bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Abant yanıyor !

Facebook'ta Paylaş

     Abant yanıyor !      

Haberin videosu için aşağıdaki linke tıklayın

https://youtu.be/z03_IHKNv-o

    Bolu’nun gözde turistik milli parkalarından biri olan Abant, çadır kampçıları tarafından adeta istila edilmiş bir görüntü verirken, çadırlarının önünde yakılan meydan ateşleri doğanın katledilmesine neden oluyor.            

       Sonbaharı yaşadığımız şu günlerde Bolu’nun gözde turistik milli parkaları da dolup taşıyor. Abant, Gölcük ve Yedigöller aşırı talep nedeniyle dolup taşarken, beraberinde doğa katliamlarına da sahne oluyor.       

       Abant Milli Parkı’nın çadır kampçıları için ayrılan bölümü dolup taşarken, soğuk gecelerde ısınmak için hemen her çadırın önünde meydan ateşi yakılıyor. Çadırcıların hemen hiçbiri evinden odun getirmediği için, yaktıkları ateşin odunların tamamını ormandan temin ediyorlar. Ormandan kuru yaş demeden dalları, hatta ağaçları bile kesen çadır kampçıları, bu şekilde ormana zarar veriyorlar.  

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • AHMET(15.11.2016 13:53:00)

  TEK KELİMEYLE DOĞADA REZALET. ABANT'IN İÇİNE ETMİŞLER. YER ATEŞİ DOĞAYI TAHRİP EDİYOR, DUMAN YEŞİLE ZARAR VERİYOR VE DİĞER TEMİZ HAVA VE YÜRÜYÜŞ İÇİN  GELENLERE  SAYGISIZLIK OLUYOR, NERDE ÇOKLUK  ORADA ...  OLUYOR. CILKINI ÇIKARDINIZ  İYİCE  TAMAM MI

 • orada olan birisi.(3.10.2016 11:05:10)

  bu yazacaklarıma 750 karakter yetmez. okuyanlara doğrusu anlatayım. kamp alanında 3-4 kişi gelip bizimle röportaj yaparmısın bunları bunları söyleyin diye. söyledikleri de bu yalan haber işte. Orman içerisinde devrilmiş kuru ve yaş ağaçları alıp yaktı insanlar. yolun kenarında devrilmiş ve tonlarca ağırlığındaki ağaçları nasıl kesecek bu insanlar. insan yanında neden odun veya yakacak şey taşır ? Para almaya gelince çok iyi alıyorsunuz. Doğa katili diyorsunuz. Abant gölünn etrafında olan oteller nedir ? ve dahasıda yapılacak gibi gözüküyor. İnsanlar ısınmak için odun yakacak tabi. BElediyeden istedik ateş yakmak için kova yok dediler. bu insanlar soğuktan ölsün mü ? açık alanda yer ateşi yakıldı. Bunun içinde kusura bakmayın.

 • dr.huseyin erbay(3.10.2016 09:07:50)

  2 gün boyunca orada çadır kurup kalmış birisi olarak söylüyorum:1 tane bile yaş ağaç kesilmedi.1500 kişi ye yaklaşan kampçı gençlerin tamamı ormandan kuru dökülmüş odunları topladı.benim gördüğüm ve asıl sorgulanması gereken şeyler:1-tuvaletler bozuk bahanesi ile kilitlenmişti.2 -yeni kurulan yer altına gömülü olan çöp tenekeleri bile kilitli idi...yani bu kadar insanı mağdur etmek için birileri ellerinden geleni yapmış(teşekkür ederiz !!!).bütün bu olumsuzluklara rağmen türkiyenin her yerinden gelen kampçıların keyfini hiçbirşey bozamadı...son gün herkes elinde çöp torbası ile mıntıka temizliği yaptı.tek amaçları doğa ile başbaşa kalmak olan bu insanları doğa katili gibi göstermeye çalışmak çok yanlıştır.saygılarımla

 • Boşver(2.10.2016 11:49:32)

  Bu turizm şeklinin bolu ya hiçbir faydası yok. Çevre kirliliği. Araçlar hiç sokulmamalı. Yer ateşine izin verilmemeli.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak