bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Demir parmaklıklar neden sökülüyor?

 • Demir parmaklıklar neden sökülüyor?

       Demir parmaklıklar neden sökülüyor?        
       D-100 Karayolu’nun ortasındaki refüj üzerinde yepyeni durumdaki demir parmaklıkların sökülerek yerine sadece renk farkı olan parmaklıkların döşenmesini, vatandaşlar tam bir müsriflik olarak değerlendirerek; “Eski parmaklıkların hiçbir yerinde çürüme veya eskime yoktu, bu kadar müsrifliğe ne gerek var” diyerek tepki gösterdi.    
        D-100 Karayolu’nun şehir içinden geçen bölümü boyunca orta refüjde yayaların gelişigüzel yerlerden karşıdan karşıya geçmesini engelleyen demir perdeler sökülmeye başlandı. 
        Hiçbir eskime veya çürüme olmadığı ve baştan aşağı sapasağlam durduğu halde, demir perde parmaklıkların aniden sökülmeye başlanmasına bir anlam verilemezken vatandaşlar müsriflik olarak değerlendirerek tepki gösterdi. 
         Yayaların gelişigüzel yerlerden geçmesini engelleyerek trafik kazalarını önlemeyi amaçlayan demir perde parmaklıkların sökülmeye başladığında hiçbir yerinde çürüme veya eskime görülmediğini fark eden vatandaşlar; “Yapılan iş düpedüz müsriflikten başka bir şey değil. Sökülen parmaklıklar yeşil renkli boya ile boyanmış. Yerine yeni takılmaya başlayan parmaklıklar ise turuncu. Yani sadece rengi farklı. Ülkemiz ekonomisi bu kadar müsrifliği nasıl kaldıracak kimsenin umurunda değil. 
         Yapılan bu israfın nedenini soruyoruz; 
         Yepyeni parmaklıkları neden söküyorsunuz? 
         Bu işin ucunda yine birilerine rant mı var? 
         Neden böyle bir değişime gittiniz?
” diye tepki gösterdiler.    

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Bolulu(5.6.2018 13:47:35)

  `salih özdemir ` o çitler bolu belediyesi ne ait olmayıp karayollarına aittir. Bilmeyenlerin bilgisine...

 • kerim(5.6.2018 12:33:46)

  BU İŞLER SADECE YANDAŞA PARA KAZANDIRMA İŞLERİ BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL GÖRÜN ARTIK BUNLARI

 • Vatandaş(5.6.2018 08:49:23)

  Ne yapıyorsunuz, zahten lafa gelince,başkan d100 karayolunu kapatıp Güney e alacaktı buraların trafiğe kapanacanı söylüyor.bir de parmaklık mı tekrardan yapıyor. Her iki parmaklıkları artık sahibi olduğu tavuk kümeslerinde kullanın, VATANDAŞIN MALI DENİZ YE KÜRKÜM,YEEE YEER BİZİM SİYASİLER...

 • Salih ÖZDEMİR(4.6.2018 18:12:08)

  Bolu da hangi iş bir kerede yapıldı da bu çitler yapılsın.Bu sökülenlerin hangi özelliği eksikte başta alınırken düşünülmedi!Buda seçim yatırımı. Yeni yapılanlar bir süre sonra çamur rengini almayacakmı.Çevreyolu güneye alındığında! bu çitlere gerek kalmayacak o zaman bu masraf niye? Bolu halkını sağmalık sürü olarak gören Bolu belediyesi bu çitleri yapacağına iki yerden daha alt geçit yapsa insana yakışır şekilde karşıya geçilse daha iyi olmazmıydı.Giderayak  yapılan bu harcamaların bi şekilde telafisi olur ya kalıcı olanlar nolacak! Bolunun iklimi değiştiğinde bazı sorunlar kendiliğinden bazılarıda yargı önünde çözüme kavuşacaktır.Boluda bütün işler böyle el yordamıyla deneme yanılma yöntemiyle yapılıyor.Bunun yaptırımı olması lazım.

 • polat(4.6.2018 12:20:29)

  şehrin girişi güzel olunca kötü mü oluyor? bazı şeyler vardır manasız bazıları vardır gerekir..

 • vatandaş(4.6.2018 11:03:07)

  Parmaklıklar üzerinde boyansa olmuyormu.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.