bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Sinekli Yayla'yı kirletenler uyarıldı

Facebook'ta Paylaş
 • Sinekli Yayla'daki atıkların bir okur tarafından çekilmiş fotosu (Daha önce bu fotoğraflarla haber olmuştu)

   Abant Sinekli yaylasına evsel atıklar atılması ile ilgili gazetenizde çıkan şikayete tabi yazınız sonucu incelemeler yapılmıştır. Buna göre; Sinekli yayla şenliğine gelip günü birlik piknik yapıp dönen vatandaşların alanda bıraktığı çöplerin, kimliği bilinmeyen kişilerce araçlara doldurulup orman içindeki bu boşluğa döküldüğü tahmin edilmektedir. Sinekli yayla şenliğini organize eden SAÇAK-DER Derneği'ne yazı yazılarak çöplerin toplatılıp imha edilmesi ve en yakın belediye çöp toplama merkezine nakledilmesi konularında çalışma yapması istenmiştir.

    Ayrıca bundan sonra yapılacak şenliklerde kesinlikle çöp aracı bulundurulması ve bir daha böylesine bir çevre kirliliğine sebebiyet verilmemesi hususlarında hatırlatma ve uyarılarda bulunulmuş olup;

1-26/10/2010 tarih ve 205-99/621 Sayı İle SAÇAK-DER (Samandere- Çakırsayvan Köyleri Kalkındırma Derneği Başkanlığı'na,

2-04/11/2010 Tarih ve 240/644 Sayılı Yazı ile Samandere Köyü Muhtarlığı'na,

3-04/11/2010 tarih ve 240/645 sayılı yazı ile Çakırsayvan Köyü Muhtarlığı'na,

konu ile ilgili uyarılar yapılarak çöplerin alınarak temizlenmesi ve diğer şenliklerde temiz bir çevre oluşturulması hususunda dikkatleri çekilmiş ve uyarılar yapılmıştır.

Muharrem KOÇ Koruma Şube Müdürü

GSM : 505 479 62 32 - 532 696 70 16

e-mail : muharremkoc@ogm.gov.tr

mkoc14@hotmail.com

boluobm2@ogm.gov.tr

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • Servet Yüksel(29.12.2010 15:16:47)

  Yazıklar Olsun !!! Ben Almanya'da yaşayan bir hemşehriniz olarak bu görüntüler karşısında çok üzüldüm. Almanlar doğanın üzerine adeta titriyorlar. Böyle bir manzaraya yol açanlar alacakları cezayı herhalde 6 ayda zor öderlerdi. Bizimkiler sadece uyarmış. Aslında o psilikleri oaraya bırakanları bunları yedirmeli. Ye iç pisliğini bırak git ne ala memleket. Vicdansıza herifler yarın oaraya pikniğe yine siz geleceksiniz. Bu kadar odun olunmaz. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu dağlar yaylalr bizim,yazıklar olsun diyor valilikten, belediyeye, orman müdürlüğümüze kadar yetjili herkesi göreve davet ediyorum. Yeter artık....

 • Uğur TEKİN(22.11.2010 09:35:33)

  Aynı görüntü Sultanbey Köyünün üst kısmında bulunan ve bütün Bolu'nun düğünlerini sünnetlerini yaptığı Çatak adı verilen piknik alanında da mevcut. Hatta buraya gelenler çoğunlukla Kabak köylüleri, kıbrıscıklılar ve Niğdeliler. Hem eğlenip hemde çevreyi katlediyorlar. Ayrıca alkolün dozunu kaçırıp köyün içerisinden geçerken köylüleri tartaklıyolar. Yetkililer ne yapıyor dersiniz? hiçbir şey. Hatta şikayetçi oldukları için köyü sorunlu köy diye adlandırıyolar. Gidip bir gezsinler ormanın içerisi resmen çöplük olmuş durumda. Ayrıca yetkililer de bunları kolluyor. Yeter artık yeterrr!!!

 • ilhami çetin(16.11.2010 12:18:19)

  Yasa mevcut cezası da mevcut.Ancak mecliste kanun yapanlar kanunun uygulanması için gerekli olan kamu personelini yeterli sayıda istihdam etmiyorlar. Sebeb olarak bütçe yetmiyor diyorlar. Sonucta 75 milyon nufus yeterli denetimi yapacak güçlü devlet mekanizmasını yaratacak kadar vergiyi vermeyip kaçırıyor.Halktan vergiyi alamayan devlet eksik memurla da memura kaytarma fırsatı veriyor. Efendim sayımız az. Başedemiyoruz diyorlar. Herkes haklı haksız  bahane üretiyor.Sistemde böylece içten çürüyor. Devlet adına ortalıkta bir sürü soytarılık dönüp duruyor. Devletin itibarı yerlerde. Halk dersen zaten vergi kaçırmakta, haksızlıkta yolsuzlukta idarecilerden önde gidiyor.Topluca kokuşmuşluğa doğru gidiyoruz. Duyarlı vatandaşlar ise kahroluyor.

 • ali k(15.11.2010 12:23:40)

  pislik icinde yogrulmaya alismis bir milletiz.yaptigimiz piknikten sonra bir torba copümüzü torbaya koymaktan aciz bir toplumuz.Avrupali caddeye tükürmez biz ise pet siseleri kirik sandalyeleri birakir gideriz.
  Pet siselerden para alinip geri iade ile parasi geri ödensin bakalim pet siseler atilacakmi.

 • Mustafa YILMAZOĞLU(15.11.2010 10:48:10)

  ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRÜNÜ ŞİDDETLE KINIYORUM. HİÇ ÇALIŞKAN DEĞİL. İLGİSİZ. BÜTÜN ORMANLARIMIZIN, MESİRE YERLERİMİZİN DURUMU BÖYLE. VATANDAŞLARIMIZDAN DA DUYARLILIK BEKLİYORUM. PİKNİK YAPTIKLARI YERLERDE, İÇKİ ŞİŞELERİNİ, PLASTİK POŞET VE BARDAKLARI BIRAKIP GİDİYORLAR. BUNLAR NASIL İNSAN OLABİLİR DİYE HAYRET EDİYORUM. TİKSİNİYOR UTANIYORUM. ÇEVRE DE İNSAN KADAR, HATTA İNSANDAN DAHA ÖNEMLİDİR. BU PİSLİKLERİ ATANLAR TECAVÜZCÜ VE ÇEVRE KATİLİDİRLER. DERHAL MEVZUATTA DEĞİŞİKLİK YAPILMALI, ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ VE EMNİYET BİRİMLERİ ARASINDA BİR KOORDİNASYON OLUŞTURULMALI, OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİ KURULMALI, BU PİSLİKLERİ ATANLAR PARMAK İZLERİNDEN VEYA BIRAKTIKLARI BAŞKA DELİLLERDEN BULUNARAK ÇEVRE KATİLLERİ VE TECAVÜZCÜLERİ CEZALANDIRILMALIDIR.

 • Hakan Türker(14.11.2010 20:40:03)

  sizce uyarı yeter mi bu insanlara...
  buna benzer ormanlar da Amerika da Kanada doğal hayvanlar geziyor bir de bizim memleketimize bakın ne kadar ayıp ve günah, yarınlara bunları mı emanet edeceğiz, haber yapan arkadasım tesekkur ederim, hatırladım da buna benzer haberler zamanında Gölköy içinde yazıldı, konuya ilgisiz ve alakasızlar fotoyu çeken atmıştır demişti utanmadan.

 • burhanettin sinan(13.11.2010 20:43:02)

  kirleten kişileri bu çöplük üstünde doğa için saygıya davet ediyorum. kendilerini pislikle kirliliğin  farkını soruyorum anlayana  

 • sami yılmaz(13.11.2010 19:04:08)

  paşaköyünün Atyaylasıda bu şekil kişilerce vahşice kirletiliyor bu kişiler evlerinidemi bu şekil kullanıyorlar

 • ALİ YILMAZ(13.11.2010 09:16:40)

  ASLİNDA BU DUNU YAPANLAR CEZALANDIRILMALI..BOLUNUN HEMEN HEMEN BÜTÜN DAĞLARINDA BU GÖRÜNTÜLER MEVCUT.GERÇEKTEN İNSANIN İÇİ SIZLIYOR...

 • Süper Süper(13.11.2010 00:59:52)

  Teşekkürler... Bu fototğrafı çeken arkadaşla mantar toplamaya gitmiştik.Bu manzara karşısında ekibimizin içi sızlamıştı. Bu gelişmeler karşısında çok çok teşekkür ederim ilgililer.... Başka illerde vatandaşlar bir dikili ağaç bulamazken altında çay içmek veya mangal yapmak için. Bizde bu değeri bilmeden bu hale getiriyoruzz.... Teşekkürler.Teşekkürler. Umarım bir daha böyle bir manzara ile karşşılaşmayız.... Fot. çeken arkadaşım ellerine sağlık

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak