bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Üniversite de bunları anlamıyorum

Facebook'ta Paylaş
 • 24 saat su akıtan musluğu/vanası sökülmüş psivar

 • Fakülte duvar resmi örneği

 • Rüzgar tribünü ve güneş panelleri.

       Üniversitede bunları anlamıyorum;

1. Psivarların su vanalarını söküp sürekli su akıtan bir sisteme dönüştürülmesini anlamıyorum. Dünya da su kıtlığı bilimsel toplantılara konu olurken üniversitenin binalarında suyun 24 saat boşa akıtılmasını anlamıyorum.

2. Fakülte duvarlarına resimler yapılmasını ve bu resimlerin anlamını sorduğumuzda sanattan kimse anlamıyor denilmesini anlamıyorum.

3. Bu rüzgar tribünü ve güneş panellerinin ne işe yaradığını, bunların elektrik üretip üretmediğini anlamıyorum. Herşeyi web sitesinde haber yapan bir okulun bunu neden iki satır açıklama olarak bir yere koymadığını anlamıyorum.

YORUMLAR Toplam yorum: 17
 • AEA(15.7.2016 12:54:01)

  Rüzgar türibünü de, güneş panelleri de çalışıyor ve elektrik üretiyor. Bu çalışma, başka potansiyel enerji kaynaklarının kullanılabilecegini halka ve ilgilenebilecek iş adamlarına göstermek amaçlıdır. Çok merak ediyorsanız ilgili üniversite birimleriyle konuşabilirsiniz. Amacınız üniversiteyi karalamaksa o ayrı. Rüzgar ölçüm kısmına gelince, o ayrı bir çalışma idi ve veriler toplandıktan sonra sonlandırıldı.

 • okuyucu(19.4.2016 10:38:35)

  Eyvallah dostum sağol sende öyle

 • okuyucuya(17.4.2016 13:00:56)

  Okuyucu gerçekten espritüel birisin. Medeni ve espritüel yazışmaların için sağolasın.

 • okuyucu(15.4.2016 12:04:27)

  Dostum yazdım ama yayınlanmadı sanırım yoksa seni ihmal etmem biliyorsun:) cevap alıp almadıklarını bende bilmiyorum çünkü belirtmemiş yönetime nasıl sorulacağını da öğrensin bi zahmet dilekçe yazsın mesela yazılı yapsın işlerini sana da gölde bekle dedim ama zaman söylememiştim 1 Haziran'a kadar bekleyebilirsin sayılı gün çabuk geçer rahat ol

 • okuyucu(14.4.2016 08:25:48)

  bende seni ihmal etmişim sende kusura bakma haberi yapan kişi sen olmalısın bu kadar sert bir şekilde savunduğuna göre ben sormadıklarını yada cevap alıp almadıklarını bilmiyorum bilebilmem için haberi yapan kişi buraya yazması gerekmezmi sen müneccimmisin bişey biliyorsan paylaş boş laf etmene gerek yok sana gölde bekle dedim zaman söylememiştim 1 haziran'a kadar bekle diyim o zaman

 • mn(10.4.2016 18:20:27)

  Kendi enerjisini üretemeyen( Rüzgar ya da güneş ), israfı önleyemeyen, bunu öğretemeyen,kendi söküğünü hemen tamir edemeyen bir üniversite bana üniversiteyim falan demesin!...

 • Okuyucuya(9.4.2016 21:06:21)

  Okuyucu seni bir kaç gündür ihmal etmişim kusura bakma. Universie de yoneticimisin sen sormadıklarını veya cevap alıp almadıklarını biliyon. Ama dikkat et sazanlarıın av yasağı 1 haziranda kalkıyormuş...

 • okuyucu(7.4.2016 13:15:28)

  dostum birşey anlamadığın belli oluyor zaten. rüzgar tirbünü mevcut potansiyelin ölçümü için de konulmuş olabilir güneş panelleri de benim anlatmak istediğim bunların ne işe yaradıkları ya da yaramadıkları değil. Bu haberi yapan kişi acaba üniversite yönetimine sormuş da cevap alamamışmı? gelmiş burda haber yaptığını falan mı sanıyor. herşeyin bi yolu yordamı vardır. önce üni. yönetimine bi gitsin bakalım. rastgele işler yapmayalım. Bu arada su ürünleri ile aran iyi olmalı gölde beklede kaçak sazan avı yapanları kontrole cık.

 • Okuyucu ya(5.4.2016 21:30:41)

  Ha aklıma geldi ne oldu güneş panellerİ,  rüzgar tribünü elektirik üretiyormuymus. Elektrik Müh.  Miymismis haberi goneden.  Sazanlarin da av yasağı zamani ama..

 • Okuyucuya(5.4.2016 18:42:50)

  Okuyucu resimden bir halt anlamadım da. Senin niyetini hiç anlamadım. Resmi yapan senmisin yoksa psivarin musluğu nu soken sensin. .

 • Delinin Delisi(5.4.2016 10:05:04)

  Öğrenci konsey başkanı Birimlerde mescid açın der demez emir telakki edenler, Zorbalık yaparak istediği birimlere Bayrak asan ve kanunsuzluğa müsaade etmeyenleri adeta Bayrak düşmanı ve nerede ise Vatan haini ilan etmeye çalışan, Üniversitede 1 adet rüzgar paneli A.K reklamı için kurulan ve bu projeye  1.000.000.00TL harcanmasına rağmen ve bu şahsın emekli olmasına rağmen şeye şey konmuş gibi durmasını, Boşa akan suları (Su  ağalara beleş) gündeme getirmeyen ama gündemde kalmak için her türlü şaklabanlığı yapanlara yuh olsun.

 • okuyucu(5.4.2016 09:42:23)

  Gördüğüm resimde  insanların boş işlerler uğraşmaması gerektiğini anlıyorum. Sen ne anladın bir de senin yorumunu alalım

 • Sanat(2.4.2016 17:40:25)

  Yazılanlara bakarsak millet o güneş panelleri çalışıyor o rüzgar tribünü elektirik üretiyor sanıyor.  Birde Bu resimleri anlamak için illa güzel sanatlar mi okumak lazım yoksa fen_ed. Okurken ben anlamıyorum ben mi cahilim

 • resimdekiler(2.4.2016 17:35:57)

  O rüzgar panelide güneş tribünleri de bir halta yaramıyor. Haberi gönderen haklı. Rüzgar tribünü ölçüm için kullanıldı bir süre sonra bir halta yaramadı zamanın rektörü A.K. ölçüm sonuçları berbat olmasına rağmen çıkıp yerel televizyonda ölçüm sonuçları güzel bilmem ne kadarlık rüzgar santrali yapacağız deyip o zaman seçim gazı vermişti. Güneş panelleri hiç çalışmamış bence zaten o zaman çalışsın diye değil zamanın rektörü reklam yapsın diye konmuştu.

 • Okuyucu ya(2.4.2016 15:26:48)

  Sayin okuyucu gördüğün resimden ne anladın sence sanatçı bu resimde ne anlatıyor?

 • nur(2.4.2016 12:29:57)

  Biz de seni anlamıyoruz.Bunları çekebildiysen büyük ihtimalle üniversite öğrencisisin.Boşa akıtılan su konusunda haklısın ama diğerleri için değil..Hala anlayamadıysan ne işe yaradıklarını, diyecek bi söz yok senin için.!

 • okuyucu(1.4.2016 18:46:55)

  şaka gibisiniz rüzgar tribünü ve güneş panelleri ne işe yarar,resim ne işe yarar demişsin sanat uzmanımısın yada elektrik mühendisi falan mısın da bizim haberimiz yok  bunlara kafa yoracağına biraz derslerine çalış yada bir iş bul kendine boş kalmışsın sen

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak