bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kabak Köyü'ndeki Cebbar Bayramına ilgi büyüktü

  • Kabak Köyü'ndeki Cebbar Bayramına ilgi büyüktü
  • Kabak Köyü'ndeki Cebbar Bayramına ilgi büyüktü

Her yıl Seben Kabak Köyü'nde hasat sonrası yapılan "Cebbar Bayramı" kutlandı. Misafirleri köyde tek tek karşılayan köy muhtarı Naci Özkan katılımdan dolayı teşekkür etti. 

Yüzyıllardır her güz sonunda bereketli hasat sonu Allah'a şükür edilmesi, köy halkı arasında birlik beraberliğin pekiştirilmesi amacı ile yapılan "Cebbar Bayramı"nda misafirlere etli pilav ikram edildi.

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ "Bütün köylerimizde olduğu gibi örf ve adetlerin sürdüğü bugün Kabak Köyü'ndeyiz. Çok samimi ve sıcak bir birliktelik içinde Bolu'dan, Seben'den ve çevre köylerden gelen vatandaşlarımız bu bayramlarla hem kaynaşıyor hem de hasret gideriyorlar. İlçemiz Seben'e bağlı Kabak köyünde bugün bu ortamı yaşadık. Kabak köyü halkı birlik ve beraberliğin en önemli örneklerinden. Onların köyleri için yaptıkları projeleri çalışmaları takip ediyor, hem de destek vermekten mutluluk duyuyoruz" dedi.        

Muhtar Naci Özkan "Her yıl Eylül ayı başında yaptığımız Cebbar Bayramı bu yılda büyük ilgi gördü. Köy halkımız Bolu'dan başka illerden geldiler. Bolu'dan, Seben'den çevre köylerden misafirlerimiz geldiler. Biz her yıl olduğu gibi bu yılda mutlu olduk. Bayramda hizmet eden gençlerimize, köy halkımıza teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine sağlık" dedi.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.