bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

20 milyonluk et dolandırmışlar

  • 20 milyonluk et dolandırmışlar

     20 milyonluk et dolandırmışlar 
       Bolu’da ve ülke genelinde 10 farklı ilde yaklaşık 20 milyon liralık et dolandırıcılığı yapan 2 kişi İstanbul’da yapılan operasyonla gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
      Edinilen bilgiye göre, M.Y. ve Y.O. isimli şahıslar, aralarında Bolu’nun da olduğu 10 farklı ile giderek kasap ve mezbahalardan yüklü miktarlarda et alışverişi yaptılar. İddiaya göre, şahıslar kasaplardan 1 ay boyunca parasını nakit ödemek şartıyla et alarak güvenlerini sağladılar. Zaman zaman etleri normal fiyatlarının üzerinde de alan M.Y. ve Y.O., son alışverişlerinde her zaman aldıkları etten çok daha fazla et alarak parasını daha sonra ödemek şartıyla alışveriş yaptıkları illerden ayrıldılar.
      Aradan geçen süre zarfında et ücretleri ödenmeyen kasaplar, dolandırıldıkları iddiasıyla Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şahıslardan şikayetçi oldu. Bolu’da bulunan kasaplardan yaklaşık 2 milyon değerinde alışveriş yaptıktan sonra kaybolan şahısları yakalamak için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.
       3 gün süren operasyonla yakalandılar
       Şüphelilerin İstanbul’da ikamet ettikleri bilgisine ulaşan polis ekipleri, 3 gün süren operasyonla M.Y. ve Y.O.’yu yakalayarak gözaltına aldı. Bolu’ya getirilen şüpheliler M.Y. ve Y.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.
       M.Y. ve Y.O. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen ve firarda olan 2 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

      

       28 Mayıs 2018 tarhli haberimiz;      

      Yağlı müşteri sandılar, 2 milyonluk et kaptırdılar 
       Bolu’da mezbahacılık ve hayvan işi yapan tüccarlardan bir süre nakit parayla pazarlık etmeden büyükbaş ve küçükbaş hayvan alan iki kişi, son yaptıkları vurgun alışverişinden sonra ortadan kayboldular. Bolulu canbazların yağlı müşteri olarak gördükleri kişilere yaklaşık 2 milyon liralık kesilmiş hayvan eti kaptırdıkları belirtiliyor. 
         İstanbul’dan gelerek Bolu’da canlı hayvan ve et işi yapan tüccarlardan pazarlık etmeden mal alan ve bu şekilde güven sağlayan iki kişi yaklaşık 2 milyon liralık vurgun yaparak ortadan kayboldular. Alınan bilgiye göre geçtiğimiz hafta yine Bolu’ya gelen bu iki kişi, bu kez yanlarında nakit para olmadığını belirterek, Bolu’daki canbazlardan toplamda yaklaşık 2 milyon liralık et alarak 2 gün içerisinde paralarını göndereceklerini söyleyerek kayıplara karıştılar. 
         Yağlı müşteri bulduklarını sanarak hayvanları mezbahada kestirip et olarak teslim eden Bolulu canbazlar, 2 gün sonra paraların gelmemesi üzerine, malları verdikleri kişileri aramaya başladılar. 2 kişinin verdikleri cep telefonlarına ulaşamayan üreticiler dolandırıldıklarını anlayarak soluğu Cumhuriyet Savcılığı’nda aldılar.
        Dolandırıcıların Bolu’da; Zerrin Akalın, Saim Çevik, Nedim Gülöz, İsmail Akman, Süleyman Bahadır ve Fatih Kavak gibi isimlerden toplam 2 milyon liralık eti alarak kayıplara karıştığı öğrenildi. Dolandırılan Bolulu et canbazlarının şikayetçi oldukları ve Emniyet güçlerinin iki kişiyi yakalamak için çalışma başlattıkları belirtildi. 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.