğlan gel buraya" diyerek ayıyı yanlarına çağırıp yemesi için elma attı. Yere yatan ayı, atılan elmaları yedi. Köylülerin haber vermesi üzerine gelen Bolu Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri ayıyı iğne ile uyuttu. Ayı daha sonra Abant Tabiat Parkı sahası içerisindeki ayıların yaşam alanına bırakıldı.

     'TARLADA AYI OLDUĞUNU DUYUNCA KOŞTUK'

     Ayıyı gördüklerinde çok korktuklarını söyleyen Ömer Gülcan, "Bahçeye ayı indiğini öğrenince hemen geldik. Baktık ki ayı insanlara zarar vermiyor, biz de kendisine elma attık. Daha sonra Çevre ve Orman yetkilileri gelerek ayıyı götürdü" dedi.

     Ayının gözlerinin görmediğini söyleyen Salih Kiraz ise, "Ayının tarlada olduğunu öğrenince hemen yardıma koştuk. Ayı fasulyelerin arasında yatıyordu. Ayağa kalkmakta zorlanıyordu. Gözleri de görmediği için duvara çarpıp duruyordu. Ayının zarar vermediğini görünce Çevre ve Orman'dan yardım istedik. Ekipler iğneyle uyuttuktan sonra ayıyı battaniyeye sararak götürdüler" diye konuştu.  

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • ismail arkan(18.9.2011 15:13:12)

    ormanda ayı olması normalde insanlar niye korkmuş onu anlamadım. asıl korkulması gerekenler insanlar.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak