bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ak Parti'de sabotajcılar topun ağzında !

 • Ak Parti'de sabotajcılar topun ağzında !

       Ak Parti'de sabotajcılar topun ağzında !
       Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerde partisine oy kaybettiren illeri tespit ederek inceleme altına aldırdı. Türkiye genelinde kendi oyunun partisinden yüksek olduğunu tespit ettikten sonra 30 ilde AK Parti'nin oyunda düşüş yaşanmasının ana nedenlerini araştırmak için özel ekipler gönderdiklerini ve raporlarının da kendisine ulaştırıldığı belirtiliyor. Bu illerin arasında sadece Gazetemizin; “Erdoğan, sabote edenlere rağmen kazandı!” başlığıyla gündeme getirdiği gibi, Bolu ve Düzce'de var. Ak Parti içinde yapılan inceleme sonunda sabotajcıların görevinden alınabileceği konuşuluyor. 
 
       24 Haziran seçimlerinden sonra hatırlanacağı gibi Bolu’da Ak Parti %10’luk bir oy kaybına uğramıştı. Seçim tarihinden çok önce Ak Parti’de Reis’e verilen oylar ile milletvekilliği için verilen oylar arasında çok büyük fark olacağı ortaya çıkmıştı. İl Başkanı, Belediye Başkanı ve Fehmi Küpçü’nün kendi kafalarına göre milletvekili listesini oluşturmaları, liste açıklanır açıklanmaz parti üyeleri içinde kabul görmemesi ile birlikte kamuoyunda da sıkça konuşulan bir konu halini almıştı. Birçok Ak Partili; Reis’e oy vereceklerini, fakat milletvekili seçimlerinde kendi partilerine oy vermeyeceklerini, açık açık söylemeye ve bunu dillendirmeye başlamışlardı. Hatta Doğanay’ın Danışmanı Gökhan Aydın’ın böyle düşünenleri ‘Veled-i zina’ ilan etmesi de, listeyi yapanların oy kaybı endişelerini açıkça ortaya koymuştu.  
       

         Kayıp yaşanan illerde geniş kapsamlı inceleme!           İddialara göre, seçmen tercihlerine daha geniş inceleme ve analiz yapılmasına karar verilen AK Parti Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan, geniş kapsamlı illerde incelemeler ve analizler yaptırdığı ilk raporlarda AK Parti’nin 7 puan gerilemesi ve 22 milletvekilini kaybetmesi ana başlıkları oluşturduğu belirtilirken, ilk saptamalarda 30 dolayında ilde milletvekili listeleriyle ilgili seçmen arasında sıkıntı olduğu, özellikle seçim süresinin az olması nedeniyle parti yönetimi her zamanki yöntemlerle fazla tarayamadığı ve yapılan mülakatlarda hızlı karar verilmesi ve referans olarak da kişilerin dikkate alındığını bu durumu en az 30 ilde sıkıntı yarattığı belirtildi.

       Aralarında Bolu’nun da olduğu oy kaybı yaşanan iller;
        1 Kasım 2015 seçimine kıyasla oy kaybının % 10 olduğu ve büyük bölümünün adaylıkla ilgili sorun yaşanan Kırıkkale, Aksaray, Kayseri, Bayburt, Konya, Düzce, Ordu, Adıyaman, Sivas, Malatya, Niğde, Erzurum, K.Maraş, Kütahya, Erzincan, Elazığ, Samsun, Yozgat, Şanlıurfa, Iğdır, Gümüşhane, Karaman, Osmaniye, Hatay, Bolu, Rize, Trabzon ve Gaziantep olarak sıralandığı kaydedildi.
       

 

YORUMLAR Toplam yorum: 20
 • memett(4.7.2018 09:37:33)

  Allah (cc) aşkına şu fotoğrafa bakarak laaa helal olsun be yüzler gülüyor seçim zaferi açıklaması çok sevinçliyiz gururluyuz mesajı alan veya gören anlıyan varmı ? varmı bunların verdiği o sinerji o mesaj .yazık yazık BOLU'da 30 000 oy kaybı şimdi birileri hesabı ödesin reise açıklasın.arada iyi parti molozları çıkmasaydı sonuç 1-1-1 olacakmış

 • Salih ÖZDEMİR(3.7.2018 20:28:41)

  Sait kardeş hiç bir chp li akp den  vekil adayı olamaz demişin de Ertuğrul Günay ı nereye koyacaksın. Hemde akp den Truzim bakanımıydı ne.O kimin malıydı. Benim oy verdiğim parti hiç kaybetmedi,eksik ve yanlışları yokmu? var ya seninki! Ben bir akp li olarak bir tespit yaptım.Yazdıklarımı hep beraber yaşadık ve yaşıyoruz. Sen oy verdiğin partiye bi tespit yapabilirmisin. Bide seni  okuyalım .

 • MURAT ÖZTÜRK(3.7.2018 13:09:27)

  Hadi şimdi de dolasın kapı kapı bakalım görelım sızı sahalarda vekıl arkadaslarım.

 • sait(3.7.2018 12:35:18)

  Bu Belediye başkanı kadar görevini kötüye kullanan biri hala bu ülkede var mı AKP Neden bu şahsı hala o koltukta tutmakta neden görevden almamakta olduğunu sorgulamak lazım AKP I. Sıra milletvekilinin başka bir idoolojiden olduğunu yazana da sözüm var hiçbir chp li akp den milletvekili aday ya da benzeri adaylıkları söz konusu bile olamaz yani o sizin malınız akp li bunu hazmedemiyorsanız oy vermeyecektiniz bu kadar basit

 • Ş.dışı(3.7.2018 08:07:24)

  Onu bunu Bırakında, MİKROFONU AĞZINA MI SOKMUŞ O YA ?

 • bolulu(3.7.2018 07:02:33)

  Ağzı olan konuşuyor. 3-0 hayalleri kuran var. Öyle bir ittifak yasası yaptınız ki 3-0 olması imkansız. Hatta o yasa sayesinde meclis çoğunluğunu bile kaçırdınız. Daha ne konuşuyorsunuz. Büyük yöneticilerinz bu yasanın sıkıntılarını göremedi. Tabi ittifakı siz yapacanız ötekiler armut toplayacak dimi.

 • Ali veli(3.7.2018 04:28:58)

  Asıl büyük kayıp belediye seçiminde yaşanır.millet asıl bombayı o zaman patlatır.bu bir uyarı sadece....

 • Maksim(2.7.2018 20:06:24)

  Onların arkaları sağlam. Kapı gibi Hacı Turan Mustafa Ataş var. Nurettin ve Alaaddin ağabeyleri var. Boşverin herkes hakedildiği gibi yönetilir!

 • Vatandaş(2.7.2018 14:38:33)

  Salih Özdemir abimiz noktayı koymuş, bu kadar güzel özetlenemezdi. NOKTA
  İdarecilerden hala ihanet içinde olanlar var.

 • Salih ÖZDEMİR(2.7.2018 13:43:55)

  1. Fetö terör örgütünün Boludaki siyasi ayağının çoğu hala görevde. Bunlar ayıklanmadı. 2. Suriyeli ve ıraklı mülteciler Şehri istila etti ve önlem alınmadı.3.Ekonomi resmen krizde. 4 ve en önemlisi Boludaki vekiller ve sıralama temelden yanlış,Küpçü Bolunun vekili hiç olmamıştı olmazda.Kadın vekilde vitrin süsü,Şahsen bir derdim olsa gidilecek biri değil vasat ve idolojisi farklı biri.Veledi zina lafıda tuzu biberi oldu.Bu etkenleri alt alta sıraladığınızda bir ak partili olarak hangi kritere oy verecektik. Bunları süzen Ankara gereğini yapmazsa Bolu Belediye seçiminide kaybedecektir.AK PARTİ şunu görmelidir.Partiye hizmet eden mi Yoksa halka hizmet eden mi Aday olmalı!.Vel hasıl bu dönem Vekil açısından Bolu için kayıp bir dönemdir.    

 • Ottoman(2.7.2018 10:02:46)

  Belediye başkanı Feto denen papaza sayın hocaefendi ile cumhurbaşkanı arasında olan bi olay ben karışmam diye safını belli etmedimi? Bide 15 temmuz sonrası kamyonları tugayın önüne koydu ya :))) en çokta ona güldüm, sanırsın tankçı topçu birliği orası;))  Her işi göstermelik olduğu gibi oda göstermelik olan bu belediyeciler yerel seçimlerde veya öncesinde hakettiğini bulmalı, halkın parasını ranta çeviren,sağını solunu (belli kişileri)ihya eden ve yaptığı her iş dökülen bu vatandaş yargılanmalı! Yargılanmasının önü açılmalı,buna engel olanlarda sorgulanmalı! Devlet denilen olgunun gücü gösterilmeli! TERÖRDEN Tutuklu olan erol altıntaşla Tayland larda spa larda düne kadar vıcık vıcık olanlar hesap vermeli! Ailevi mal varlıkları incelenmeli

 • cemal(2.7.2018 08:39:49)

  enmart 2014 yılında 17-25 aralık 2013 fetoş operasyonu için "bu olay Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. fethullah hoca efendi arasındadır" diyen belediye başkanı değil mi idi? ve feto için  Sn. kelimesini kullanmamışmıdır? Burada ben AKP diyerek kimlerin nasıl fırıldak çevirdiğini herkes biliyor ama ıspat edemiyorsunuz.

 • Zahmanlalı(2.7.2018 01:01:37)

  Tren kalkıyor yolcu kalmasın !
  Reis alayını eski haline döndürecek!
  Kendi şirketini yönetemeyen adam kamunun en büyük şirketini yönetiyo! Yaptıkları eserler reisin tekrar seçilmemesi içindi bunu herkes gördü ama oyuna gelmedi! Şimdi seçimi erkene alıp yerelleri de bir bir temizlemeye geldi! Hakeden hakettiğini görecek, bas bas bağırıyoruz elbette duyacak birisi, reis etrafındaki ihanet şebekesini çökertmeli!

 • Kayseri(1.7.2018 22:33:28)

  Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü değişti.Öncelikle bu isabetli karardan dolayı çok teşekkür ederiz.Darısı Kayseri Merkez ilçe milli eğitim müdürlerine inşallah.Bıkmıştık il ve ilçe milli eğitimdeki keyfi uygulamalardan,partinin adını kullanıp üç beş referansla bu makamlara gelen insanları keşke genel merkez görebilse,bir dakika bile tutmazlardı.Lütfen ilçe milli eğitimlere de el atılsın🙏

 • gözden çıkan Fatih Bey(1.7.2018 20:08:30)

  Resimde Fatih Metinde gözden çıkarıldı geri kalanlar tarafından.

 • Murat (1.7.2018 18:36:49)

  pkk ve fötöyü temizlemek için Milli Görüşcülere görev vermek lazım  başka türlü mümkün değill

 • S.T(1.7.2018 16:16:52)

  Eyer boluda ki  sıralama  iyi yapılsaydı  3.0 olurdu bu bir çoğu  seçimlerde il başkanı vekil adayları boludaki  gerek özel gerek devlet dairelerini gezerlerdi bu seçimlerde tenezül bile edilmedi bazı devlet dairelerinin müdür leri ziyaret edildi çalışanlara  kolay gelsin bile denmedi kolay gelsin bile denmedi çalışanlara

 • Komik (1.7.2018 15:52:59)

  Bırak şimdi Ak Partiyi de CHP ye bakmalı... medet umduğunu konuya bakın... Adamlar kazandı sonuçta... Herkes aynaya baksın

 • yasin pazarcı(1.7.2018 15:22:44)

  bir seçmen olarak en son seçimlerde mevcut yönetimin hiç bir ferdinin halkın içine karıştığını dertlerini dinlediklerini görmedim ..bu sözler chp yönetimi içinde geçerli sadece biraz mhp yönetimin gayretli olduklarını gördük oda oylarına yansıdır mhp milletvekli adayının dışında bu seçimin birincisi yok gibi

 • Alaattin ve Hayri el ele(1.7.2018 14:12:30)

  Fetöcülerle el ele yürüyenler, Fetöcü hayri beyin atanmasında baş rolü oynayanlar, fetöcüleri üniversiteye dolduranlar. Üzgün mü?

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.