bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Genç Doktorlar "Sağlıklı beslen, hareketli yaşa diyor."

Facebook'ta Paylaş

      Genç Doktorlar “Sağlıklı Beslen Hareketli Yaşa” Diyor 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü’nde 20 şehir, 28 üniversiteden yüzlerce Genç Yeryüzü Doktoru, “Sağlıklı Beslen Hareketli Yaşa” sloganıyla diyabet ve hipertansiyona karşı meydanlarda halkı bilinçlendirecek.

      Dünyanın her yerinde temel sağlık hizmetlerine erişim sağlayan, afet ve acil durumlara müdahale eden, eğitim çalışmaları ile yoksul-az gelişmiş ülkelerin sağlık kapasitelerini artıran Yeryüzü Doktorları’nın gençlik oluşumu, geleceğin sağlıkçılarını ve iyilik elçilerini yetiştiriyor. Kendi deyimleriyle “iyiliğe dair yüreklerinde dert taşıyan” ve bunun için “Orada ve Her Yerde” olmaya niyetlenen gönüllü öğrencilerin ve genç mezunların oluşturduğu Genç Yeryüzü Doktorları; konferanslar, seminerler, eğitimler ve saha çalışmaları ile kendilerini ve çevrelerini daha sağlıklı bir geleceğe hazırlıyor.

       Bu kapsamda 17 Mayıs’ta İstanbul’dan Diyarbakır’a, Samsun’dan Konya’ya Türkiye’nin dört bir yanında sahada olacak gönüllüler, tarama ve bilinçlendirme çalışmaları ile çağımızın hastalıkları olan diyabet ve hipertansiyona dikkat çekecekler.

YORUMLAR ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak