bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

FET֒nün ABD’deki kuruluşuna Bolu’dan para göndermiş 

 • FET֒nün ABD’deki kuruluşuna Bolu’dan para göndermiş 

      FETÖ’nün ABD’deki kuruluşuna Bolu’dan para göndermiş 
        Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “altın çocukları”ndan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven’in eşi eski hakim Sevda Güven’in Bank Asya Bolu şubesi üzerinden örgütün ABD’de faaliyet gösteren bir kuruluşuna para gönderdiği belirlendi.
       Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şubelerine bağlı ekiplerce 22 Mayıs’ta bir alışveriş merkezinin otoparkına düzenlenen operasyonda, Ankara 2, 4 ve 14. ağır ceza mahkemelerince “terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan aranan, kaset kumpasçılarından eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven (48) ile yakalanan ve 28 Mayıs’ta tutuklanan eşi eski hakim Sevda Güven (45) hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.
        Sevda Güven hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenilen iddianame, Samsun 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
      Sanığın Mesudiye’de hakim olarak görev yaptığı sırada meslekten ihraç edildiği belirtilen iddianamede, inkarına rağmen eşi adına kayıtlı hat üzerinden kullandığı ByLock’a 12 bin 207 kez erişim sağladığının belirlendiği vurgulandı.
        Güven’in çok sayıda ByLock kullanıcısıyla görüşme yaptığının ortaya çıkarıldığı ifade edilen iddianamede, dijital materyallerinde örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in çok sayıda video ve ses kaydının bulunduğu kaydedildi.
       Sanığın eşyalarının arasında Gülen’e ait kitaplar, resimler ve örgüt elebaşından övgüyle bahsedilen dokümanların bulunduğuna dikkati çekilen iddianamede, “Dijital materyallerinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ‘M.F. Gülen Külliyatı ve Kırık Testi’ isimli dosyalar bulundu. Ayrıca ByLock ve Kakao Talk programlarına ait veriler tespit edildi. ByLock programıyla iletilen mesajlar, terör örgütünün yayın organları olan ‘samanyoluhaber.com’, ‘herkul.org’ isimli internet sayfalarına erişim sağlandığı anlaşıldı.” ifadelerine yer verildi.

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporlarında belirtilen, yurt dışında faaliyet gösteren “Gülenist” kuruluşlara Bolu’daki bankalar aracılığıyla para gönderdiklerinin belirlendiğine işaret edilen iddianamede, Sevda Güven’in FETÖ/PDY’nin yurt dışında faaliyet gösteren “Metropolitan Education Con. Ser. LLC. MRK. ABD Türkiye İST ŞB” isimli kuruluşa 11 Ağustos 2014’te Asya Katılım Bankası Bolu Şubesinden bin 408 lira 42 kuruş havale yaptığının tespit edildiği bildirildi.
       ESKİ HAKİMİN İFADESİ
       Sevda Güven, iddianameye konulan ifadesinde, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemediğini ve örgüt içinde faaliyette bulunmadığını öne sürdü.
       Darbe girişiminin yaşandığı güne kadar Ordu’nun Mesudiye ilçesinde çalıştığını belirten Güven, “Hakkımda gözaltı kararı olduğunu öğrendiğimde teslim olmaktan vazgeçtim. Darbe gecesi Ankara’da değildim. Firari kaldığım dönemde çocuklarımdan ayrılmamak için gündelik evlerde kaldım. Son ana kadar Eskişehir’de ailemle zaman geçirmeye çalıştım” beyanında bulundu.
         Örgüte mensup olmadığını iddia eden Güven, başarılı olmaları nedeniyle çocuklarını FETÖ’ye ait okullara gönderdiğini savundu.
         ByLock’u telefonuna indirmediğini ve kullanmadığını ileri süren Güven, şunları kaydetti:
        “ByLock çalışma grubu tespitlerini kabul etmiyorum. Baz istasyon bilgileri doğrudur. Hattı kendim kullandım. Çocuklarım için firari kaldım. Hiçbir örgütle bağlantım bulunmamaktadır. Örgüt üyesi olmamam nedeniyle örgüt içi yapılanmadan, hiyerarşiden, ödeme alınmasından, kod isim ve görevlendirmelerden bilgim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

 

YORUMLAR Toplam yorum: 2
 • Osmanlı ahvadı(7.7.2018 12:47:36)

  Bu ülke böyle ihanet ,böyle hainlik görmedi,bu karaktersizin mesleki hayatındaki verdiği kararlar,insanların mağduriyetleri,ülkemizin yeraltı yerüstü ve insan kaynakları nın sömürülmesi, SOYU IRKI KANI MEZHEBİ BOZUKLAR GÜZELİM ÜLKEMİZİ VE İNSANLARI için derler ya 50sene gerideyiz diye ,siz bıraktınız bu ülkeyi,sizin pisliğiniz bu!
  Yetkiyi verdik ASIN SOYSUZLARI,bunlardan da bunlardan olandan da hayır gelmez.
  Kendi halkına kurşun sıkan,bomba atan bu ırkın kökünü kurutmadıkça bu ülkeye rahat yok, ama öyle ama böyle bi şekilde bu PAPAZIN çocukları hakettiğini bulmalı

 • Yine pislik kokuyor(7.7.2018 01:28:06)

  Bu kişi kalp krizinden mi öldü bildiklerini anlatmasin diye kaset kumpasini bu adama yaptıranlar eliyle mi öldürtuldu cumhuriyet savcılarının adli tıp raporuna bile güvenmeden bunu irdelemesi lazim. Bu adam kimlerin tetikçisiydi çektiği tetik yaptığı kumpaslar kimlerin işine yaradı madem muz değil hukuk devletiyiz cumhuriyet savcılarının korkmadan  bunu  titizlikle araştırması lazım.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.