bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü

 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü

  Yolların hali kalmadı

 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
 • Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü

       Erpiliç Malikanesi çevre katliamına dönüştü
       Erpiliç’in sahiplerinden Mustafa Ericek tarafından yapımına başlanılan malikane inşaatı için çekilen 10 metrelik duvarlar çevre komşuların tepkisine neden oldu.
      Yüzlerce kamyon malzeme taşınarak malikanenin yapılacağı alan doldurulurken, Mustafa Ericek’in arsası Köroğlu Anıtı’nın yapılmaya başlandığı tepe ile hemen hemen aynı seviyeye geldi.     

        Alapağut Mahallesi’nde birkaç ay önce başlayan ve Erpiliç’in sahibi Mustafa Ericek’e ait olduğu belirtilen inşaat, anormal derecede yüksek bahçe duvarları ve bu duvarların içini doldurmak için getirtilen yüzlerce kamyonun gürültüsü ve pisliği gibi çevreye verdiği rahatsızlıklar nedeniyle mahalle halkının şikayetlerine neden oldu.        
       
 Önce gürültüsü mahalleyi sardı 
         Mahalle halkı, aylar önce başlayan malikane inşaatında önce kayaları kırmak için büyük taş kırma iş makinelerinin gürültüsüne katlandı. 
       
10 metre yüksekliğinde duvarlar çekildi   
        Taş kırma makinelerinin aylar süren gürültüsü bittikten sonra bu kez kale duvarı yapıyormuşcasına 10 metre yüksekliğinde yapılan perde betonlara beton mikserleri beton taşıya taşıya bitiremedi. 
       
 Yüzlerce kamyon duvarların içine curuf taşıdı 
          Cezaevi gibi güvenlik açısından önemli olan binaların haricinde bu derece yüksek duvar yapılamayacağı biliniyorken, kale duvarı gibi 10 metre yüksekliğinde yapılan duvarların arkasına yüzlerce kamyon curuf malzeme getirilerek malikanenin bahçesi doldurulmaya başlandı. Bu kamyonlar yolu bozduğu gibi, kamyonlardan dökülen mazlemeler nedeniyle asfalt olan yollar tozdan topraktan geçilemez oldu. 

         Arsanın kodu mu değişti ?
         Malikanenin yapılacağı arsanın düzletme çalışmasıyla birlikte arsanın kodunun da yükseltildiği görüldü. Ercçik’in arsasının curufla dolduruldukça kodunun yükseldiğini gören bölgedeki diğer arsa ve ev sahipleri bu duruma itiraz ederek şikayetçi oldular. Duvar çekmenin de bir kuralı ve sınırı olduğunu belirten vatandaşlar, Daha önce penceremizden baktığımızda yeşil manzara görüp duruyorken, şimdi Mustafa Ericek’in duvarlarına mı bakacağız. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Mustafa Bey eğer burada bizlerle komşuluk yapacaksa, herkes birbirinin haklarına saygı göstermelidir” diye serzenişte bulundular.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 13
 • Bahadır(22.5.2018 14:55:25)

  Sonradan görmeli böyle bir şey

 • BOLCA(22.5.2018 13:41:38)

  Sayın yetkililer Bolca hindi satış yerine gittiğimde paketlerin küçüldüğü fakat fiyatların aşırı arttığını görüyorum.Hiç mi vicdan yok bunlarda gerçekten çok pahalı.Eski sahibi varken aldığımız ürünü şimdi üç katı ücret ödüyoruz.Lütfen biraz insaflı ve vicdanlı olun.Yoksa artık almayacağım.

 • Boşver(22.5.2018 11:49:28)

  Tanımam, ama fotolardan anlaşılıyor. Kot farkı için duvar örülüyor. Sonuçta arkası dolunca arazi düz bir zemine kavuşacak görüntüsü var. Sanki tüm cevresi 10mt duvar olmayacak gibi duruyor.

 • vatandaş(22.5.2018 10:37:15)

  Filler tepişir, çimler ezilir.

 • ERPİLİÇ ÇALIŞANI(22.5.2018 01:54:04)

  SAYIN MUSTAFA BEY..! PARANI DUVARLARA GÖMECEĞİNE BİRAZDA ÇALIŞANLARINA VERSEN. LAFA GELDİMİ MANGALDA KÜL BIRAKMAZSINIZ. HAKTAN HUKUKTAN BAHSEDİP HACI HOCA AYAKLARINA GEMİNİZİ YÜRÜTÜRSÜNÜZ..AMA İŞÇİLERİNİZE EMEKÇİLERİNİZE GELDİMİ NERDEN KIRPACAM NERDEN KESECEM DİYE UĞRAŞIRSINIZ.AMA DOĞRU YA SİZ ÇALIŞANA DEĞİL DE 8 SAAT MESAİSİNİN 7 SAATİNİ BOŞ BOŞ GEZİP YALAMALIK YALAKALIK YAPANLARA, ARKASINI Bİ DAYIYA Bİ MÜDÜRE YASLAYANLARA ZAM YAPARSINIZ. Bİ ÇIKIN DA FABRİKALARINIZI Bİ GEZİN. KİM NE İŞ YAPIYOR KİMLER AYLAK AYLAK GEZİYOR Bİ BAKIN.AMA SİZ ONUDA YAPMAZSINIZ, YAPMIYORSUNUZ DA. ÇÜNKÜ SİZİN ÇOK GÜVENDİĞİNİZ YİYİCİ HER FIRSATTA İŞÇİDEN KIRPIP KENDİNE YONTAN MÜDÜRLERİNİZ VAR. BU DÜNYANIN BİR DE ÖBÜR TARAFI VAR SAYIN MUSTAFA BEY..

 • Emekli işçi(22.5.2018 01:30:44)

  Oraya yapılan "Ericek Sarayı ve Şatosu" dur. İzin,ruhsat,çevre kirliliği,gürültü,rahatsızlık gibi bilumum duyarlılık ve her türlü şikayetler askıya alınmış olarak devam etmektedir. Yakında isim değişikliği olarak "Bolu beyi sarayı ve şatosu" düşünülmektedir.Çevre duvarı için de "HODRİ MEYDAN" adı verilecektir. Değil mi Mustafa Ericek bey efendi..!..

 • Bolu akpınarlı.(22.5.2018 00:49:29)

  YUH BE GÖRGÜSÜZLÜKTÜR  BUUUUU....

 • Vatandaş(21.5.2018 23:53:01)

  Sonradan zengin olunca böyle olur beyler

 • polat(21.5.2018 23:13:16)

  toprak ve zemin kaymaması için yapılan duvar bu.

 • Osmanlı Ahvadı(21.5.2018 16:57:33)

  Ölüm sizi sağlam kalelerde de olsa bulur diye devam eden ayeti hatırlamakta fayda var. Dünya malı için çok tamaha gerek yok. Yapılan işten insanlara rahatsızlık veriyosan bi düşüneceksin! Komşular ne demiş komşu komşunun külüne muhtaç!

 • Emin(21.5.2018 16:53:07)

  Kul hakkından korkar onlar yapmaz öle şeyler!!!

 • emar(21.5.2018 16:38:04)

  1.50 m.den daha yüksek bahçe duvarı yapmak imar Kanununa aykırıdır. Bu duvar yıkılırsa yoldan geçenler, komşu parsel sahipleri altında kalır. Ayrıca bu neyin korkusudur böyle?

 • cihangir(21.5.2018 16:34:56)

  bunlar daha az bile

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.