bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Sağlıklı Yaşam Parkuru ayaklar altında

Facebook'ta Paylaş

   Karacasu yolu kenarında bulunan sağlıklı yaşam parkurunda her gün onlarca insan spor yapmaktadır. Ama gelin bir görün ki bu spor alanına yakışmayacak görüntülerle karşılaşıyoruz. Öncelikle bu alana verilen isim levhası iki seneye yakın bir zamandır kırık vaziyette resimde görüldüğü üzere yerde yatmaktadır. Bu levhayı Allah rızası için gören bir tek yetkili yok mu? Ayrıca yine resimde görüldüğü üzere çöp kutuları genel olarak sürekli dolu ve çevresi pis vaziyette, etrafa gelişi güzel atılmış ve çoğu zaman kırılmış olan bira şişeleri sporun ruhuna aykırı olarak karşımıza çıkıyor. Yürüyüş yolunun rögarı tıkalı su doluyor ve geçit vermiyor.Bu yürüyüş yolunun da Atatürk Orman Parkı gibi tartan pist olmasını istiyoruz. Bizler kimsenin alkol almasına karşı değiliz ama orada akşamları alkol alan şahıslar bira şişeleri ve boş kutularını orada bulunan çöp kutularına niye atmazlar, hadi onlar eğitimsiz çevreye duyarsız kişiler diyelim, Belediye Temizlik İşleri Müdürü uyuyormu?. Sabah saat 09.00’ a kadar o çöplerin oradan alındığını görmüyoruz, oradaki çöplerin gece yarısı alınmasında fayda var çünkü kirleten insanlar gece yarılarına kadar oralarda oturuyor diye düşünüyoruz. Oturma banklarının alt kısımları çekirdek kabuklarından geçilmiyor buralara küçük olan temizlik araçları sokularak 15 güne bir temizlense fena mı olur. Belediye Temizlik İşleri Müdürünün sabah mesaiye başladığında daireye girmeden, makam aracına binerek şehrin temizlenmesi gereken tüm bölgelerini kontrol ederek makamına girmesini tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • M.Celık (21.10.2010 12:11:42)

  Sayın S.A Rumuzlu Arkadışım. O Parkur Fevkalade çok güzel olan ve her yönünün açık olması, manzarasının doğa ile bütünleşmesi tertemiz hava daha ne olsun. ne kadar güzel bir parkuru değişken sebeblerle eleştiriyorsunuz. Burası eleştirilmesi gereken bir yer değildir. Tam tersi Orayı Bolu için Kazandıranlara Teşekkür etmek , saygı göstermek ve orayı korumak gereklidir. Duyarlı olursak orası günlük temizliği yapılır bakımları yapılır insanlarda kullanırlar saygılarımla

 • Kahraman(21.10.2010 11:42:06)

  S.A rumuzlu kardeş, Birçok kez geçtiğinizi ve oralarda kimseyi göremediğinizi belirtmişsiniz.Sabah 07.30 ile 09.00 arası geçerseniz spor yapan insanları görürsünüz.Selamlarımla

 • BOLU SEVDALISI(20.10.2010 21:45:20)

  Tebrikler fotoğrafı çeken arkadaşım.. .işte böyle duyarlı olacağız...inşallah yetkililer görür.

 • S.A(20.10.2010 21:30:58)

  Bu parkur olması gereken bir'şey ama yeri orasi değil bence. Birçok kez geçerim ama orada o parkurun gereksinimlerini yerine getiren birey göremedim. Zaten ora ile alakalı sosyal aktivitede olmuyor zaten boludan sosyal aktivite eğilimi beklemek hayalcilikten öte gitmez.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak