bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Karaköy halkı asfaltla tanışacaktı ki yine olmadı !

Facebook'ta Paylaş

        Karaköy'ün girişine göstermelik asfalt Şehir merkezine en yakın köylerden biri iken Yaklaşık 3 yıl önce mahalleye döndürülerek Bolu Belediyesi hudutları içine alınan Karaköy Mahallesi, yıllardır tozlu topraklı yollardan kurtulamadı. Bugün Üniversite yolundan itibaren Karaköy Yukarı Mahalle’nin girişinde asfaltlama ekiplerini görerek heyecanlanan mahalle sakinlerinin sevinci yine kısa sürdü.

       Mahallenin ana yolunun girişinde yaklaşık 100 metrelik bir kısmı asfaltladıktan sonra asfaltlama ekipleri ekipmanlarını toplayarak mahalleyi terk etti. Mahalle halkı, asfaltlamayı köyün girişinde bırakan ekiplere; “Asfalt buraya kadar mı? Mahallenin içindeki bütün yollar toz toprak içinde. Bir araba geçtiği anda bulut gibi toz kalkıyor” diyerek ekiplerin mahallenin içindeki yolları da asfaltlamasını istediler.

        Asfaltlama ekipleri ise; “Bize verilen talimata göre asfalt buraya kadar” diyerek ekipmanlarını toplayarak mahalleyi terk ettiler. Şehrin bir mahallesi olarak toz toprak içinde yaşamaktan bıktıklarını belirten vatandaşlar, eskiden köy statüsünde olduğumuz için yolların toz toprak oluşuna çok fazla aldırmıyorduk, ama madem ki üç yıldan bu yana Bolu Belediyesi hudutlarında bir mahalleyiz, o halde yollarımızın asfaltlanmasını istemek de en doğal hakkımızdır” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • ismailkazaanoğlu(13.10.2015 10:15:27)

    Sayın karaköylüler muhakkak siz de belediyeye hastanız varki es geçiliyorsununuz

  • murat yaman(29.9.2015 08:31:39)

    Oy verin yaparlar

  • ismail(28.9.2015 09:12:39)

    merkez çıkınlar mahallesindeyiz yıllardır tozdan topraktan kurtulamadık.kışın çamur yazın toz.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak