bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Bolu'da ikinci bir Bolu beyi !

Facebook'ta Paylaş

    Doğalgazı Bolu'ya getirenlerden Allah razı olsun mu diyecez. Yoksa Allah sizi bildiği gibi yapsın mı diyeceğiz bilemiyorm.

    Bütün alışverişlerde, sigara benzin gibi mecburen almak zorunda olduğumuz bu ürünlere bile her yerde kredi kartı geçerken, İdarecilerimizin kendi elleriyle Bolu'yu teslim ettiği ve adeta ikinci bir bolu Beyi yarattı diyebileceğimiz Beygaz firmasında ne yazık ki kredi kartı geçmiyor. Geçmediği gibi yetkililire bunun sebebini sorduğumda; kredi kartı komisyonu vermemek için ve de halk bu gazı öyle veya böyle nasıl olsa almak zorunda olduğundan bahsederek hiçbir banka ile kredi kartı anlaşması yapmadıklarını söyleyebiliyorlar.

    Ben müşteri olarak tüketici haklarımdan falan bahsedince de; ayağımı yorganıma göre uzatmalıymışım, doğalgaz için cebimde nakit para bulundurmalıymışım gibi kendilerinden bir dünya da nasihat dinledim. 

   Dünyanın her tarafında geçen kredi kartları maalesef bizim İkinci Bolu Beyi haline gelen Beyfaz firmasında geçmiyor. Ben şimdi bu firmayı kime şikayet edeyim.  

YORUMLAR Toplam yorum: 20
 • Susan james(18.7.2014 09:39:25)

  Eğer bir işletme kredisi arıyorsun? vb bireysel kredi, ev kredisi, araç kredisi, öğrenci kredi, borç konsolidasyonu kredi, teminatsız krediler, girişim sermayesi,. .. Herhangi bir nedenle ya da bir banka veya finans kurumu tarafından-olan bir kredi reddetti. Işletmeler ve bireyler için% 3 faizli kredilerin ben düşük ve uygun faiz oranı, james parker, ben özel bir kredi duyuyorum. ilgi olurdu? Bize bugün ve bugün sizin kredi almak: happyloanlink@outlook.com

 • yücel yıldırımer(13.1.2011 11:10:08)

  araştırın bakın bence bu bankaya vermek istemedikleri komisyon nerelere gidiyor. bu arada sayın bolulular başkan vekil adayı olucak neolur vekilde yapında yargılanamasın hayatı garantiye girsin nasılsa maddi yönü tamam.

 • cumhur bektaş(10.1.2011 09:09:45)

  öncelikle yaptığınız haber için teşekkür ederim. ben ki biliyorum çevremde birçok memur arkadaşımın cebinde parası yokken bu doğalgaz için sağdan soldan borç bulup yaptırdıklarını.. adamların derdi kredi kartı şu bu ile uğraşmadan peşin çalışmak tık tık ceplerini doldurmak, güzel birileri birilerine gel birader bu ilde cebimizi dolduralım diyorya, gün gelecek şamar çarpıverecek bunların suratına... yaptığınız haber için tekrardan teşekkürler

 • haberin sahibi(3.1.2011 19:55:55)

  herseyi olduğu gibi bunda da okuduğunuzu anlamamışsınız egerki yazdığım tüm yorumları okursanız bunu anlayabilirsiniz.

 • ümit(3.1.2011 08:10:28)

  herşeyi olduğu gibi bu işide abartmışız.onlar kartla ödeme almıyorsa kredi kartınıza otmatik ödeme talimatı veriniz.burada beygaz haklımı değil ama sözkonusu yeni bir firma olunca böyle oluyor.sedaş.a neden aynı tepkiyi vermiyorsunuz yıllardır kart yok

 • çok önemli değil(2.1.2011 12:35:36)

  Anlaşılan yasal yollara baş vurarak hakkını aramak kimse sesini cıkartmayınca bu sorun büyüyyerek devam eder.
  Şu durumda bu işi yapan başkaların kurallarına uymaktan başka care yok sayın belediye başkanımıza buradan selamlarımı iletmek istiyorum :)

 • haberin sahibi(31.12.2010 10:13:57)

  Sedar bey;
  Olayı bizzat yaşayan benim ve haberde çelişki yok yazdığım her açıklamada net olarak konu ile açıklamalar yaptım saat abonelik vs işlemlerde evet kredi kartı ödemenizi yapılıyor ama asıl mesele tüketim yani kullandığınız doğalgazı ödeyemiyorsunuz kredi kartı ile bunu da açıklamak gerekse beygaz şubesi dahil heiç bir yerde kartınızı alıp post makinesinden fatura bedelini yatıramıyorsunuz bunun haricinde bunu aksini söyleyenler konu hakkında bilgi olmayan arkadaşlar ve sadece yorum yapmak için yazmışlar bunu fatura dönemi gelen denesin ve eğerki kartla yatırabiliyorlarsa ben herkesten hatta beygaz yetkililerinden de özür dilerim ama bu sanırım uzun bir süre daha olmayacak.ÇELİŞKİ YOK OLAY BUDUR.

 • Hüsamettin ARPAYEMEZ(31.12.2010 08:53:46)

  Gaza gelmeyin, Beygaza gelin stop....

 • SERDAR(30.12.2010 19:38:34)

  sayın editör yorumlarla haber arasında çelişki var...
  hangisi doğru acaba BEYGAZ da kredi kartı geçerli mi değil mi?
  burada iş size düşüyor...

 • S.A(29.12.2010 16:30:44)

  Bahsi söz konusu olan doğal gaz firmasında kredi kartı geçmektedir. Bu haberde bir yanlışlık var.

 • bahtiyar kandemir(29.12.2010 11:30:39)

  Ankara' da doğalgaz tesisatı; plan, proje tesisat hepsi dahil 2500 liraya yaptırdım. Bolu'da 5000 lira. Beygaz 'lı beyler boluluları yolunacak hindi gibi görüyor.Kömüre devam, doğalgaza selam.

 • haberin sahibi(28.12.2010 18:56:51)

  Çözüm öneriniz için teşekkür ederim ama yazdığım gibi ilk faturanın ne zaman geleceği belirtilmeyince otomatik ödeme vermek mümkün mü sanırım hayır! anlatmaya çalıştığım bundan sonrakilerde MECBUR olduğum için otomatik ödeme verecez ama 23 son ödemesi olan İLK faturamı kartla ödeme yaparım düşüncesi ile ödeyemeyerek 24 sarkıtınca (sanki direk benim hatam gibi görünsede) ödeme noktası olan bankalar, ya da anlaştıkları alışveriş noktalarında ödeme yapamıyorsunuz. Benim paylaşmaya çalıştığım konu budur. Banka konusuna gelince onun için de çözüm aramaktayım. Bu konuda son sözüm budur. Umarım herşey hayatı bizim için kolay kılar hale gelir.

 • Bankacı(28.12.2010 18:16:44)

  Tekrar Merhaba..
  Kredi Kartınıza Ot.Öd. hizmeti veren Bankalar var iken bu hizmeti vermeyen Banka ile çalışmayı tercih ettiğiniz için bu konuda birşey diyemiyorum..
  Ben sadece çözüm önerisi sunmuştum..
  Ancak, Yaşlı amcalarımın teyzelerimin interneti kullanmasına da hiç gerek yok..kredi kartını ot.ödemeye maaşına bağlasın,
  beygaz faturasını da kredi kartına ot. öd. versin..
  Faturaları kredi kartından ödensin, o da kredi kartı ekstresini takip ederse hiç problem olmaz..
  Bu arada KMH hesabını da kimseye zorla açmıyorlar..
  İstemeden açıldıysa bile, istemezseniz bir imza ile anında iptal edilir.
  Bilg.
  Nakit ödeme dışında başka ödeme seçeneği sunmaması elbette hoş değil ancak, sorununuzun tam olmasa da en azından bir çözümü
  mevcut.

 • haberin sahibi(28.12.2010 14:50:09)

  Burda belirtilmemiş bir konu daha varki sudur.Gelecek olan ilk faturanın tarihi belli degil.Mahelle baz alınarak o mahallede ki kullanıcılara kaç günlük olduğu belli olmayan bir fatura kesilecek yani bu kullanmaya başladığınız andan itibaren 20 günde olabilir benim ki gibi 48 gün de olabilir bilinmeyen bir tarihe otomatik ödeme talimatı veriliyormu onu da ben bilmiyorum.Bunun için gelen(otomatik ödeme tal.) ilk faturamı bankama götürmem gerek yani fatura gelmeden ödeme yapamayacağım ,yapamadığım ödeme için de otomatik ödeme talımatı veremiyorum.Araştırma yapmadan buraya yazmadığımı da bilmenizi rica ederim eğer ki yapıcı olacağını sandığınız yorumlar için biraz araştırın.İYİ ISINMALAR TEMENNİ EDERİM.

 • haberin sahibi(28.12.2010 12:16:05)

  sayın bankacı sanırım net okumamışsınız ben vakıfbankla çalışıyorum.Vakıfbank kredi kartlarına büyük punta ile atmış oldugunuz OTOMATİK ÖDEME talimatı vermiyor ki buda benim sorunum siz yada beygaz istedi diye yeni bir banka ile çalışmak KMH açtırmak zorunda degilim.Yeni bir kredi kartı alarak Ethem beyi kızdırmamlıyım.Ben elimdek mevcut imkanlarımı kullanmalıyım.
  Belki ben internet bankacılığından yararlanabilirim tamam ama 60 yaşında ki babam bilgisayar nedir bilmez kredi kartını yeni kullanmayı öğrendi.
  OLAYLARA KİŞİSEL BAKMAMALIYIZ BUGÜN YAŞADIĞIM BİR OLAY YARIN BAŞKA BİR ŞEKİLDE SİZİN KARŞINIZA ÇIKABİLİR.TUZU KURU OLAN KONUŞMADAN ÖNCE DÜŞÜNSÜN.

 • Bankacı(28.12.2010 08:55:00)

  Merhaba..
  Benim sizin işinizi kolaylaştıracak bir fikrim var..
  Beygaz faturanızı Kredi Kartı ile ödemek istiyorsanız,
  Hemen Kullanmakta olduğunuz Kredi Kartınıza OTOMATİK ÖDEME talimatı verin ve nakit ödememiş olun..Böylece her ay Beygaz Faturanız Kredi Kartınızdan ödenmiş olur..

 • haberin sahibi(27.12.2010 19:56:56)

  Hayır Serkan bey  yanlışlık yok abonelik yani saat almada sorun yok.Tüketim kullanımında nakit odemeniz ya da direk karta otamatik ödeme talımatı vermeniz gerekmekte benim kullandığım vakıfbank kartı otomatik ödeme talımatı veremiyor bende sırf beygaz istiyor diye başka bir banka  yada kartı ile çalışmak zorunda değilim. Umarım Serkan bey ödeme gününüz geldiğinde bu sorun çözülmüş olur yoksa beygaz müdürünün bana söylediği gibi sayacımı takip eder aşa yukarı kaç lira geleceğini hesap eder ayağını yorganına göre uzatırsınız ve yanınız da nakit bulundurursunuz.Sormadınız değil mi saati alırken ödeme ile ilgili ayrıntıları bende sormadım ve sonuç bu. Ya kartımda para çekmem gerek yada gazımın kesilmesi. iyi ısınmalar temennim ile

 • haberin sahibi(27.12.2010 19:29:53)

  Ethem bey anlaşılan şudur ki; beygaz la bir bağınız var yada tuvalet kapıdı yerine nakit kullanıyor olabilirisiniz ama malesef ben ayın belirli günlerinde belirli miktarda maaşla çalışan ve ödemelerimi maaş gününe göre ayarlayan sade bir vatandaşım. Beygaz la görüşmem de faturamı maaş günüme göre ayarlanmasını talep ettiğimde bunun mümkün olmadığını öğrendim. Elimdeki nakiti malesef beygazı hesaba katmadığı için hastalanan eşimin tedavi masrafına vermek zorunda kalınca kredi kartım ile keyfini yaşadığım doğalgazımı ödemek istedim. Keşke beygaz bana açık hesap açsada bende kart kullanmasam. Kart mecburi midir derseniz müşteri memnuniyeti denen bir konu vardır. Kartla ödemede bir memnuniyettir. Bolu da başka gaz seçeneği yoksada bu hizmet mecburidir

 • SERKAN ÇAKIR(27.12.2010 18:10:59)

  bi yannışlık var galiba kredi kartı gecerli birde 4 taksit yaptılar bugün abone olduk

 • ethem karabulut(27.12.2010 17:43:47)

  şikayet ededeğin kadar ettin zaten de adamlar sana demiş. tık para keyfini ara. kanuni zorunluluk mu kart kullandırmaları. adamların keyfi değilsin ya. eğer fiş vermede nazlanmanın önüne geçen yanı olmasa tüm kartları yasaklasınlar dicem. benim alışverişimden sahibi genelde yabancı bankaların ve de hiç yorulmadan visa, mastercard, american express, advantage vs. kurumların ülkemizi soymasına  ne diyorsun....

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak