bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !

Facebook'ta Paylaş

        Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !               

         Dün gece (12.04.2018 gecesi) Gölköy kampüste bulunan ve TÜRGEV'e ait olduğu söylenen yurt inşaatında beton dökme araçları saat gece yarısı 02.45' kadar çalıştılar. Yapılan yurdun bitişiğinde olan ve 10 metre mesafedeki 17 dairelik lojman binamızda oturan tüm insanlar oluşan gürültü, kamyon ışıkları, korna sesleri, Beton döken ekibin seslerinden rahatsız oldular.         

        Zabıta ve polis dahi gürültüyü durduramadı !                

        Daireden birinin şikayetiyle başlayan daha sonra diğer oturanların 155 polis 153 zabıta ve Bolu Belediyesi’ni aramaları nedeniyle 00.15’te polis ve zabıta olay yerine intikal etmiş. Olayı durdurma yetkisi elinde olan zabıta ve polis yapılan çalışmayı durduramadan olay yerinden ayrılmıştır.           

         1 saat daha dişinizi sıkıverin !                 

         Tekrar aradığımızda ise 1 saatlik işlerinin kaldığı ve bitireceklerini bundan sonra gece çalışmayacaklarını söylemelerine rağmen, çalışmalar gece 02.45'e kadar devam etmiştir. Polisi tekrar aradığımızda ise olaydan bilgilerinin olduğunu fakat inşaatçıların Belediye Başkan yardımcısından izinleri olduğunu ve betonun bu gece dökülmesi gerektiğini söyleyerek 1 saat daha dişinizi sıkıverin dediler.         

        Kampüs sınırları içinde olan ve lojman bloklarının hemen dibinde yapılan bu gürültüyü oluşturanlar, buna izin verenler bu lojmanlarda akademik ve idari personellerin oturduğunu ve sabah işe gideceklerinden haberleri yok sanırım. Beton ertesi gün sabah veya öğlen vaktinde pekala dökülebilirdi. Acaba bu olay Avrupa’da olsa, böyle birşeye izin verilir miydi?                

         Elimizde birkaç video kaydı polis zabıta ve bolu belediyesi ile görüşmelerimizin ses kayıtları mevcut. Ulusal medya whatsapp ihbar hattına da gönderdik. Bimer'e ve Cimer’e de yazdık. Bu olay karşısında çalışmaları durduramayan zabıta amiri başta olmak üzere Belediye Başkan yardımcı hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyrulur. 

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • Emekli işçi(15.5.2018 00:32:05)

  Okuduğum andan itibaren bu olayı tüm nefretimle kınıyorum. Ve düşündükçe de nasıl bir ülkede,nasıl bir memlekette böylesine göz yumulan,ürkek,korkak bir toplumsal yapıya dönmüş ve döndürülmüşüz.Yazıklar olsun deyip her alanda olduğu gibi buna da eyvallah deyip geçiştireceğiz.. VA MI BUNUN BAŞKA TÜRLÜ Bİ İZAH TAZI..

 • polat(13.4.2018 21:11:19)

  garibanın tezgahı olduğunda 2 dakika içinde talan edersiniz....

 • Bitik Esnaf(12.4.2018 13:25:43)

  Türgev kimin vakfı, arkasında kimler var bilmiyorsunuz sanırım.
  Sizin borunuz onları engellemeye yetmez.
  Güç kimin elindeyse o istediğini yapar Türkiye'de.
  Zabıta, polis ne yapsın?
  Uğraşıp başına bela mı alsın, işten atılma korkusu var herkeste.
  Bu düzen böyle gidecek.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak