bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

ATATÜRK


Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu

  • Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu

      Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu       

       Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyetleri kapsamında sürdürülen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç. Ahmet Yıkmış’ın yürütücülüğünü üstlendiği "Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu" “Rehabilitation and Integration into Society of Drug Addicted Adults and Their Families” (REHAB) isimli AB Projesi'nin Son toplantısı 3-4 Temmuz 2018 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi’nde yapıldı.
       AİBÜ’nün Koordinatörlüğünü üstlendiği proje, Ülkemizden AİBÜ Özel Eğitim Bölümü, Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği, Sima Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti., Sosyologlar Derneği İspanya’dan Asociacion Granadina para la informacion, formacion y desarrollo de las nuevas tecnologias (AGIFODENT), Almanya’dan Stiftung Bildung & Handwerk (SBH) ve Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü işbirliğiyle 232.000 Avro’luk bir bütçe ile gerçekleştiriliyor.
       Sakarya’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni Doç. Dr. Ahmet Yıkmış ve Dr. Öğretim Üyesi Orhan Curaoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Alpaslan Karabulut’un temsil ettiği toplantıda; Proje ilerlemeleri, proje ortaklarının kurumları ve projedeki görevleri ile ilgili bilgi alışverişi ve Türkiye, Almaya ve İspanya’da madde bağımlılığı ile ilgili sunumlar yapılarak görev paylaşımları yapıldı. 
         Projeyle ilgili kapanış toplantısı, Bolu’da Kasım ayında yapılması planlanıyor. Proje ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://rehab.ibu.edu.tr/  adresi ziyaret edilebilir.

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.