bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ruh sağlığımızı kaybedince onlara "iyi ki varsınız" diyoruz

  • Ruh sağlığımızı kaybedince onlara iyi ki varsınız diyoruz
  • Ruh sağlığımızı kaybedince onlara iyi ki varsınız diyoruz
  • Ruh sağlığımızı kaybedince onlara iyi ki varsınız diyoruz

      Ruh sağlığımızı kaybedince onlara "iyi ki varsınız" diyoruz 

       Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ruh sağlığı alanında tüm bölgenin ihtiyaçlarına en üst düzeyde hizmet veriyor. 
       130 yatak kapasitesine sahip olan Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Bolu ilinin yanı sıra Ankara, Düzce, Karabük, Zonguldak, Kırıkkale ve Bartın illerine hitap eden Bölge Hastanesi konumunda ve her türlü  ruhsal  sıkıntılara karşı hizmet sunuyor.

       Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL, hastanenin ruh sağlığı alanında her türlü hizmeti vererek örnek hastane statüsünde hizmet vermeye devam ettiğini, sadece bir ruh sağlığı hastanesi olmaktan ziyade AMATEM, Sigara Bırakma hizmetleri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Poliklinikleri ile bir adım önde olduğunu dile getirdi.

        Hastanenin sadece kendi binasında değil aynı zamanda ilimizdeki diğer hastanelerle iş birliği halinde öncelikle hastaların hizmete kolay ulaşımını düşünerek, İzzet Baysal Devlet Hastanesinin ünitelerinde ve İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de poliklinik hizmeti verdiğini belirten DEMİRKOL, Ruh Sağlığı Hastanesi olarak HIMSS Stage 6 sertifikasına sahip dijital hastane olarak farkını ve kalitesini ortaya koyduğunu belirtti.

      Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi AMATEM servisine de değinen DEMİRKOL; “Hastaların bağımlılıklarından kurtulmak için tedavi gördüğü 19 yataklı AMATEM kliniğimizde, sadece hastalarımıza değil, ailelerine de yönelik rehabilitasyon hizmeti sunuluyor.” dedi.

      Toplum temelli ruh sağlığı hizmet modelinin çekirdeğini oluşturan toplum ruh sağlığı merkezlerinde amacın ağır ruhsal hastalığı olan hastalara tek tek ulaşarak, gerektiğinde ev ziyaretleri yaparak, düzenli takip, tedavi ve rehabilitasyonlarını sağlayarak, topluma yeniden kazandırmak olduğunu belirten DEMİRKOL; “Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde pek çok hastanın şu an toplumun içinde iş sahibi dahi olduklarını, hasta kuruma gelmediğinde bile sağlık personelleri tarafından hastanın evine gidilerek; tedavisi takip edilen hastaların merkezde psiko-eğitim ile hastalıkları hakkında bilinçlendirildikleri, aile eğitimi ile ailelerin eğitildiği, sosyal beceri eğitimi ile hastaların kaybettikleri yetilerinin yeniden kazandırıldığını söyledi.
DEMİRKOL, ayrıca hastanenin bu konuma gelmesinde ve kaliteli hizmet sunumunda emeği geçen başta başhekim Uzm. Dr. Hülya ENSARİ olmak üzere yönetim ekibi ve tüm çalışanlara teşekkür etti.

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • NUR(6.6.2018 02:52:19)

    BU HASTANE Bolu için çok büyük bir değerdir.Orada çalışan tüm doktor ve personele sonsuz teşekkürler,iyi ki varlar.

  • maraslı(5.6.2018 11:27:09)

    Hülya Hanımın emeği çok büyük. uzun süredir tanırım kendisini gece gündüz demeden hastane için özellikle toplum ruh sağlığı merkezi için çok çalışmıştır. iyiki doktorumsun.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.