bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Köroğlu Park çalışmaları yılanların rahatını bozdu

  • Köroğlu Park çalışmaları yılanların rahatını bozdu

     Köroğlu Park çalışmaları yılanların rahatını bozdu      
        Bolu Alpağut Mahallesi’nin hudutlarında bulunan kayalık tepeye devasa Köroğlu Heykeli ve Köroğlu Park yapımına başlanmasıyla birlikte, kayalık olan tepede yıllardır yuvalandıkları bilinen yılanlar da bozulan yuvalarından çıkarak ovaya yayıldılar. Sitenin bahçesinde yılan gören vatandaşların ihbarı üzerine İtfaiye ekipleri 2 metrelik zehirli yılanı yakalayarak bölgeden uzaklaştırdı.  
       Bilindiği gibi Alpağut Mahallesi’ndeki kayalık tepenin en üst noktasına devasa bir Köroğlu Heykeli konulması için başlatılan çalışmalarla birlikte, Köroğlu Park alanı yapımı için tepenin hemen her noktası şantiyeye dönmüştü. Tepenin etrafında yol çalışmaları yapan iş makineleri büyük kayaları yerinden sökerek yeni yollar açtı ve aynı zamanda tepeyi Köroğlu Parkı yapmak için birkaç aydan beri çalışmalara başlamıştı. Alpağut Mahallesi sakinlerinin yılanlı tepe olarak bildikleri bu tepede başlatılan çalışmalar sırasında tepenin doğal hali bozulmak zorunda kalındı. Büyük kayaların yerinden sökülerek açılan yollar ve arazi düzlenmesi nedeniyle ister istemez yılanların da yuvaları bozulmuş oldu. Uzun yıllardır yuvalandıkları kayalık tepeyi terk etmek zorunda kalan yılanlar, Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde evlerin bahçelerinde görülmeye başladı. 
         Bugün Kılıçarslan Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan bir sitenin bahçesine giren yılan ihbarını alan itfaiye ekipleri yaklaşık 2 metre boyundaki zehirli olduğu belirtilen yılanı yakalayarak bölgeden uzaklaştırdı. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • Güleren Kapoğlu(17.6.2018 13:41:06)

    Elbirliğiyle doğayı katlettik. Toprağın üstü yetmiyormuş gibi altı da talan edildi. Köyler olmalı, köylüler olmalı... Sanki dünya sadece insanlarınmış gibi yaşamaya devam edersek doğa da intikamını alır.

  • Mustafa DEĞER (17.6.2018 11:40:58)

    Köroğlu Hilmi'nin yapıldığı alanla Kılıçarslan Mah. M.Yazıcıoğlu Bulv.arasındaki mesafe baya bir uzun. O yılan büyük bir ihtimalle bizim "Çalı Mezarlık" olarak bildiğimiz Zeynep'in üst kısmındaki mezarlıktan gelmiştir. Çünkü, çocukluğumuzda bu mezarlıkta çok yılan olurdu.

  • sedat (17.6.2018 09:57:02)

    Amerika'nın BOP projesi Ortadoğuda insanları evlerinden köylerinden memleketlerinden etti. Çok uzaklara göç etmek zorunda kaldı insanlar. Türkiyeye sığındı bunların birçoğu. Köroğlu Park projesi de yılanları göçe zorlamış çok mu? Yılanlar da kendilerine Türkiye'de sığınacak bir yer bulurlar elbet.  

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.