bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Belediye'den izin almış mış !

Facebook'ta Paylaş
 • CİVARDA BİR SÜRÜ İNAŞŞAT YAPILIYOR HİÇBİRİNİN TOPRAKLARI ORTAYA YIĞILMIYOR KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYOR BU İNŞAATIN NE ÖZELLİĞİ VAR..

 • CİVARDA BİR SÜRÜ İNAŞŞAT YAPILIYOR HİÇBİRİNİN TOPRAKLARI ORTAYA YIĞILMIYOR KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYOR BU İNŞAATIN NE ÖZELLİĞİ VAR..

 • CİVARDA BİR SÜRÜ İNŞAAT YAPILIYOR TOPRAKLARINI BAŞKA YERLERE TAŞIRLARKEN BU İNŞAATIN NE ÖZELLİĞİ VARDA BU ALANA YIĞILIYOR. BURAYA YIĞILAN TOPRAKLAR İNŞAAT TAMAMLANA KADAR BURADAN KALKMAYACAK BURANIN PİSLİĞİNİ TOZUNU ÇAMURUNU BİZLER YAŞAYACAĞIZ BELEDİYED

        Alpağut Mahallesi yeni yerleşim bölgesinde yapılan inşaatın müteahhidi tarafından, apartmanlarımızın önüne dağ gibi yığıp öylece bıraktığı hafriyat toprağının yarattığı görüntü kirliliğinden mahalle sakinleri olarak son derece rahatsız durumdayız.
       Belediye Başkanlığı’na yaptığımız şikayetler şu ana kadar sonuçsuz kaldı. İnşaatın sahibi Cahit Çıngı’nın hafriyatını buraya yığmak için belediyeden izin aldığı söyleniyor. Buradaki hafriyat yığınını belediye değil biz seyrediyoruz. Belediye bizim adımıza nasıl karar verebiliyor anlayabilmiş değiliz. Biz mahalle halkı olarak bu durumdan rahatsız oluyoruz. Hafriyat toprağı ve inşaat atıkları için burası depolama sahası mıdır?
        Civarda oturan kişiler olarak belediyeye dilekçe ile ve telefonla yapılan müracaatlarımız hep boşa gitti ilgilenen olmadı. Park alanına inşattan çıkan topraklar buraya neden yığılıyor. Bu hafriyat başka alana neden dökülmüyor da buraya dolduruluyor. Bizler defalarca çöp cezası yedik. 1-2 poşet çöpün çöp kutularında olmaması sebebiyle bizler ceza yerken, bu hafriyat inşaat malzemelerine neden ceza yazılmıyor. Geçtiğimiz günlerdeki yağmurlardan sonra bu alan çamur deryasına döndü. Şimdi de kurudu bu sefer de tozundan toprağından durulmayacak.
       Bu atıkların hafriyat depolama alanlarına dökülmesi şarttır dense de bu müteahhit nenden uymuyor. Uymayanlar neden cezalandırılmıyor? Mahallemizde görüntü kirliliği istemiyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz.

       HAFRİYAT TOPRAĞI, İNŞAAT VE YIKINTI ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ’ne göre; “Cadde, sokak, yol ve tretuvarlarda yapılacak hafriyat, bakım, onarım ve inşaat işlerinde ortaya çıkacak ve tekrar kullanılacak hafriyat toprağı ile inşaat/yıkıntı atıkları taşınabilir konteynırlarda biriktirilecek, cadde ve sokak kirliliği ile görüntü ve toz kirliliğine neden olmayacaktır” diyor.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.5401&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0

http://emlakkulisi.com/insaat-atiklarina-ceza-geliyor/214908

       İnşaat atıklarına ceza geliyor! 11-12-2013 İnşaat atıklarına ceza geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hafriyat toprağı, inşaat ve de yıkıntı atıklarını, ilgili idareden izin almadan taşıyanlara ve de taşıtanlara ceza verecek...

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • Hakyemez(14.7.2015 09:33:00)

  Vatandas duyarli davrandi.serzeniste bulundu. Hata yapan müteahit te duyarli davrandi ve bu durum cözüme kavustu. Anlayisli davranislari icin herkese tesekkurler.polat arkadasimizin dedigi dogru. Toprak cok temiz ve kaliteli verimli oldugu icin peyzajda kullanilacak büyük ihtimal

 • VATANDAŞ(7.7.2015 11:19:05)

  HERŞEYDEN ÖNCE KENDİ BİNASININ GÖRSELİNİ BOZUYOR.UMARIM DUYARLILIK GÖSTERİR KISA SÜREDE KALDIRIRLAR.

 • polat(5.7.2015 22:37:02)

  bu biriken toprak son derece temiz ve peyzajda kullanılacaktır. mantıklı olan bu.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak