bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Elginkan Vakfı Bolu Şubesini kapatıyor

 • Elginkan Vakfı Bolu Şubesini kapatıyor

      Elginkan Vakfı Bolu Şubesini kapatıyor 
      Bolu’da yaklaşık 15 yıldan bu yana çok çeşitli branşlarda ücretsiz kurslar veren Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Haziran Ayı sonu itibarıyle Bolu Şubesi’ni kapatma kararı aldı. 
      Bugüne kadar 50 binin üzerinde kişiye kurs veren Elginkan Vakfı daha öncede Bolu Şubesi’ni kapatma kararı almış, ancak bir takım girişimlerle bu karardan vazgeçirilmişti.  

       Toplumumuzun en büyük problemi olan eğitim eksikliği, Bolu’da Elginkan Vakfı’nın kurslarında yeniden şekilleniyordu. 
        ECA Markası’nı taşıyan Elginkan Ailesi tarafından eğitime önem verilerek kurulmuş olan Elginkan Vakfı, Vakıf Mütevelli Üyelerinden Av. Necla Baltacı aracılığı ile 2004 yılında Bolu’da Organize Sanayi Bölgesi’nde halkımıza ücretsiz eğitim hizmeti vermeye başladı.  
        Bilgisayar eğitiminden diksiyona, yabancı dilden sekreter eğitimine kadar kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlayan Elginkan Vakfı, Bolu için hiç şüphesiz büyük bir kazanç oldu. 
         İş bulabilmek için önce kalifiye eleman olmak gerektiği gibi, kalifiye eleman olabilmek içinde, önce Elginkan Vakfı’nın kurslarından geçmek gerekiyordu.
        Elginkan Vakfı Bolu Şubesi’nin kapatılması, Bolu için çok büyük bir kayıp olacak. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 19
 • BOLU İÇİN (28.6.2018 11:40:58)

  Öncelikle başörtüsü olayına yorum yapmak isterim keza kimsenin kılığına kıyafetine karışılmayan,ramazanda insanlar oruç tutuyor diye ders saatlerini kaydıran, kantininde yemek hazırlatan, dörtdörtlük eğitim veren alanında uzman kişileri çalıştıran böyle güzel bir kurum neden kapatılır ki. Bunu yapan insanların Boluya dost olmadıklarını düşünüyorum. Kim hem kaliteli ve bilinçli hem başarılı bir kurumu kapatmak ister. Kaybımız çok büyük . Başımız sağolsun !!!!

 • Sema(14.6.2018 15:50:10)

  Yıllar önce bi kursa gitmek istedim.basi kapali almiyoruz demişlerdi.benim gözümde o gün bu gündür ayrimcilik yapilan bir kurum olarak kalmistir.

 • BE-KARA-MAN(13.6.2018 10:49:29)

  Elginkan vakfı gerçekten insan kaynaklarına verdiği eğitici öğretici kurslarıyla güzel hizmet verdi.temennim insana güzel hizmet veren bu vakfın kapanmaması..güzel hizmetlerine devam etmesi..(KİM BİLİR kapanmıyor DENİR..BOLU yu SEVİNDİRİR)...

 • Ottoman(13.6.2018 10:02:39)

  Başkana ve yancılarına soralım,onlar güzel fikirler verirler buranın nasıl değerlendirilebileceği ile ilgili, kimi KESİMHANE MEZBAHANE KASAP , kimi şehir CAFE, Kimi ENGELLİ OKULU, kimi MİMARLIK ofisi ,kimi sadece benim BALKONUM olsun ister,kimi Üni Yurdu yapalım der, bakarsınız bunlardan biri içine siner ve en güzel şekilde değerlenir, vekilleri falan niye seçtikki yandaş açılışları içinmi? Bolumuzun böyle bi değere sahip çıkamaması üzücü! Normal vatandaş olarak elden bişi gelmez, diğer Anormal vatandaşlarda bi işe yaramaz! gel gelelim kaybedince anlarız!!!!

 • karaçayır(13.6.2018 09:31:12)

  salih özdemir e katılıyorum rant olsaydı kapanmazdı.

 • Okuyucu(13.6.2018 09:29:14)

  Bolu için üzücü bir durum. Yazık ki ne yazık.

 • Nihat Yaman(13.6.2018 08:21:29)

  Bu büyük bir kayıp değil büyük bir AYIP olacak. Sahip çıkamadığımız eğitim kurumlarımızdan bir tanesi daha hiç olup gidecek.

 • Mühendis(13.6.2018 08:20:24)

  Haberi okuyunca o kadar üzüldüm ki! Yeni mühendis iken okulda alamadığımız görmediğimiz çok fazla kursu yaz aylarında boluya gelince burada kapattık açıklarımızı. Büyük şehirlerde 3-4 bin tl'den verilmeyen kurslar elimizin altında ücretsiz veriliyordu. Gerçekten böyle bir kurumu kaçırmak Bolumuz için büyük kayıptır. Kim ne yapar nasıl ilgilenir bilmiyorum ama herkes buranın kapatılmaması için birşeyler yapmalı!

 • Vicdan(13.6.2018 04:09:09)

  Eyy Bolu'yu yöneten ; kamu, siyasi, sivil yöneticiler neredesiniz ? Bolu için ne işe yararsınız ? hiç mi vicdanınız sızlamaz ? Bolu'dan yediğiniz ekmek haram size.Yazıklar olsun size.

 • M.Celık (13.6.2018 03:43:37)

  Aramızda olmayan ELGİNKAN Ailesinin Kurmuş olduğu Vakfın ilimizdeki EĞİTİM Kurumunun Kapatılması Asla Kabul edilemez. Bu değerli Kuruma Sahip çıkalması gerekmekte iken KATAPILMA İsteğinin gerekçeleri Sorgulanmalıdır Bir Başka Yandaş Kuruma Ya da Kamu idaresinde ele geçirilmiş Kurumlarda PARA Karşılığı verileceği muhtemel KURS ve Kurs Hocaları ile Kurumlarına Sağlanacak olan gelirler amaçlanmaktadır. Sn VAlİ Değerli bir insandır. Sn Belediye Başkanı ve Şehrimizin önde gelenleri Bu Nadide Kuruma sahip çıkmalıdır Ya da onlar bu görevi Yapmazlarsa BİZ HALK Sahip Çıkalım. ELGİNKAN BİZİM KURUMUMUZDUR KATATILMAMALIDIR . ELGİNKAN AİLESİNİN BOLU için Yaptırmış olduğu Bu DEĞER KORUNMALIDIR Giderleri de KARŞILANMALIDIR Elk. Su, Yakıt ve Personel

 • Timur eraslan(12.6.2018 22:27:16)

  Bizzat gittiğim ve belge aldığım bu vakıf Bolumuza çok şeyler katmıştır ne yazık ki vekillerimiz ve STK lar bu konuda buda duyarsız kalmışlardır memleketimiz için büyük kayıp.

 • bolulu(12.6.2018 22:15:37)

  Herkes uzuluyor da kapanmasin diye ne
  yaptiniz?

 • Muharrem ince (12.6.2018 22:05:22)

  Eserinle ovun AKePe!!! Yandasa peskes, yandas olmayana kanun oyle boyle demiyor de.
  10 gununuz kaldi 10 10 gidiyorsunuz

 • Nesrin Kandemir(12.6.2018 21:44:06)

  Lütfen bu güzel kurum kapatılmasın. İlimizin yöneticileri ve siyasilerinden destek bekliyoruz. Bolu için büyük kazanç olan bu kurum kapanmasın.

 • GOCABOLULU (12.6.2018 20:17:21)

  İlimizde bulunan çok büyük bir nimeti kaybediyoruz. Nice kişi burada kurs görüp beceri kazandı.
  Ama şaşırmamak lazım liyakat sistemi çöktü  adamı olana her kapı sonuna kadar açılıyor ne gerek var böyle güzide kurumlara...

 • İbrahim KARAGÖZ(12.6.2018 19:13:04)

  Av. Necla Baltacıoğlu'nun vefatından sonra bu haberi okumak o kadar acı verici ki.
  Rahmetli Av. Necla Baltacıoğlu sayesinde Bolu'ya kazandırılan bir eğitim kurumu kapanıyor. Eskilerin deyimi ile şimdi rahmetlinin kemikleri sızlamaz mı...
  Çok üzüldüm.

 • Salih ÖZDEMİR(12.6.2018 19:12:20)

  Eğer bunda rant olsa,İktidar altından girer üstünden çıkar ne eder yapar vazgeçirirdi . Nasıl 1. derece tarım arazilerine üstelik esnafın katılımı olmadan dükkan temeli attılar! Orda rant var.Ama bu vakıf, oturmuş düzeni ile Bolululara üzretsiz eğitim veren sahip çıkılması gereken bir yer.Lafa geldimi tekbaşına iktidarlığın nimetlerinden bahseden Akpliler hele hele Bolu için hiçbir foksiyonları olmayan vekiller, bakan yardımcıları.Orda rant yoksa Hayır aylarındayız Allahrızası için demi kapanmasını engelleyemezsiniz.

 • vahit can(12.6.2018 18:06:13)

  YAZIK!!!
  Bolunun yöneticileri ve siyasilerinin araya girerek bu tür bir merkezin kapanmaması için elinden geleni yapmaları gerekirdi.
  Merkezin tek bir eksiği varsa şehre uzak olmasından dolayı gidiş gelişte servis sıkıntısı yaşanmasıydı.
  Bu eğitim merkezine şehir içine veya üniversiteye daha yakın bir yer ücretsiz olarak verilseydi talep daha fazla olur ve kapanmazdı.
  Örnek olarak belediyenin restore ettirdiği Gülezler Konağı mesela veya Adalet sarayı taşınınca eski Adliye binası gibi gibi...

 • vekiller (12.6.2018 17:25:04)

  Bolumuz için büyük kayıp olacak. EĞİTİM ŞART. vekiller uyuyormu, neden STK lar ile birlikte bu konu gündeme alınmıyor....

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.