bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Geredeye açılması düşünülen Aşçılık Lisesi İçin mesaj var..

Facebook'ta Paylaş

AŞÇILIĞIN BAŞKENTİ MENGEN'İN GENÇ SESİ www.mengen.bizden Geredeye Mesaj Var.. MENGEN'İN TARİHİ HİÇ BİRİMİZİ AFFETMEZ.. Kendi adını aşçılarıyla dünyaya duyurmus lezzetli yemekleriyla Nam Salmış Mengen.. Osmanlı Tarihinden Bugüne kendinden aşçılarıyla bahsettiren Küçük ve Şirin İlçemiz Mengen'in son günlerde gündeminden düşmeyen konulardan birtanesi Aşçılık Mesleği.. Babadan oğula geçmişten bugüne Mengenli bir çok ailenin geçim ve gurur kaynağı olan aşçılık mesleğimiz, gün geçtikçe birilerinin iştahını kabartmaya başladı.. Gün o ki her geçen gün birileri her ilçeye bir aşçılık okulu açarak Mengenle özdeşmiş Mengen'in Markasını elinden aalmaya çalışıyor.. Herkes kendi yapması gerektiği işi yapsa daha iyi olmazmı.. Mesela Gerede deriyle, Mudurnu tavukçuluyla Seben elmasıyla dünyada bir çığır açsa.. Aşçılık Mengenindir bu Meslek Mengenlinindir dedik.. İlk Önce Yeniçağa'ya Turuzim Otelcilik Adı Altında bir aşçılık okulu açıldı.. İlk ihanet burada başladı.. Şimdide sırada Gerede var.. Elimizdeki bu markayı herkese açık bir kapı bırakarak kaptıracakmıyız? İştahları kabartan ve yolunda emin adımlarla yürüyen bir FAKÜLTE projemiz varken bu işi neden başkalarına yaad edelim ki.. ama.. Durum şu anda bunu gösteriyor gibi.. Bu durumda kenetlenip bir olmassak MENGEN'İN TARİHİ BİZİ AFFETMEZ..!!

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • ihsan şaşmaz(25.1.2011 22:02:07)

  hiç bir meslek kimsenin tekelinde değildir.bakın yeniçağa truzim aşçılık okulu birde bir yaptı:))

 • ahmet gölge(10.10.2010 20:25:51)

  geredenin oy oranı mengene göre daha çok dolayısıyla bu okul geredeye açılır

 • ömer(13.8.2010 05:33:23)

  selam hayırlı ramazanlar  zaten bu okular  türkiyenin aşcı ihtiyacanı karşılsamak için acılıyor ne orda çıkan aşcılar mengende kalıyo nede geredeye geliyo durum oki kimse elinizdende mesleginizi almıyo üstelik nufus kaybediyoruz göç alan bir sehir olmadı bizim ilçelerimiz  okuldan mezun olan aşcılar kim bilir nerelere gidecekler gentas gibi bir iş yeri daha açılsında  iş imkanı dogsun  halka sevgiler saygılar

 • Kagan(20.7.2010 12:38:07)

  Özür dilerim.Haklısın.

 • Sercan Sezen(18.7.2010 02:12:29)

  Sana Göre Bu Yazının bir niteliği yok ama burada topluma ortak bir mesaj veriliyor.. Bu Yazının Yazarı Benim Saygı Duyman Gerekir..

 • Kagan(16.7.2010 22:51:04)

  Abartılı ve uzun haberler yapmayın.Lütfen.Öz ve kısa olmalı.Bolununsesi gazetesi editörüne rica ediyorum bu tür haberleri koymayın.Haber niteliği taşımıyor

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak