bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

HDP İl Binası önünde gerginlik 

 • HDP İl Binası önünde gerginlik 

     HDP İl Binası önünde gerginlik 
       Bolu’da gece saatlerinde HDP İl Binası önünde flama gerginliği yaşandı. İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan HDP İl binasının önüne parti flamaları asıldıktan bir süre sonra ülkücüler Türk Bayrakları’yla gelerek asılan HDP flamalarını ateşe verdiler. 1 saat süren gerginlikten sonra grup, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. Olay yerine MHP 1. sıra Milletvekili adayı Adem Evcil ve Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgün’de partililerle birlikte gelerek İstiklal Marşı okuduktan sonra ülkücü yemini ederek olay yerinden ayrıldılar. 

        İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan bir iş hanının en üst katında bulunan HDP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı binasından caddede bir direğe doğru vinçle asılan parti flamaları, bir anda gerginliğe neden oldu. Partililerin flamaları asmasının ardından bir grup ülkücü genç ellerinde Türk Bayrakları’yla iş hanının önüne geldiler. Öfkeli kalabalık caddede bulunan parti flamalarını indirerek ateşe verdiler. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.
       “Demokratik hakkımızı kullanıyoruz”
       Öfkeli kalabalık, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla parti binasına doğru slogan atarken, bağıran gruba HDP İl Binasından bir kişi, “Demokratik hakkımızı kullanıyoruz” diyerek karşılık verdi. Bu sözler üzerine gerginlik daha da tırmandı. Polis kalabalığın pasaja girmemesi için bina önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. HDP’liler parti binasının içine girip ışıkları kapatarak kapıları kilitledi.
        Ülkücülerin öfkesi dinmedi
        Kısa süre sonra MHP 1. sıra Milletvekili adayı Adem Evcil ve  Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül partililerle birlikte olay yerine geldi. Ülkücülerin öfkesi bir türlü dinmedi. Gruptan bir kişi merdivenle binada asılı olan parti flamalarını indirdi. Flamalar yere atılarak ateşe verildi. Gruba bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgün, “Bizler Bolu’da bu tür olaylara hiçbir zaman izin vermedik ve vermeyeceğiz. Terör örgütünün siyasi kolu Bolu’da bayrak asamaz astırtmayız. Biz bu akşam görevimizi yaptık bundan sonrası da güvenlik güçlerimizin işi. Gerekeni yaptık şimdi evlerimize dağılalım” dedi. Grup ülkücü yemini ettikten sonra olay yerinden ayrıldı.  

       HDP'liler daha sonra parti binasından çıkarıldılar.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • emar a(5.6.2018 22:36:13)

  emara, yazıklar olsun diyorsunda seçim zamanı şuan, flama asmak yasak ise diğerlerine neden izin veriliyor. pkk denen dağ farelerini senin kadar bende sevmiyorum ama şunu bil ki, flama yakarak bu ülkücüler ortamı geriyor. Bolu gibi bir yerde ne kadar oy alabilir ki hdp. benim yazımı okuduysan hdp taraftarı ve sempatizanı değilim. ölümüne nefret ederim bu terörist kılıklılardan. ama şunu belirtmek isterim ülkücüler, devletin valisinin, askerinin, polisinin olduğu yerde hiç bir kanun boşluğunu dolduramaz. muz Cumhuriyeti mi burası. Aşk nedir bilir misin, geniş düşüneceksin sığ olmayacaksın. Akıllı davranacaksın kabadayı olmayacaksın. Saygı duyulan olacaksın saygısız olmayacaksın. Bunları bilirsen Vatan nedir, Bayrak nedir, Ezan nedir bilirsin

 • emar(5.6.2018 16:47:20)

  Rezillik ve M.E sizlere yazıklar olsun. PKK'nın siyasi kanadı olan, belediyelerinde PKK'lıları besleyen güruha bu kadar mı aşıksınız. Konu Devletin bekası olunca ülkücüler kanunlardaki boşlukları doldurur.

 • Rezillik(5.6.2018 14:51:54)

  Galatasaray ile Fenerbahçe bu tür zihniyetlerden dolayı yan yana maç izleyemez işte. Hoşgörü sıfır. hdp li değilim ama ülkü ocakları başkanı ve tayfası tahammülsüzlük göstermiş. benden olmayan yaşamasın. Anayasa izin vermiş, ysk izin vermiş, sana ne! Tüm flamaları kaldırın da herkes kavga ortamı oluşturmasın. ülkü ocakları başkanı, kabadayılıkla değil akıllı davranarak işini yapsa seveni çok olacak ama, rezillik etmiş.

 • M.E(5.6.2018 13:42:57)

  Görünen Köy Kılavuz İstemez....! Karşılık verilse NE olacak. Bu Ülkenin Tek Adam Rejimine gittiğini hep söylüyoruz, Fedaileri de buldular VAY ÜLKENİN haline. Bir dönem, belkide halâ GüneyDoğu Anadoluda güvenlik PKK ya ait idi.(TIR cılardan duyduk hep) Şimdide Güvenlik Ülkücülerin eline mi geçti. Hukuk ,Kural tanımayan bunların eline kalırsa Ne yazık ki eskisinden daha kötü olur bu Memleket.Herkes kendi çapında Haklı olabilir ama, mevcut Düzene halel vererek haklı kalamazsın..

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.