bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü ?

 • Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü ?
 • Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü ?

  21 Mayıs tarihli arşiv haber fotoğrafı

 • Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü ?
 • Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü ?

       Erpiliç bu ! Kim dinler belediyenin mührünü?
       Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü başlıklı haberimizden hemen sonra Bolu Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri söz konusu inşaata gelerek yaptıkları inceleme sonunda mühürlemişlerdi. 21 Mayıs’tan bu yana sözde mühürlü olan inşaatta ise çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 
        Belediye’nin göstermelik olarak yaptığı her halinden belli olan inşaatın bir kenarında mühür olduğu halde, inşaat çalışmaları o günden beri devam ettiriliyor. Hafriyat kamyonları 10 metrelik duvarın içini doldurmak için malzeme taşımaya devam ederken, beton mikserleri de beton dökmeye devam ediyor. 
        Bölge sakinleri ise belediyenin görüntü olsun diye taktığı mührün, Erpiliç sahiplerine vız gelip tırıs gittiğini belirterek; “Belediye ekiplerinin taktığı mührü dinleyen yok. Bu mührü buraya hiç takmasalar daha iyiydi. Burada bu mühür varken, inşaatın devam ediyor olması, Erpiliç sahiplerinin belediyeyi takmadığını gösteriyor. Yasalar demek ki herkese eşit işlemiyor. Bu da koskoca Bolu Belediyesi’nin ne hallere düştüğünü gösteriyor” diyerek, Belediye’nin aciz durumunu gözler önüne serdiler. 
   
       
21 Mayıs 2018 tarihli haberimiz; 
      Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü

       Erpiliç’in sahiplerinden Mustafa Ericek tarafından yapımına başlanılan malikane inşaatı için çekilen 10 metrelik duvarlar çevre komşuların tepkisine neden oldu.
      Yüzlerce kamyon malzeme taşınarak malikanenin yapılacağı alan doldurulurken, Mustafa Ericek’in arsası Köroğlu Anıtı’nın yapılmaya başlandığı tepe ile hemen hemen aynı seviyeye geldi.     
        Alapağut Mahallesi’nde birkaç ay önce başlayan ve Erpiliç’in sahibi Mustafa Ericek’e ait olduğu belirtilen inşaat, anormal derecede yüksek bahçe duvarları ve bu duvarların içini doldurmak için getirtilen yüzlerce kamyonun gürültüsü ve pisliği gibi çevreye verdiği rahatsızlıklar nedeniyle mahalle halkının şikayetlerine neden oldu.        
         Önce gürültüsü mahalleyi sardı 
         Mahalle halkı, aylar önce başlayan malikane inşaatında önce kayaları kırmak için büyük taş kırma iş makinelerinin gürültüsüne katlandı. 
        10 metre yüksekliğinde duvarlar çekildi   
        Taş kırma makinelerinin aylar süren gürültüsü bittikten sonra bu kez kale duvarı yapıyormuşcasına 10 metre yüksekliğinde yapılan perde betonlara beton mikserleri beton taşıya taşıya bitiremedi. 
         Yüzlerce kamyon duvarların içine curuf taşıdı 
          Cezaevi gibi güvenlik açısından önemli olan binaların haricinde bu derece yüksek duvar yapılamayacağı biliniyorken, kale duvarı gibi 10 metre yüksekliğinde yapılan duvarların arkasına yüzlerce kamyon curuf malzeme getirilerek malikanenin bahçesi doldurulmaya başlandı. Bu kamyonlar yolu bozduğu gibi, kamyonlardan dökülen mazlemeler nedeniyle asfalt olan yollar tozdan topraktan geçilemez oldu. 

         Arsanın kodu mu değişti ?
         Malikanenin yapılacağı arsanın düzletme çalışmasıyla birlikte arsanın kodunun da yükseltildiği görüldü. Ercçik’in arsasının curufla dolduruldukça kodunun yükseldiğini gören bölgedeki diğer arsa ve ev sahipleri bu duruma itiraz ederek şikayetçi oldular. Duvar çekmenin de bir kuralı ve sınırı olduğunu belirten vatandaşlar, Daha önce penceremizden baktığımızda yeşil manzara görüp duruyorken, şimdi Mustafa Ericek’in duvarlarına mı bakacağız. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Mustafa Bey eğer burada bizlerle komşuluk yapacaksa, herkes birbirinin haklarına saygı göstermelidir” diye serzenişte bulundular.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Ali veli(5.6.2018 23:32:08)

  Zabıtalar buyrun görev sizi bekler, varsa cesaret...

 • Vatandaş(5.6.2018 08:41:05)

  Belediye ancak gariban vatandaşa lafı geçer. Para ağaları kafasına göre takılır. Iplemezler

 • Selim(5.6.2018 00:25:24)

  Hadi Bakalım Alaaddin Bey... Görev başına... Belediye mührüne rağmen inşaatını sürdüren yasa dinlemezlere karşı bakalım ne yapacaksın.

 • vatandaş...(4.6.2018 16:38:46)

  Kamuran bey merhaba sizin gibi duyarlı gazetecilere bu milletin her daim ihtiyacı var şu aralar moda olan başka şeylerde imar affı ve hatta arazi cins değişikliği adı altında mülkiyetlere yapılan eklemeler olmayan yere akaryakıt istasyonu gibi veya buna benzer veya kendine özel lojistik dolum yerlerini mesafe tahdidi gözetmeksizin istasyona çevirmek gibi ve benim daha anlaşılması zor olan şeylerde vardır mutlaka pis kokular geliyor bu işlerden ama sanırım konuşmaktan başka elden de bir şey gelmiyor tır parkını bile şu an istasyon yapmaya çalışıyorlar e-5 kenarında özel mülkiyet yola cephe

 • Bolulu(4.6.2018 16:14:46)

  Belediyeye bi otobüs kamyon vs.hibe İşlem tamam, arkadaş bende dahil hepimiz boş yazıp boş düşünüyoruz,bu ülkede paran mevkin varsa belediyeyi de sallamazsın,çevre ve şehircilik bakanlığınıda. Böyle bi firmaya Belediyecilerin maçası yemez,onlar pazardaki,İsmetpaşa daki ,yukarçarşıdaki Bolulu esnafa kükrer, ev yapsan duvarına mühür koyar ama elin oğlu genede ağırlığını KOYAR ve sallamaz işine bakar!
  PARAN VARSA AKLA MANTIĞA AYKIRI HERŞEYİ YAPABİLİRSİN! YOKSA ZATEN SAFRASIN. adalet mülkün temeli düsturu olmadıkça bizden bi cacık olmaz.haybeye oradakiler canını sıkıyo,haybeye biz okuyup yazıyoz:) sonuç KOCAMAN BİR SIFIR

 • emar(4.6.2018 15:21:42)

  Seçim arefesi Belediyenin başına iş açmayın. Seçimden sonra gereği yapılacak :)

 • Taner Kaltalı(4.6.2018 14:00:33)

  10 METRELİK DUVAR DA NE DEMEK? BELEDİYE BAŞKANI; MÜHÜRÜ GÖZARDI EDEREK DEVLETİ YOK SAYANLARA BAKALIM NE YAPACAKSIN...

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.