bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sığınmacıların sayısı artıyor

 • Sığınmacıların sayısı artıyor
 • Sığınmacıların sayısı artıyor

     Sığınmacıların sayısı artıyor
       Suriye’de savaş bitti sığınmacıların artık evlerine dönmesi gerektiği söyleniyor. Ancak beklenilenin aksine sığınmacıların sayısı her geçen gün daha da artıyor. 
        Sığınmacıların sayısı her geçen gün daha da artıyor. 2011 yılından bu yana sığınmacılara kucak açan Türkiye’de göçmen ve sığınmacı sayısı artarken, Bolu’da aynı artış oranında nasibini alıyor. Geçici ikamet yeri Bolu olarak gösterilen sığınmacılar, 15 günde bir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gelerek Bolu’da ikamet ettiklerini ispatlıyorlar. 2015 rakamlarına göre ilimizde 5 bin 851 yabancı uyruklu vatandaşın yaşadığı bilinirken, son üç sene içinde bu sayının 2 mislinin üzerine çıktığı ve Bolu’da 10 binin üzerinde yabancı uyruklu vatandaş yaşadığı belirtiliyor.  
        Halen Bolu’da; Suriye, Irak, İran, Türkmenistan, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerden yoğun olarak, sayıları az da olsa; Somali, Romanya, Nijerya, Letonya, Litvanya, Rusya, Ukrayna, Özbekistan, Almanya, Gana, Bangladeş, Pakistan, Sierre Leon, Çek Cumhuriyeti, Moldova, İspanya, Cezayir, Gana, Tunus, Gambiya, Ruanda, G. Afrika, Tacikistan, Tazakistan, Gambia, Gine, Macaristan, İspanya, Fransa, Endonezya, Madagaskar, Moğolistan, Polonya ve Arnavutluk’tan da sığınmacı ve göçmen vatandaşların ikamet ettikleri belirtiliyor. 
       Bolu’da ikamet ettikleri belirtilen 10 binin üzerinde göçmen ve sığınmacı vatandaşın, her ay 15 günde bir Taşhancılar Caddesi Üzerindeki Ticaret Odası eski binasında hizmet veren Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gelerek Bolu’da olduklarını belgeliyorlar. 
      Bugün yine imza için Göç İdaresi Müdürlüğü önünde çok uzun kuyruklar oluşturan sığınmacılar, aşırı izdiham oluşması nedeniyle kaldırıma konulan masalar üzerinde hizmet vermeye çalışıldı.    

 

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Hadi gorelim(13.7.2018 07:57:26)

  Akp ye oy veren insanlar.Sen oy verdiğin için burada üremeye ve senin ekmeğine huzuruna ortak olmaya devam ediyor bu asalaklar.Bunun vebali büyüktür.Küçücük menfaatlerinden daha büyüktür ülke menfaatleri,Bolu muzun menfaatleri.Ne olur bir tepkide sen ver.Yarın  geç  olabilir.

 • urfali(12.7.2018 20:53:14)

  Arapların ülkemizin her yanına yerleştirilmesi uzun vadede sonuç alınacak bir projenin hayata geçirilmesidir.Özelde Bolu genelde batı illerinde Türk aileler 2 veya 3 çocuk sahibi iken Araplar 5,6 çocuk sahibi.20,30 yıl sonra etnik yapıyı değiştirecekler.Sen uyumaya ve yalanlara inanmaya devam et Türkiyem.Senin paranla seni bitirecekler.

 • canan yılmaz(11.7.2018 19:21:50)

  evini kiraya ver arazini sat % 70 oy ver
  israil devletide böyle kurulmuştu
  sonra sular seller ağla kardeşim

 • Halkın Sesi(11.7.2018 17:39:36)

  Önceki bahaneleri bölgede savaş olmasıydı.. Sığınmacı "Sığınma Kampında" kalır.! O ülkenin butün şehirlerinde değil..! Öyleki, bazı guneydoğu şehirlerinde, o ilin nufusunu geçmişler..Bu nasıl sıgınmacıya kucak açmak.! Ayrıca, Savaş bitti niye döndürülmüyor bunlar ülkelerine..?  Türkiye'de yaşayan insanların etnik oranları çok hassastır, bunda etnik bir hesap mı var acaba..??? 5 yılını dolduranlar otomatik olarak vatandaşlık hakkı elde etsinler diye mi bu bekleyiş.? Bu topraklar bedavaya elde edilmedi,.!!
  AKP dışındaki Partililerin tümü ve tanıdıgım pekçok akp'li de Suriyeli'lerin Ülkemizde bulunmasına karşı.. Destekleyenler ise bir avuç mutlu azınlık.
  İnanmayan, yada halk ne istiyor diyen  da varsa eğer, buyursun bi "Referandum" yapsın.!!

 • Mustafa(11.7.2018 14:57:09)

  Ya bunlar neden sınır dışı edilmiyor. Bolu'lu vatandaşlar, bunlara evlerinizi kiraya vermeyin. Filistinliler o Yahudilere para karşılığı hizmet ettiler şimdi ki hallerini görün. Bunlara ne kadar tepkimizi gösterir tavrımızı koyar isek bu asalak ve hainlerden en kısa sürede kurtuluruz. Bunlarda biraz insanlık olsa ülkeleri o halde yaşam savaşı verirken bu hainlerin sokakta gezmemesi lazım ama bunlarda utanma diye bir duygu yok. hepsi at hırsızı gibi meydanlarda kol geziyor. Hükümetimizin artık bunlara kardeş demeyi bırakıp en acil şekilde ülkelerine bu asalak ve hain sürüsünü göndermesi gerekmekte. Misafirlik en fazla 3 gün sürer. bunlarınki artık gasp olayına dönüştü.

 • Ottoman(11.7.2018 14:47:54)

  Artık misafirlik boyutu geçti,burada üremeye de başladılar, onlar yüzünden çarşı pazar da pahalı,sokaklar gruplar halinde gezen dar pantolonlu kafalar boyalı oğlanlarla dolu,bizim ahrazlardan da özenenler olmaya başladı,bayanları ilk geldiklerinde kapalıydılar,şimdi ohooooo.
  Biran evvel ülkelerine dönmezlerse ileride  kronik sorunlar baş gösterecek.Bu milletin sabrını bunlarla sınamayın! Tamam savaş dedik,katliam var dedik ama artık gitsinler.burası Suriyeli üreme merkezi değil,bu ırk bize uyan bir ırk da değil,YETKİLİLERE SESLENİYORUM. TOPLUMA ASİMİLE ETMEYE ÇALIŞMAYIN.ARTIK ÜLKELERİNE GÖNDERİN,KENDİ İLİMDE MÜLTECİ GİBİ YAŞAMAKTAN SIKILDIM.HERYERDELER VE HERKESTEN RAHATLAR. Artık İS-TE-Mİ-YO-RUZ

 • şok..şok(11.7.2018 13:55:21)

  Yani bu demektir ki Bolu nüfusunun 10 da biri yabancı.Bu demektir ki enflasyonla,döviz artışıyla boğuşan,başedemeyen,günden güne yoksullaşan halkımızın ekmeğine ortak,özellikle akşamları Anıtpark ve İzzet Baysal Caddesinde gruplar halinde vede eşkiya gibi dolaşan asalakların varlığı demek.Dahası bu eşkiya kılıklı insanlar senin benim verdiğimiz oylarla ülkemizde ve ilimizde bizim kıt imkanlarımızla bizden çok rahat yaşama imkanı bulabiliyorlar.Gelecek günlerde sakın sızlanma,şikayet etme sevgili yurdum insanı ve Bolu insanı.Bunu sen istedin.Uyanmadın,uyanmayacaksın,uyumaya devam edeceksin.Gelecekte huzurunu bozmaya başladıklarında  şimdi yaptığın gibi korkacaksın,sineceksin,sokağa çıkamayacaksın.Ykındır.SAygılarımla...

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.