bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Tugayın önünün kapalı tutulmasının esas amacı nedir?

Facebook'ta Paylaş

       Okuyucu haberi;      

       Tugayın önünün kapalı tutulmasının amacı nedir? Türkiye’nin herhangi bir ilinde bir başka örneği var mı merak ediyorum. Darbe tehlikesi kalmadığı halde Komando Tugayı’nın önünün önce iş makinaları ile ardından da beton bariyerlerle halen daha kapalı tutulmasının amacı nedir. Belediye Başkanı birilerine bir şeyler mi ispatlamak istiyor? D-100 karayolu günlerce kapalı kaldı. İnsanlara resmen işkence çektirildi. Şimdi tek şerit çift yönlü olarak açılmış. Eziyet yine devam ediyor. Çok merak ediyorum, Türkiye’nin herhangi bir vilayetinde bir askeri kışlanın önünde böyle bir tedbir alınmış mıdır? Yoksa böyle bir uygulama sadece bizim Bolu’ya mı mahsustur?

YORUMLAR Toplam yorum: 13
 • Boşver(3.8.2016 08:42:35)

  Köroğlu bravo doğrusu nerelere bağlıyorsun. Ben durum analizi yapıyorum.Bolu Tugay'ında tank taburu mu var. Hiç tanka bindinmi olsa ne anlar o çürük otobüsleri. Birkaç kanı bozuk çıktı diye hepsini aynı kefeye niye koyuyorsunuz. Taburlar güneydoğuda hepinizin gündüz bile gitmeye korkacağınız dağlarda, kahramanca görevlerini yapıyorlar. Bu askerlerin kışlasını rencide etmeyin. Türkiyenin başında bir sürü düşman var.Bu askerler hepinize lazım.

 • Köroğlu(2.8.2016 16:13:00)

  Boşver rumuzlu kişi. Sen hiçbir sivili veya seçilmiş bir kamu görevlisini asker ve ordu ile tehdit edemezsin! Sen kimsin?

  Ordu ve asker, ancak bu vatanı korumakla görevlidir. Vatandaşına silah doğrultmak, vatandaşının seçim hakkına saygısızlık göstermek, askerin üzerine vazife değildir.

  Fethullahçılar ile Erdoğan ve partisi arasında geçmişte ilişkilerin iyi olduğunu herkes biliyor zaten. Burda bir gram şüphe yok.

  Fethullahçı da olsa, sağcı da olsa, solcu da olsa... Asker iken, milletvekili iken sorumluluğunu bilerek, vatanına ve vatandaşına saygı göstererek görevini yaptıkça hiçbir sıkıntı olmaz.

  Ama, hiçbir kimse, 17 Aralık operasyonu ile (haklı da olsa) seçimle gelmiş bir hükümete, darbe girişimi ile de vatanına ihanet edemez!

 • akif akca(2.8.2016 15:34:34)

  türkiye genelinde askeri birliklerde bu uygulama var bir tedbir olarak tutuyorlar

 • biraz abartmışlar(2.8.2016 14:33:16)

  bu yol üzerinde bulunan engel denilen belediye malzemeleri hiç bir tankı durduramaz herhangibi bir duvardanda geçebilir yıkabilir zaten geçse bile türk milleti durdurmasını bilir bence bu na son verilmeli.

 • Boşver(2.8.2016 11:02:58)

  Emir yukarıdan, isterse yapmasın. Geçmişte FETÖ cülerle el-ele, kol-kolaydı. Tugay askeri zaten dış görevde, taburların hepsi Güneydoğuda dağlarda. Kahramanca görevlerini yapıyorlar. Kalanlar sadece karargah askerleridir ve semboliktir. Ayrıca Bolu tugayında zırhı araç yokki. Bu tugay mekanize birlik değil. Ama olsun show önemli. Başkan asker güneydoğudan gelince kork.Başkan, Allah onlara muhtaç bırakmasın. Türkiyenin bir düşmanı fetö değilki. Askeri bukadar aşağılıyorsunuz, çok abartınız. Bu kahramanlıklarınızı PKK ya karşı göstersenize.

 • Köroğlu(2.8.2016 10:50:51)

  Darbe gecesi; tankın altında aracı ezilen, aracın içinde de ailesinden birisi olmayan birisi, bu araçların neden orada olduğunu anlayamaz!

  Darbe gecesinden itibaren, tankların halkın üzerine sürülmesi engellemek amacıyla alınan bir önlem bu! Sadece Bolu'da değil, tüm Türkiye'de aynı görüntü var.

  Bu hafta sonu darbe karşıtı gösteriler için sokağa çıkma ve sokakta nöbet tutmanın sona ereceği açıklandı. Askeriye önündeki engeller de yavaş yavaş kalkacaktır.

 • adamın biri(1.8.2016 20:47:25)

  Belediye başkanımızın ne kadar showu sevdiğini herkes bilir..Birde öyle bir egosu varki askeri ezerek kendi yerini sağlamlaştırıyor ;) Darbeci köpeklerin hepsi yakalandı başkan abartma..Sen siyaseti bırakta spor aktivitelerini düzce bir bir elimizden alıyor ona bak..

 • aydın köroğlu(1.8.2016 12:56:07)

  bu kadar fazla tepkı veren kışı her kımse onun geçmış ilişkilerıne bakmak gerekmezmı elbette onlarla dostken ABD lere SrıLankalara gıderken ıyıydı de şimdı bu ne durum hatadan dönmrk erdem fakat bu ne bu yanlış yanlış hareketler.Demekkı korktuğu bır şey var kaldırılsın o barıkat gıbı şeyler fevkalade yanlış vede utanç verıcı

 • aydın köroğlu(1.8.2016 12:55:54)

  bu kadar fazla tepkı veren kışı her kımse onun geçmış ilişkilerıne bakmak gerekmezmı elbette onlarla dostken ABD lere SrıLankalara gıderken ıyıydı de şimdı bu ne durum hatadan dönmrk erdem fakat bu ne bu yanlış yanlış hareketler.Demekkı korktuğu bır şey var kaldırılsın o barıkat gıbı şeyler fevkalade yanlış vede utanç verıcı

 • isim(30.7.2016 22:56:58)

  İstanbulda da bütün kışlaların önü benzer şekilde kapalı

 • NEJDET UÇAK(29.7.2016 19:57:24)

  bu tugay 1973 yılında kıbrısda  destanlar yazdı.güney anadolu da pkk ileuzun süre kan kusturdu. tugay komutanı FETO CU diye tugay yolu kapanmaması lazım.ne kadar FETO cu varsa ALLAH  belalarını versin.

 • Boşver(29.7.2016 13:54:44)

  The Show Must Go On.

 • Analist(28.7.2016 20:50:48)

  Belediye başkanı geçmişe dönük FETÖ ileilgili kişilerle olan  ilintilerini unutturmak istiyor.Değilse Tugay ve Alay Komutanlığının her yanından istediğiniz aracı bir duvarı yıkarak çıkarabilirsiniz. Yapılan Nasrettin Hocanın mezarınını ironisi. Başkanın garip telaşı yakından izlenmeli

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak