bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Aladağ'da balık bırakmıyorlar

Facebook'ta Paylaş

    Aladağ Gölü'nde, suyun üzerinde 3 adet pet şişe dikkat çekici. Çünkü rüzgara ve dalgaya rağmen pet şişeler saatlerce aynı yerde ve hizada durmakta. Bu durum insanın aklına yasak olmasına rağmen ağ atıldığını göstermektedir. Bedelini ödeyerek belge alan olta balıkçılarına haksızlıktır. Yetkililerin denetimleri arttırmalarını temenni ediyoruz.

YORUMLAR Toplam yorum: 22
 • TOLGA(20.2.2014 19:45:40)

  yazık insanların burada ırkçılık yapmaları birbirlerini itham etmeleri çok ayıp yanlış seviyesiz düzce li  sakarya lı bolu lu arkadaşlar hepimiz türküz hepimiz insanız hepimiz müslümanız bu gibi kavramlarla kin öfke nefret tohumları saçmayalım. herşey insanda ve insan vijdanı ve ahlakında dır hepimiz dört dörtlük olmadığımız gibi hepimizde cani değiliz sadece duyarlı olmak gerek saygı çerçevesinde güzelliklere değerlere sahip çıkarak bu sorunlar çözülür

 • Mehmet AY(10.2.2014 16:36:19)

  Arkadaşlar; Ben 2013 yazında en az 7-8 kere gittim hemde bazılarında ailece gittik. Duracağın yeri bilirsen kimse seni rahatsız etmiyor.O gördüğünüz şamandıraları bende gördüm. Hatta merak ettim o şamandıraların bulunduğu yerdeki balıkçıların yanına sabah toplarken gittiğimde onların ucunda bağlı file çuvalların içinde mısır olduğunu gördüm. YANİ ANLAYACAĞINIZ ONLAR YEMLENEN YERİ KAYBETMEMEK RAHAT OLTA ATMAK İÇİN KONULMUŞ PET ŞİŞELER.

 • semih mutlu(15.8.2013 09:27:20)

  evet sayın utku bey bende bir sakaryalı olarak yazmaya başlıorum öncelikle merhaba bütün olta avcılarına bende bir sakaryalıyım ama bolu aladağa gelioruz adam gibi olta atıoruz cıkarsa cıkar oyle ağla mağla uğrasamayız gecenlerde gittik boludan oltacılar vardı muhabbete gittik bir baktım adamlardan biri güpe gündüz botla ağ atıyor yasak değilmi dedim ben boluluyum biletçiden izin aldım bize serbes gibi laflar yaptı buna ne diyeceksiniz peki

 • utku(29.7.2013 11:58:34)

  buralar 81 ve 54 plakalı araçlarla dolu yani düzce ve adapazarından gelen arkadaşlar bir yer öğrenmesinler kurutana kadar ellerinden gelen her yöntemi deniyorlar o pet şişelerde yine onların fikri o pet şişeleri göle atıyorlar ve çevresini yemliyorlar oltalarını sürekli pet şişeye yakın atıp yemlenen yerden balığı alıyorlar.Benim çevremdeki göllerdeki balıklarda maalesef bu şekilde bu kişiler tarafından tüketildi yani anlayacağınız balık olan her yere bu adamlar gidiyor her türlü yasak yöntemi kullanıyorlar ama yetkililerde seyirci kalıyorlar.

 • şaban atılgan (11.7.2012 14:17:58)

  merhaba arkadaşlar ben düzceden yazıyorum bolu aladağ muhteşem bir yer ben amatör  ve sportif anlam da balık avlıyorum. bazı arkadaşlar düzceliler ve adapazarlılar bitiriyor balığı diyor. ben buna katılmıyorum  neden mi? daha dün gece oradaydım ve oradaki köylülerin o muhteşem gölde ne yaptıklarını kendim gördüm ama diyecek birşeyim yok aslında çok var ama ne yaparsın yabancısın el sin hani arkadaşın biri yazmış ya bolulu olmayan ları sokmayacaksın diye! arkadaşlar o veya bu şekilde bütün göllerimiz hunharca katlediliyor. yeni çag kendisi kooperatif kurmuş ağlar her gece suda orada da aynı sözleri duyuyorum gölde balık bırakmadı düzceliler. önce kendimize bakmamız gerekiyor değilmi herkese selamlarımı sunar ım bütün oltacılara rastgele

 • Denetim Yok(24.9.2011 13:30:52)

  Düzce ve Sakaryadan gelenler yapıyor bunları.Çadır kuruyorlar Tırıvırı atıyorlar canlı şahidi oldum.Kimse sesini çıkarmıyor.Jandarma siren sesiyle geliyor tabı adamlar o zamana kadar topluyorlar herseyı.Denetim yok hiç birşey yok.Kimliklerinde Bolu yazmayanları almayacaksın veya Boludan av sertifikası olmayanları barındırmayacaksın.Yaptırım olacak.Aladağı kiralamışlar giriş 5 tl ama pislikten geçilmiyor..Denetimlerin artması lazım yatarak devletten para almak haram olur herhalde.Yetkilileri göreve davet edıyorum

 • Murat Keskin(24.9.2011 13:19:38)

  Arkadaslar 2011 sezonu ne zaman kapataLıyo bilen lütfen cvp wersn buqun duruma qideceğim aladağa

 • burhan korkmaz (8.6.2011 18:00:49)

  arkadaşlar ben eger orada yada başka bir golde ag gerildigini gorsem yetkililerden once ben koşarım ozellikle 54 pilaka ya dikkat edin onlar yapıyorlarmış ben bir raslayamadım burası bolu kimse ag atamaz yada başka bişey gorursen hiç iyi olmaz

 • ah bolum vah bolum(14.11.2010 20:43:02)

  Gölköy ü ve Abant ı perişan eden yamyamlar o canım Aladağları ne yapar....

 • SONER(2.8.2010 22:57:50)

  Abant'ta Abant alabalığı bitti, Gölköy'de  turna balığı atılarak ve aşırı avlanma nedeniyle avlamaya değecek balık çıkmıyor aladağı yanlış olmasın 2 sene avlanma yasağı getirildi boş oltalar çekiyoruz. Türkiye'nin Göller Yöresinden sonra belki de en çok gölü olan ilimizde balık avcılığı  kaçak avlar ve ağ atan kendini bilmezler yüzünden bitme noktasında. Sözde önlemler alınsa da kendileride yakın tarihte boş ağlar çekecekler gerekli basın mercilerine kısa zamanda ulaşıp bu aç gözlülüğü bitirmeliyiz...

 • Özkan Mutlu(2.8.2010 16:45:50)

  En son buraya bir gece balık tutmaya gitmiştim yeğenimle. Sabaha karşı bir Orman Muhafaza Memuru geldi ve bir gün önce attığı ağın yerinde olmadığını görünce ağı bizim topladığımızı sanarak yanımıza geldi. Arabanın bagajını da açıp gösterdiğim halde inanmadı ve tehditvari konuşmaya başladı. Git jandarmaya şikayet et dedim ve ismini sordum ama söylemedi. Diş geçiremeyeceğini anlayınca gitti. ORMAN MUHAFAZA MEMURLARINA DİKKAT...!

 • çetin(2.8.2010 09:12:41)

  ağ kullanımı zaten yasak.Adnan arkadaşın dediği gibi güvenlik eksikliğinden kaynaklanıyor veya yetkililerin ilgisizliğinden kaynaklanıyor.

 • kadir biçer(1.8.2010 23:39:42)

  BUGÜN GİTTİM ALADAĞA ÇOCUKLARLA HANIMI ALIP HEM PİKNİK YAPARIZ HEM OLTA ATARIM DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM .GİTTİĞİME BİN PİŞMAN OLDUM KÜFÜRLER SAVRULDU AĞZIMDAN. BOLU LUYUM AMA EN SON 15 YIL ÖNCE GİTMİŞTİM ALADAĞ GÖLETİNE BU KEZ YOLU BULAMADIM MEĞER TABELA KOYMAYI UNUTMUŞLAR.  BİR İKİ YANLIŞ YOLA GİRİP Bİ KAÇ KİŞİYE YOL SORDUKTAN SONRA ULAŞTIM AMA TOZ TOPRAK BİR YOL REZALET. ZATEN HEM İŞTAHIM KAÇTI HEM HUZURUM . 10 DAKİKA KALMADAN DÖNDÜM . BOLU TURİZM LE KALKINACAK DENİYOR . DENİYOR DENMESİNEDE KİMSE ÇALIŞMIYOR NE YOL VAR NE TABELA VAR MİLLET GÖLCÜĞE SIKIŞMIŞ KALMIŞ. MECBUR KALMAZSAM BİR DAHA ALADAĞA GİTMEM. AĞLA AVLANANLARA YÜKLÜ MİKTARDA CEZALAR VERİLMELİ AFFEDİLMEMELİ. TIRIVIRI KULLANIMI AZALDI İNŞALLAR AĞDA YASAKLANIR.

 • Adnan(1.8.2010 16:49:37)

  Aladağ da ciddi bir güvenlik kontrolünün olmadıgı zaten biliniyor

 • özgür(1.8.2010 12:21:59)

  ben o bahsedilen pet şişeleri her gittiğimde görüyorum orman muhafaza memurlarına defalarca söyledim hatta yerini gösterdim.Baktım icraat yok jandarmayı aradım hemde her gidişimde daha napalım sizce bi göle girip toplsmadığımız kaldı gerekirse onudu yaparız amaaa...Şu varkı bunun hesabını çocuklarımız torunlarımız sormazmı bizlere neden demezlermi ne cevap vereceğiz....

 • çetin(31.7.2010 21:25:41)

  3 sene kapatıldı aladağ,sonuç ne oldu fiyasko neden adamlar arkadaşların dediği gibi geldi göstermelik oltaları attı gece sabaha kadar ağı gerip topladılar balığı.işleri bitincede tası tarağı toplayıp gittiler. peki bunları hiç gören olmadımı olmuştur tabi iki üç büyük balığa susan insanlarda vardır.ben Bolu dışındayım senede veya iki senede bir geliyorum olanları duydukça gördükçe üzülüyorum.

 • Mustafa Kavaklı(31.7.2010 19:52:03)

  Uzun zamandır olta ile bile balık avı için zaman bulamadım.  Aladağlar çok sevdiğim doğa parçası.Burda Düzce veya Sakaryalıları suçlamaktan çok.. yasaların uygulanmasını kontrol eden güvenlik görevlilerini ve mülki amirleri sorumlu tutmalıyız.Yıllar önce orda konakladığımızda ağ atmış yayla köylü bizi görünce çekinip döndü, bir kaç saat sonra gelip ağını topladı bizde uyarmıştık.Şu bi gerçek.. Bolu insanı yasalara daha saygılı.. amma Düzce ve Sakarya gibi çok göç alan bölgelerin insanlarınıda genelleme yaparak potansyel suçlu konumuna sokmamalıyız.

 • Altan TOPCU(31.7.2010 10:48:09)

  Bolu'nun göllerinin balığını Düzceli ve Adapazarlı balıkçılar bitiriyor.Ama ne hikmetse bir Allahın kulu da dur demiyor. Artık iş sportif balıkçılığı geçti ve tamamen ticarete döküldü. Yazık vallahi çok yazık.Adamlar utanmadan Anaç balıkları satıyor.

 • METİN(31.7.2010 09:23:05)

  BOŞYERE BEKLEMEYİN DENETİMLERİN ARTIRILMASINI.YETKİLİLER SADECE CUMARTESİ PAZAR GELİR AVLANMA KARTI OLAN, YASAL AVLANMA YAPAN İNSANLARIN HUZURLARINI BOZARLAR TEMİZ HAVA OKSİJEN ALIR ÇEKİP GİDERLER. HAFTA İÇİ DE ADAPAZARI  DÜZCEDEN GELİR ADAM BOYDAN BOYA GERMESİNİ GERER,  TONLARCA BALIĞI TUTUP GİDER. YEMEK İÇİN DE DEYİL  TİCARETİNİ YAPMAK İÇİN. GÖLKÖY BİTTİ,ALADAĞDA BİTER. TAŞLIYAYLAYADA BAŞLADI ADAMLAR. AMA SORUN YOK ORASIDA BİTİNCEYE KADAR BİR GÖL DAHA YAPAR YETKİLİLER.


 • ahmet özdemir(31.7.2010 00:29:48)

  biz sportif balık acılığı yapıyoruz ama maalesef hep boş çekiyoruz acaba neden? nedeni bellli aladağ'a gelip çadır kuran ve haftalarca burada kalan insanlar ne var ne yok alıyorlar ve balıkcılık zevkimizin içine ediyorlar daha önce ormancı ve jandarma gezer idi şimdi o da yok bu tür insanlarda bunu bildiği için göllerimizi kuruttular , lütfen görevliler iş başına artık biz balık tutmak istiyoruz.

 • mazhar(30.7.2010 14:28:21)

  BU KONUDA DUYARLI ARKADAŞIMIZI TEBRİK EDİYORUM VE BİR KONUDA DAHA UYUYAN-UYUTULAN  YADA SUSTURULAN ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN GÖLÜN BİR TARAFI KENDİ İŞLETMELERİ SORUMLULUĞUNDA İKEN DİĞER TARAFINDA YAPILAN  YOL, KİLİTLENEBİLEN DEMİR KAPI  VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ SAYESİNDE HEM HALKIN MESİRE YERİNE GİRİŞİ HEMDE BALIK TUTMASINI ENGELLEYEN CÜBBELİ AHMET HOCA STAJYERLERİNE NASIL KİRALANABİLİYOR? UMARIM MUHATAP ALABİLECEK YÜZLERİ VE KAMU OYU İLE PAYLAŞABİLECEKLERİ BİR YÖNETMELİK VARDIR ELLERİNDE!

 • ORHAN ÇİÇEK(30.7.2010 13:04:32)

  JANDARMA-ORMAN MUH. MEM. LÜTFEN KİMSEYE İLTİMAS GEÇİLMESİN VE DOĞAL ZENGİNLİKLERİMİZ BÖYLE KİMSELERE PEŞKEŞ
  ÇEKİLMESİN GÖREVLER AYRIM YAPILMADAN İFA EDEİLSİN LÜTFEN!

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak