bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ses ver Cumhur...  Alo.. 

 • Ses ver Cumhur...  Alo.. 

     Ses ver Cumhur...  Alo.. 
      1999 yılında tanıdım. İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Arap Dili Edebiyatı mezunuydu. Konuşkan ve espriliydi. Siyasi görüşünü söylememe gerek yok. Milli Görüş ekolünden gelen bir aileye mensuptu. Türbanlıydı. 2002’de Ak Partili oldu. Babası Reis'in çok değer verdiği öğretmenlerinden bir tanesiydi hala da öyle. 1999 yılında İşe başladıktan çok kısa süre sonra şirketin genel havası bana pek uygun olmadığını düşünerek ayrılmaya karar vermiştim. Benden habersiz patronla konuşmuş, beni bıraktırtmadı. Kısa bir süre sonra onunda amiri oldum. Siyasi görüşlerimiz taban tabana zıttı. Özellikle öğle yemeklerimizde ciddi tartışmalar yaşardık. Birlikte çalıştığımız,1999 dan 2012 yılına kadar bütün seçim ve referandumlarda iddiaya girdik. Hepsinde kaybettim. Siyasi zıtlıklarımıza rağmen, çalıştığımız süre içerisinde şirketimizi başarıdan başarıya koşturduk. Ekibimde birbirine benzemez 10 kişi vardı! 2010 Referandumun dan sonra şirket sahiplerinin bazılarıyla ters düştüm. Hadi benim rengim belliydi! Ona da bana da mobbing uygulanıyordu. Bir gün işine son vermem istendi. Tabi direndim. Konusunda çok iyiydi. Dürüsttü. Kendi maaşını kat kat çıkarıyordu. Yönetimi ikna ettim. Devam ettik baskılar ilerleyen aylarda da devam etti. Artık sona gelmiştik. Ona da bana da yol göründü. Ben, 1 hafta içinde yeni şirketimde pozisyonumu aldım. O çalışmak istemedi 2 küçük kızı vardı biraz onlarla ilgilenecekti Geçen yıl artık çocuklarının büyüdüğünü tekrar iş hayatına geri dönmek istediğini söylüyordu. Aslında Babası'nın bir telefonuna bakardı ve birçok kapı açılırdı. Kendisini hiç bir zaman o noktada konumlandırmadı. Benim içinde kişiliği, demokratlığı, çalışkanlığı ve iş bilgisi öncelikliydi. Kısmet bu ya o günlerde Türkiye'nin En büyük 20 firmasından birinde GMY olan bir arkadaşım. İhracat-İthalat Operasyon için birisini aradığını söyledi. Onun adını verdim 15- 20 gün içinde iş başı yaptı.  Şirketine ciddi meblağları, bilgi birikimi ve pazarlık yeteneğiyle kazandırmaya çoktan başladı.  
        24 Haziran gecesi beni aradı, var mısın iddiaya dedi. Her seçimde onunla iddiaya girdim. Hep kaybettim. Bu sefer, yok ben iddia işlerini bıraktım dedim. Herkes gibi bende CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamalarla umutlandım. Sosyal Medya da, Seçim 2. tura kalıyor paylaşımını yaptım. Millet İttifakına gönül veren arkadaşlarımı sevindirirken, Cumhur ittifakındaki arkadaşları kızdırıyordum. Erol Özak abimizin mesajını atlamış olmalıyım ki (10 Milyon oy farkı nasıl kapanacak) CHP parti sözcüsü Bülent Tezcan’a olan güven ve inançla seviniyordum. Daha sonra yine herkes gibi İsmail Küçükkaya'nın açıklaması olan ve Muharrem İnce den gelen 'Adam Kazandı'  mesajıyla bir şok yaşadım. Evet yaklaşık 1-1,5 saatlik bir sessizlik olmuştu ve bir şeylerin ters gittiği çok ortaydı. Bende ortaya çıkarılması gereken karanlık noktalar ve soru işaretlerinin olduğuna inanıyorum. Ve telefonum çalmaya başlamıştı. Arayan yine o arkadaşımdı. Açmadım. Son olarak mesaj gönderdi; Ses ver Cumhur... Alo..!  Bir hafta sonra kendisini aradım. Dostluğumuzda da arkadaşlığımızda da hiç bir sıkıntı yok. Kaldığımız yerden devam ediyoruz.  
        Ben siyasette popülizmi sevmiyorum. CHP içindeki Genel Başkanlık yarışında, genel başkanlık koltuğunu bırakması gereken Kemal Kılçdaroğlu'nun yanındaydım. Çünkü, Muharrem İnce de bana göre popülizmi buram buram konuşturan bir adaydı. Kongre de yaptığı konuşmada son derece iticiydi. Türkiye'yi yönetebilme sağduyusunu taşımıyordu. Zaten Cumhurbaşkanlık seçimi propaganda konuşmalarında da hırs ve egosundan ciddi açıklar veriyordu. Her şeye rağmen, bu sefer bende dahil olmak üzere bu ülkenin gidişatından memnun olmayan kitleler olarak ciddi anlamda umutlanmıştık. Vuslat başka bir bahara kaldı. Popülizmden uzak bir Türkiye dileğiyle! 

        Bolu'ya gelirsek, aritmetik olarak seçim sonuçları değişmedi. Bolu’da seçimin kazananı BOLU BAROSU oldu. Bu konuda da yazı yazmak bana değil Yener Abi’ye düşer.
                                         
  Cumhur Bandakçıoğlu 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 9
 • bahtiyar kandemir(5.7.2018 12:45:27)

  "sığır" rumuzlu kişinin seviyesine inip son yorumu yaptığım  için özür diliyorum. Yılmaz Özdil'in dediği gibi " CHP'yi Atatürk'e kefere diyen Mehmet Bekaroğlu gibilerinden kurtarmadan Türkiye'yi kurtaramayız." sözü aklıma geldi. Hala CHP genel başkanından medet umanlara kızdığımdan böyle bir hakaret içeren yorum yaptım. Hataydı. Özürrrrrr!

 • Erol Özak(4.7.2018 19:50:53)

  Cumhur beyi severim görüşler ayrı olabilir ama kendisi bir Bolu sevdalısıdır onun için buradan siyasi görüşleri yüzünden hiçkimsenin    hakaret etme lüksü yoktur saygı ve sevgilerimle

 • Okuyucu(4.7.2018 16:26:11)

  Durumdan Vazife Çıkartmak buna denir. PKK ve FETO ile kol kola yanak yanağa gezenler, Kemal Kılıçdaroğlu'na yükleniyor. Yazıyla alakası olmayan bir dolu yorum yapılmış. Kürt seçmen küçümseniyor. Türkiye de 20 Milyon  civarında bir nüfus sahip Kürtlerin bu ülkede baraja takılma gibi derdi olmayacağını  sokaktaki Kedi bile tahmin edebilir. Algı operasyonu yapılıyor.

 • Edepsizliğin lüzumu yok(4.7.2018 16:11:43)

  Bahtiyar Bey düzgünce bişi yazmış, Sığır vs gibi ithamlarla seviyeyi düşürmeyin.
  İBADETİ ORUÇ OLAN MİLLETİ AÇLIKLA SOĞANLA PATATESLE KORKUTAMAZSINIZ! Ülkemiz milli duruş sergilemiş olup bu saatten sonra topluma kardeşlik ve kenetlenme düşer! yazının ana konusuda bu zaten, sen çıkıp sığır vs yazarsan cevabını alırsın! Lütfen germeyin

 • bahtiyar kandemir(4.7.2018 12:33:09)

  "sığır" sığırliğini göstermiş. Kardeşim soğan, patates 7 lira, limon 10 lira olduğu halde neden ilk turda RTE başkan seçildi acaba? Halk önce vatanın bütünlüğünü dikkate aldı. Ekmeği ikinci plana itti. Ama sığırlar bu olguyu göremezler(!) Sizlere yine yerel seçimlerde balkon konuşması dinlemek şart oldu!

 • Merkeşlerli(4.7.2018 09:45:56)

  PKK VE FETÖ denen örgütü destekleyen yanlayan Kılıçdaroğlu denilen adamın derhal partiden istifası şarttır! ABD ve siyonist işbirliği ile aynı zamanlarda kurulan iki taşeron terör örgütü PKK ve FETÖ yıllarca hem ülkede kan döktü,hem ülkenin yeraltı yerüstü kaynaklarını sömürdü,hem de evlatlarının çoğunu dağa çıkarıp teröre üye yaptı,kendi kardeşine çatıştırdı,bir kısmını diplomalı olarak dershanelerinden eğitip illegal ülke yönetimine-askeriyesine her yere soktu.BUNLARIN OYUNU BOZULDU.lakin kaybımız büyük ,vakit uyanma dirilme küllerden doğma vakti!birlik beraberlik kardeşlik içinde yaşama vakti.abuk subuk çıkarcı cemaatler ekmeğiyle de katılıp kutuplaşacağımıza tek yürek tek devlet tek vatan olarak kenetlenmemiz lazım.Saygılarımla

 • OSMANLI AHVADI(4.7.2018 09:25:11)

  Bahtiyar Bey Mükemmel bir yorum olmuş.HDP li ceketli fularlı teröristleri meclise taşıyan Bay Kemal denen adamdan bu ülkeye hayır gelmez! Siyasi görüş sağ olur sol olur gram yorum yapmam,lakin siyasi görüş vatana ihanet,vatan hainliği,ülke bölücülüğü ise orda bi duracaklar!
  İçimize sokulan ajanlardan geçmişte sağ-sol diye binlerce genci birbirine düşürdüler,aynı anda o bitti feto denen papazla PKK denen taşeron ermenileri bela ettiler,siyonistin haçlının ermeninin asla oyunu bitmez! Aynı gemideyiz,siyasi görüş ne olursa olsun vatana ihanet güdümlülerin dışındakiler le kardeş olup kenetlenmeliyiz,aynı gemideyiz! İçimizdeki pislikleri safraları elemeli ve barındırmamalıyız!kim ülkeye ihanet içerisinde ise KATLİ VACİPtir,uygulanmalıdır

 • Sığır(4.7.2018 09:25:02)

  bahtiyar denen çok bilmiş, kimin kime oy verdiğini nereden biliyorsun? Kimin paravanın arkasında kime oy verdiğini tespit eden bir sistemin varsa biz de bilelim. Yok ise aptalca ithamlarda bulunma... CHP bu seçimlerde %1 oy kaybetti. Sen diğer kaybedenlere bak. Bu kapıdan sana kemik çıkmaz.

 • bahtiyar kandemir(4.7.2018 07:37:57)

  Atatürk'e ve Cumhuriyet'e isyan eden, batı devletlerinin uşağı Seyyit Rıza'nın heykelini dikip, saygı duruşunda bulunan, Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlerle Nazlı Ilıcak'a mitingde " burrrrdaaaaa!" çektiren, onbinlerce insanımızın katili PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi Meclise sokan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu vatana, millete hayır gelmez. Bunun içindirki bin seçim olsa binini de kaybedecektir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.