bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Eski Valimize FET֒den 7,5 yıl hapis

 • Eski Valimize FET֒den 7,5 yıl hapis

    Eski Valimize FETÖ’den 7,5 yıl hapis
      Bolu Eski Valisi Halil İbrahim Akpınar, Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Vali daha önce görevden ihraç edilmişti. 
       Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) irtibatı nedeniyle daha önce meslekten ihraç edilen Bolu Eski Valisi Halil İbrahim Akpınar, Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz olarak yargılandığı duruşmaya, avukatı ile katıldı. Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, dava dosyasına gelen sanık hakkındaki bazı tanık beyanlarını okudu. Başkan Sarıdoğan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde birlikte eğitim gördüğü eski vali Yılmaz Arslan'ın "Son sınıfta Halil İbrahim Akpınar ile FETÖ evlerinde kalırdık" şeklindeki beyanını hatırlattı. Sanık Akpınar, "Yılmaz benim dönem arkadaşımdır, ev konusunda yanlış hatırlıyor. Ben o evde yoktum" diye konuştu.

       Suçlamaları reddetti 
       Cumhuriyet Savcısı’nın esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapan Akpınar, isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini belirtti. FETÖ üyesi olmadığını, örgütsel bir bağının bulunmadığını öne süren Akpınar, "27 yıllık mülki idari amiriyim. Sadece valilikte geçen sürede 60 bin imza atmışımdır. 60 bin imzamda bir tanesinde bir hata olsa bu zamana kadar yapılan adli ve idari araştırmalarda ortaya çıkardı. O incelemelerde suç unsuruna rastlanılmadı. Hayali bir örgütün hayali bir üyesiyim. Örgütte astım yok üstüm yok beraatımı talep ediyorum" şeklinde savunma yaptı. Mahkeme heyeti, müzakerede bulunmalarının ardından hükmü açıkladı. Akpınar, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 13
 • bolulu(10.6.2018 22:36:50)

  Atayan kim 11. çankaya noteri, kankaları kim boluda? .kepe li parti yöneticileri.

 • S. Büyük(10.6.2018 12:47:26)

  Soru:Hangi dönemde valilik yapmış? Cevap: AK Parti döneminde... Soru: Atamasını kim yapmış? Cevap: AK Parti iktidarı...  Fetö ile yıllardır el ele, kol kola yürüyen, ne istediler de vermedik diyen, gel de bitsin bu hasret diye övgüler dizen AK Parti iktidarı bu işten yakasını sıyıramaz. er geç bunun hesabı sorulacak. Her şeyi yaparak iktidarda kalmak istemelerinin de nedeni bu. İktidardan düştüklerinde bu işlerin hesabının sorulacağını çok iyi biliyorlar.

 • hakkı hakyemez(9.6.2018 10:22:37)

  NEREDESİN   KURUCU  VE  BÜYÜK   HALK,  senin  kurduğun  devletteki  valiler  nelerle  meşgul  olmuşlar,  bir görün,   7  yıl  hapismiş   cezaya  bak, T, C,  VALİSİ ya  nelerle   meşgul  maişini  HALKDAN  ALAN  valiyi  nerelerde  görüyoruz, KURUCU  HALK ARTIK  MESELELERİNİ görmesi  lazım.

 • Kartal K.(8.6.2018 20:02:06)

  Bu valiyi Bolu'ya atayan ve bu görevlere gelmesini sağlayanlardan da hesap sorulmalı... Merak etmeyin bu günleri de göreceğiz. İşin siyasi ayağı da hesap verecek...

 • AİBÜ Hayri bey (8.6.2018 11:56:14)

  Adalet isteriz adalet.. adalet...  Erdal ın akrabaları işten çıkarılmalı, Hayri ettiklerini bulmalı... Mehmet yaptıklarını çekmeli..

 • Sait beye(8.6.2018 08:34:56)

  Sait bey çok haklısın, İnşallah Hayri, Erdal, Hayrettin ve Mehmet'in de yaptıkları yanlarına kar kalmaz. Hele hele Erdal'ın ne kadar akrabası var ise Üniversiteye doldurması ve arkamda bir Milletvekili var diye lanse etmesi ve bu duruma özellikle Vakıf Mütevelli heyetinin ses çıkarmaması manidardır. Rahmetli İzzet Babanın kemiklerini sızlatmayın, dürüst olun, ha sizlerin de torpille adam kayırma ile iş yaptırdınız da acaba onun için mi sesiniz çıkmıyor? Şimdiki yönetimde dış transferlere başladı ve transfer sezonu bitmeden her yeri doldurun. İZZET BABA Mekanın Cennet olsun.

 • Aibú Hayri beye' e(8.6.2018 04:26:17)

  Dokunurduda siz burda yazmanın dışına çıkıp elinizi taşın altına koymadiniz.koyanlarida yalnız biraktiniz.alin size yeni rektör alisarli hayriyi size aratmassa namertim.oyle anüse böyle uzul sözünü size yasatmazlarsa bende birşey bilmiyorum.burda boş boş yazacağınız keşke adalet hak hukuk bizden yana esas olan millet menfaati deyip savcılık yargı size bu hakkı tanimisken dikelseydiniz.hayriye TOKİ'den ev çıkmış çokta ihtiyacı vardi sustunuz artık kına yakarsiniz.

 • muhtar(8.6.2018 00:25:00)

  fetö örgütünü kabul etmeyip hayali örgüt demesi fetöcü olduğunun en büyük ispatı

 • nejdet uçak(7.6.2018 19:04:41)

  BU   FETÖ  CÜ  VALİYİ BOLU İLİNE KİM ATADI.

 • sait(7.6.2018 14:33:55)

  Bu vali . Bolu valiliği Araçlarında onlarca lüks araç varken devletin memleketin paraya en çok ihtiyacı olduğu dönemde Q7 Audi Jeep almış onunla geziyordu İYİ OLMUŞ SEVİNDİM Hatta Çok sevindim Bu gerçekten Suç işlemiş ise bu cezalar çok az

 • sait(7.6.2018 14:29:29)

  Rektör de Tutuklanır Kardeşim Sabırlı olmak lazım. Sizce Tüm Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerin SEKRETERLERİ'nin Özel Güvenlik Görevlilerinden Seçilerek Atanması bir anlam ifade etmez mi. Neden Memurlar arasından değil de Hizmetli bile Kabul edilmeyen Kişilerin Nasıl oldu da Fakülte ve Yüksekokul Sekreteri oldular. Bunlar Öğrencilere Kimlik Sorarken mi Devletin Yönetim hizmetlerini öğrenmişler

 • sırayla beyler sırayla(7.6.2018 14:24:36)

  Sırayla beyler sırayla,aceleye gerek yok yavaş ama hedef odaklı...

 • AİBÜ Hayri bey(7.6.2018 12:54:40)

  Amin, ama rektör hala dışarıda. Ona neden hala kimse dokunamıyor. O kadar yaptığından sonra hala nasıl orada kalabilir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.