bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Ambulans giremeyince itfaiyeciye bıçak çekti

Facebook'ta Paylaş

        Bugün İzzet Baysal Caddesi’nde yaşanan bir olayda, eli kesilen bir vatandaş için çağrılan ambulans yolu tıkayan itfaiye yüzünden caddeye giremeyince, yaralı vatandaşın arkadaşı itfaiyeci ile tartışarak iddiaya göre bıçak çekti. Bunun üzerine itfaiyeci vatandaştan davacı olunca olay karakolluk oldu.

       Edinilen bilgiye göre, Bolu Belediyesi tarafından Tabaklar Mahallesi Vaysal Sokak üzerinde başlatılacak olan şemsiyeli sokak uygulaması için sokak üzerinde çalışma yapılmaya başlandı.

        Binaların yüksek yerlerinde çalışma yapılırken Bolu belediyesi İtfaiye ekiplerinden de yardım istendi. Merdivenli itfaiye ekipleri çalışmasını sürdürürken, İzzet Baysal Caddesi'nde Becikoğlu İş Merkezi yakınında bir iş yerine klima takmakta olan bir kişi elini keserek yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulans İzzet Baysal Caddesi’ni dışarıdan dolaşarak caddeye Vaysal sokak’tan giriş yapmak istedi ancak yolu kapatmış durumda olan itfaiye aracı nedeniyle geçemedi.

      Bunun üzerine iş kazasında yaralanan şahsın yakını olduğu ileri sürülen Hikmet A. İtfaiye aracının açık olan kapısına vurmaya ve görevli itfaiyecilere bağırmaya başladı. Kendisine karşılık veren itfaiye erinin üzerine yürüyen Hikmet A. Dengesini kaybederek düştü. Bunun üzerine daha da hırslanan şahıs bulduğu bir bıçakla geri döndü. Bu esnada vatandaşlar tarafından sakinleştirilmeye çalışılan itfaiye erine saldırmaya çalışan Hikmet A. kalabalıktan çekinerek bıçağı sokak üzerindeki kaldırıma attı. Olayı haber alarak olay yerine gelen diğer itfaiye personeli ve polis ekipleri, iki grubu da sakinleştirmeye ve olayı anlamaya çalıştı. Saldırgan Hikmet A. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak polis otosuna götürülürken, saldırı esnasında elinden, göğsünden ve karın bölgesinden yaralanan itfaiye eri de tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

       Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUMLAR Toplam yorum: 8
 • bolulu(25.9.2015 13:19:00)

  burada tek hatalı olan hasta yakınıdır.itaiiiyide ambualansa en özverili şekilde çalışmaktadır buna hiç şüphem yok. sen kalk itfaiyeyi bıçakla.ben eminim kimse eli kesildi diye ölmez ! bu insanlara hizmet haram ! ayrıca itfaiye görevi dışında iş yapma durumu yok nerey görevlendirildilerse oraya gitmiş..

 • ahmet a.(5.8.2015 14:17:09)

  Köroğlu14 neden boş yere tartışıyorsun insanlarla. haksızsın işte. Ne diye uzatıyorsun?

 • köroğlu 14(5.8.2015 10:23:27)

  kafasız arkadaş ben oraya araç giremez demedim caddeye çıkamaz diye bahsettim çünkü mantar dubalar çıkışta.tabiki ambulans,itfaiye,polis bunlar girebiliyor caddeye bunun bilincindeyiz zaten.biraz dikkatli okuyalım.bilinçli yorum yapmak için yazılanları ukumak için değil dikkatli okumak lazım,,,!!!???

 • Kafasız(4.8.2015 09:15:00)

  köroğlu14 rumuzlu arkadaş... Oraya itfaiye girebiliyorsa, ambulans da girer. Ayrıca ambulansın, yaya yolu da dahil her yola giriş hakkı vardır. Bilinçli yorumlar yapalım lütfen.

 • köroğlu14(3.8.2015 16:50:13)

  suç duyurusu rumuzlu arkadaş,vatandaş rumuzlu arkadaş ın dediği gibi o sokak tan caddeye çıkış yok mantar dubalar var hiçmi fark etmedin.ayrıca yaralı vatandaşa geçmiş olsun ama yanındaki arkadaşı bence abartmış biraz olayı.bıçak çekmek ne alaka sanki Allah korusun başına bir iş gelse o itfaiyeci arkadaş olay yerine gelse yüzüne nasıl bakacak.neyse orası beni bağlamaz ama günü birlik yaşamamak gerek.insan insana her zaman lazım...!!!

 • boşver(1.8.2015 13:32:16)

  Boluda inşaat ruhsatı öncesi toplanılan(belediyeye bağış edilen) park paraları nerede kullanılıyor. Daire başına 14.000 tl topla sonra bu para ile başka işler çevir. Sonrada park sorunu bitmesin. Hatta aracını park etmek için tekrar kapalı parklara para öde. İyi rant be...

 • vatandaş(31.7.2015 10:50:11)

  Nasıl bir haberdir bu ya ilk önce vaysal sokak zaten trafiğe kapalıdır. itfaiye aracının bulunduğu yerde taksi durağıdır ve sonunda beton dubalar bulunmaktadır. söylermisiniz buradan ambulans nasıl geçecek.

 • Suç duyurusu(30.7.2015 08:54:50)

  Önce can söz konusudur. Üstünlük vardır. İtfaiye görevi dışında bir iş yapmakta olduğundan yolu kapatmaya hakkı yoktur. Yolu açmayan itfaiyeci hakkında suç duyurusunda bulunulmalıdır.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak