bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Muharrem İnce Bolu'yu salladı

 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı
 • Muharrem İnce Bolu'yu salladı

       Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim çalışmaları kapsamında 22 Mayıs Salı Günü saat 16.00’da partisinin Bolu’da düzenlediği mitingde Bolulu vatandaşlara seslendi. İzmir Marşı’yla kürsüye çıkan İnce, Köroğlu’nun diyarında hoş geldiniz diyerek halkı selamladı. 
       Bolu Valiliği önünde düzenlenen mitinge çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. İnce, meydana gelmeden alanı dolduran yaklaşık 8 bin kişi olduğu tahmin edilen kalabalık, miting saatini bekledi. Düzce’de düzenlenen mitingin ardından Bolululara seslenmek üzere kente gelen CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Paşaköy, kavşağında partililer tarafından karşılandı.
       

       Türk filmlerinde deniyor ya “Durun siz kardeşsiniz.”       
        Bolu halkına seslenmek üzere alana gelen Muharrem İnce, Erdoğan’a birkaç cevabım olacak diyerek sözlerine başladı. Fethullah Gülen’in usulüne uygun iadesinin istenmediğini iddia eden İnce, “Amerikalılar vermek istemiyor. Erdoğan da almak istemiyor. Başına bela olacağını biliyor. Bank Asya’yı nasıl açtıklarını, bütün suç ortaklıklarını anlatacak. İkisi beraber Türkiye’ye ihanet ederken iyiydi. Sonra FETÖ buna ihanet edince kötü oldu. Türk filmlerinde deniyor ya “Durun siz kardeşsiniz.” Aynen öyle. Siz kardeşsiniz” diye konuştu.
       Muharrem İnce, konuşmasının devamında, hükümete yüklendi. Vaatlerinden de bahseden Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:
     
      “Bu reva mıdır?”
        Aralık ayı geldi. Baktı milletin kasasında para var. Gitti çarçur etti paraları. Bu reva mıdır? AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Bu reva mıdır?

      “Cumhurbaşkanlığı bütçesinden Aralık 2017’de 359 milyon harcanmış”
        Erdoğan’a soruyorum: Cumhurbaşkanlığı bütçesinden Aralık 2017’de 359 milyon harcanmış. Yılın diğer aylarında 30 milyon harcanırken Aralıkta niye bu kadar harcadın? Ben söyleyeyim; baktı yılsonu geldi paralar kasada kaldı ‘bütçe seneye devretmesin’ dedi hepsini harcadı. İşte devlet böyle yönetiliyor. AKP’ye oy veren kardeşlerime soruyorum vicdanınız bunun hesabını sormayacak mı? Erdoğan, Kudüs mitingi düzenliyor. Dedik ki ‘gelin İsrail’den tohum almayı bırakalım ‘hayır’ dediler. Filistin’e halen vize uygulanıyor.
        İlk yapacağımız iş, ormanı Orman Genel Müdürlüğü’nden alıp, orman köylüsüne vereceğiz. Gençler sizinle birlikte bu ülkeyi kalkındıracağız. Önümüzdeki dönemde yeni meslekler konuşacak. Robot mühendisliği var. 16 yeni meslek gelecek gündeme. Sizi bunlara hazırlamamız lazım.

       “Wikipedia’yı açacağız. Passoligi kaldıracağız”
       Gençler.24’ünde sınava girecektiniz, şimdi kabine gireceksiniz. Dalga geçiyor sizinle. Sınav kimin için? Erdoğan için. Değişecekse, sınav tarihi değişmeyecek, seçim tarihi değişecek, seçim.
        Evlatlarım sizden bir şey istiyorum 24’ünde. Paketleyin bunları. Meydanlarda uzay mühendisliği konuşacağız. Wikipedia’yı açacağız. Passoligi kaldıracağız.

        “Un var, şeker var ama kötü bir usta var”
          Türkiye’nin madenleri, ovaları her şeyi var Allah’a şükür. Un var, şeker var ama kötü bir usta var. Boşa çalışıyoruz. Para kazanamıyoruz. Türkiye’nin markası yok. Fason çalışıyoruz. Dünyada ilk yüz arasında tek bir Türk markası yok. Marka yapacağız, Tasarım olacak, Teknoloji olacak.

       “Gençleri asla tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim”
        Gençler kulağınıza küpe olsun: Markanız yoksa arkada olursunuz. Gençler 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira gençlik bursu vereceğiz. Bu parayı size Muharrem İnce vermeyecek. Devletin kasasından vereceğim. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Asla sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Tezek demeyecek cumhurbaşkanı, çöplük demeyecek. Gelecek diyecek cumhurbaşkanı. Cumhurbaşkanı koruma ordusuyla gezmeyecek. Saray’da yaşamayacak.

       “Çiftçiye mazot 3 lira olacak”
        Çiftçi kardeşim canını sıkma. Bu sorunu çözecek. Bu sorunu köylü çocuğu Muharrem İnce çözecek. Çiftçiye mazot 3 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak.

      “Kötü gidişata dur demek için ince ayar vereceğiz”
        Manifesto açıkladı. Sen 16 senedir dövizi düşürememişsin, terörü bitirememişsin. Sen yapsan, yapsan iflas belgeni açıklarsın. Devlet yönetimi incelik ister. Kötü gidişata dur demek için ince ayar vereceğiz. İnce eleyip sık dokuyacağız.

      “Benim damadım bakan olmayacak”
        Bana şunu sorabilirsiniz ‘Sana oy vereceğiz ama senin Erdoğan’dan farkın ne?’ Bakın anlatayım, Asla kameraların karşısına geçip benim Genelkurmay Başkanım, benim Valim demeyeceğim çünkü onlar benim değil milletin. Oyun başladıktan sonra kural değişmeyecek. Cumhurbaşkanından faizi indirin, TEOG’u kaldırın, üniversiteleri bölün’ gibi talimatlar duymayacaksınız. Benim damadım bakan olmayacak. Benim oğlumun vakfı olmayacak.
       Türkiye’nin birçok alanı atıl. Meralar atıl, sanayisi atıl, balıkçılık yok. Sanki bu toprakların sahibi yok. Biz bu toprakların sahibiyiz üreteceğiz kazanacağız bölüşeceğiz.

       “Bu ülkenin eğitiminden AK Partililer memnun mu?”
         Türkiye’nin unuttuğu bir şeyi yeniden hatırlatacağız. Uzlaşma. Bu ülkenin eğitiminden siz memnun musunuz? AK Partililer memnun mu?
       Erdoğan ne yaptı? 4+4+4 bu kadar kardeşim dedi. Biz öyle yapmayacağız. Çağıracağız. Ak Partili buraya oturacak. Yanına ülkücüler, CHP’liler, SP’liler, HDP’liler, İYİ Parti’liler oturacak. Ben de yanlarına oturacağım. Gelin eğitimde uzlaşalım, çünkü çocuklar hepimizin.

       “Hukuk devleti olacağız”
        Yatmayla ekonomi olmaz. Hukuk devleti olacağız. Merkez Bankası Başkanı’nı CHP Genel Merkezi’ne çağırmayacağım. Ekonomi ile ilgili köşe başlarına bürokrat atarken işini iyi biliyor mu ona bakacağız. TİSK’e başkan kim olacakmış. TOBB’ye başkan kim olacakmış. Bana ne? Kim olursa onunla çalışırım.

       “Suriyeliler davul zurna ile memleketlerine geri dönecek”
         Türkiye’nin Suriye’de büyükelçisi yok. 4 milyon insana burada bakıyoruz. İlişki kur. Kapris içerisinde. Cumhurbaşkanı olduğumda Şam’a Türkiye Büyükelçisi’ni göndereceğim. Davul zurna ile Suriyeliler memleketlerine geri dönecek. 4 milyon Suriyeliye 40 milyar dolar harcadık. O paraya konut yapsaydık, 2 milyon konut yapardık. Bir saray yaptı. O sarayla konut yapsaydık, 100 bin konut yapardık. 2 milyar dolar harcadı.

       “Millet değil, devlet kemer sıkacak”
        Hep millete kemer sıkın denildi. Hayır. Millet kemer sıkmayacak. Devlet kemer sıkacak devlet. Biz başaracağız. Çalışmalarımı kazanmak üzerine hazırladım. Nasıl restore edeceğiz, onun çalışmalarını yapıyorum bir taraftan da.
     

         “O parayı bir kişiye vereceğine 100 bin çiftçiye ver”        
          Türkiye yanlış işler yapılıyor. Bakın anlatayım; bir medya kuruluşu satılıyor. Satılıyor mu el mi konuyor o da belli değil. Görevi çiftçiye kredi vermek olan Ziraat Bankası 22 ülkeden para toplayıp 1 milyar dolar kredi veriyor bu kuruluşun satışı için. Bu parayı ona vereceğine çiftçiye verse, 100 bin çiftçiye 45’er bin lira verir. İşte İnce’nin farkı bu, o parayı bir kişiye vereceğine 100 bin çiftçiye ver. Erdoğan ile İnce arasındaki fark bu. Ben 100 bin çiftçiye vereceğim. Türkiye’nin itibarı dışarıda çok kötü. Bunu yeniden sağlayacağız.

       “Saray’ı var kral değil, uçağı var pilot değil, parası var helal değil”
         Benim diploma sorunum yok. Onu ayın 28’inde Balıkesir’de açıklayacağım. Saray’ı var kral değil, uçağı var pilot değil, parası var helal değil.

       “Ben niye gariban kaldım da o niye zengin oldu?”
        Bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Sayın Erdoğan’dan 5 ay kıdemliyim. Askere gitseydik ben çavuş olurdum, o onbaşı olurdu. Bana gariban diyor. Üç aşağı, beş yukarı aynı maaşları aldık. Ben niye gariban kaldım da o niye zengin oldu.

        “Ben insanları ayırmam. Benim gönlüm zengin”
         Bana gariban diyor ama ben dünyanın en zengin adamıyım. Ben insanları Türk-Kürt olarak ayırmam. Alevi-Sünni diye ayırmam. Ben insanları sağcı-solcu diye ayırmam. Hani bir şiir var ya. “Bölelim kardeşim, memleketi ikiye bölelim. Ama bir yanda soyanlar, hırsızlar hepsi bir yerde olsun. Diğerleri de bir yanda olsun” diyor ya. Ben insanları ayırmam. Zenginliğe gelirse benim gönlüm zengin.”

YORUMLAR Toplam yorum: 12
 • BİLECİKLİ(24.5.2018 10:41:43)

  Yahu yemeyin birbirinizi kim kimi nasıl sallamış ne zaman sallamış nerede sallamış 25 Haziranda göreceğiz az sabredin.Sonuçta iş meydanlara çıkıp sallamakla olmuyor.Demirel,Ecevit,Çiller,Mesut yılmaz ın 80 li yıllardaki seçim vaadleri Pardon (SALLAMALARI)geldi aklıma Hani Demirel herkese aileye 2 anahtar verecez diyodu biri Ev diğeri Araba .hani nerde o anahtarlar

 • adem 14 (23.5.2018 18:35:45)

  Tamam oldu bu is, yapilan yorumlardan belli Ince sallamis ;))

 • köylü(23.5.2018 18:12:16)

  sayın bolu esintisine köylü ye mazot zaten 3 tl nin altında yazmışsınız ama işin içinde olan biri olarak maalesef hiçde mazot 3 tl nin altında değil devlet destek veriyor ama okadar da degil  

 • Bolu Esintisi(23.5.2018 14:01:45)

  ‘İNCE' den’ arkadaşımın sorusunun ikinci bölümüne gelirsek: Önceki yorumumda örnekler verdiğim gibi, miting konuşmasında söylenenlerde doğru veya doğrular göremedim, paso sallama konuşması diye yorumluyorum. Keşke CHP Bolu teşkilatı, Samsun’lular gibi, ama son model bir bisikleti ‘Bolululardan İnce’ye’ diye hediye etseydi, İnce de teşekkür edip ‘Yalova'ya giderken, Bolu Dağını hediye edilen bu makam aracımla geçeceğim’ diye konuşsaydı, bu benim için bir doğru olabilirdi. Hele de bu dediğini yapsa saygı da duyardım. Hem bu şekilde Bolu’nun ve Bolu Dağı’nın da __İNCE’den__ reklamı yapılmış, tüm seçim propagandaları içinde bu, tamamen öne çıkmış olurdu.

 • Bolu Esintisi(23.5.2018 13:57:33)

  ‘İNCE' den’ arkadaş, beni de dahil ederek ‘doğrular söylenince zorunuzamı giti acaba yada sizde mi yandaşsınız?’ diye sormuş. Arkadaşın zoruna gitmemesini ümit ederek, kendi adıma gururla cevap vereyim: Evet ben de yandaşım. Türkiye’nin, cumhur’un yandaşıyım. Türkiye’nin nükleer santrallere sahip olacak olmasından, uzayda uydularının görev alıyor olmasından, elektrikli / hibrit otomobil üretiminde kendine ait markasının / markalarının oluyor olmasından gurur duyan bir yandaşım.
  Sorunun diğer bölümünü, yani doğruların söylenmesi konusunu, yorum alanında yer kalmadığı için ayrıca yorumlamak isterim, izninizle.

 • la gacım(23.5.2018 11:31:52)

  Ağzına sağlık.. uzun zamandır o kadar malzeme var.. niye biri dillendirmiyor diyordum.. şimdi oldu. TAMAM

 • İNCE' den(23.5.2018 11:30:25)

  chp,bolu esintisi,rıtvant ataş rumuzuyla yazan arkadaşlar  İNCE'den gelenler incittimi yoksa...doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir söz vardır, doğrular söylenince zorunuzamı giti acaba..yada sizde mi yandaşsınız ?

 • Bolu Esintisi(23.5.2018 10:18:10)

  Arkadaşımız 'çalıp çırpma bittiğinde çok kolay yapılacak işler' diye yorum yapmış. Tabii bu O arkadaşın bir yorumu. Benim yorumuma göre de: ne çarpması çırpması. Bolu Dağı tünelinden geçiyorsunuz, ben Marmaray açıldığı hafta hususi İstanbul'a gidip Marmaray'dan Üsküdar'a geçtim, orada boğaza karşı çay simit-boğça yedim ve Bolu'ya döndüm. Trabzon'da işlerim var. Her seferinde 5-6 saat otobüs yolculuğu ile git-gel yerine, Ankara'dan 1,5 saatte uçakla işimi rahatça görüp geliyorum. Örnekler çoğaltılabilir. Sizin yorumunuza göre, bunlar çalıp çırpma ile nasıl oldu dersiniz. Bence bu yorumu yapan arkadaşların aklı, ya DSP, ANAP, CHP, DYP, BTP gibi partilerin yer aldığı hükümetlerde ve uygulamalarında kaldı.

 • akepe(23.5.2018 09:41:33)

  Gençleri tarikat yurtlarına mahkum etmiyce derkenmi, mazot 3 tl olacak derken mi, pasolig kalkacak derken mi yuksa beraber ülkeyi soydunuz DURUN SİZ KARDEŞSİNİZ derken mi sallamış kardeşim bunlar çalıp çırpma bittiğinde çok kolay yapılacak işler.

 • rıdvant ataş(23.5.2018 09:38:32)

  iyi sallamış  bu kemal yalandaroğlunuda  geçecek sallamada

 • Bolu Esintisi(23.5.2018 09:12:11)

  Sn Editör / Yazı İşleri Md Haber başlığında kullandığınız '.. Salladı' kelimesi cuk oturmuş, ama Bolu'yu değil, Bolu'da. Yani: İnce Bolu'da salladı. Sadece bir-iki örnek vereyim: Damadını bakan yapmayacakmış. Bildiğim kadarı ile mahkemelik bir konu olan CHP-Rezidans davasında olduğu gibi, 'bakan yapmayacağım ama bana rezidansta yer vereni yapacağım' deseydi iyi olurdu. Mazot konusu artık eskidi. Bakanlık mazot giderini yarı yarıya zaten karşılıyor, yani 3 TL'nin zaten altında. Haa unutmadan, Bolulu avukatları zorla Toma'dan su içirecek YSK önünde.

 • Chp(23.5.2018 02:53:48)

  Baya sallamış

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.