bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yandaş gazetecilere Belediye’den kafe kıyağı!

 • Yandaş gazetecilere Belediye’den kafe kıyağı!

    Yandaş gazetecilere Belediye’den kafe kıyağı!  
      Bugüne kadar Bolu halkının milyonlarca lirasını gözünü kırpmadan yandaş gazetecilere peşkeş çeken Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karaçayır’daki tomruk evi bir süre önce gazetecilerin(!) cemiyetine vermişti. 
       Mevcut binaya ilave olarak Bolu Belediyesi tarafından yapılan sundurmanın büyüklüğünü az bulan gazeteciler(!) yeni yapılmış olan sundurmayı yıktırıp, fotoğrafta görüldüğü gibi yeni baştan çok daha büyüğünü yaptırdılar.
       
Kimin parasıyla kime kıyak yapıyorsun Başkan?
       BolununSesi Gazetesi olarak Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a sesleniyoruz; 
       Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandırarak, Türkiye’nin en pahalı arsa, arazi, bina, otopark, katı atık, kanalizasyon gibi vergilerle vatandaşın anasını ağlatarak topladığın paraları, seni poh pohlayan, sana yağcılık yapan yandaş havuz medyasına oluk gibi akıtmaktan çekinmiyorsun.
       Abant Televizyonu'nun sahibi mahkemede duruşma sırasında verdiği ifadesinde; televizyonun kuruluşunda ve sonrasında Bolu Belediyesi’nin kasasından sürekli destek aldığını, sadece 2 yıl içinde 400 bin lira aldığını itiraf ediyor. Biz de Bolu kamuoyunun huzurunda bunun hesabını soruyoruz. Cevap bile veremiyorsun. 
        Sadece Abant Televizyonu'na 2 yıl içinde 400 bin lira ödeme yapıldıysa, 3 dönemdir görevde bulunduğun 14 yılda, basın(!) adı altında piyasada parsa toplayanlara bugüne kadar Bolu halkının kaç milyon lirasını kaptırdın, bunları açıklamanı istiyoruz. 
       Karaçayır’daki yandaş gazetecilere verdiğin bu tomruk binanın iskan ruhsatı var mıdır? Belediyenin kasasından çıkan parayla mevcut binadan daha büyük bir ek bina yapılıyor. Bunun İmar Müdürlüğü’nde tadilat planı var mıdır? Yoksa ana bina ve ek bina, hepsi kaçak yapı durumunda mıdır? 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 17
 • Vatandaş(19.5.2018 11:34:30)

  Bimer de çimer de hırsızın arkasında....

 • Vatandaş(19.5.2018 11:32:08)

  Son demlerinde ne yaparsan, yanına kar bir daha alayınıza oy yok

 • Sema(19.5.2018 01:08:32)

  Babasından kaldı, onun için rahat peşkeş çeker.al gülüm, ver gülüm yanmasın keten helva...Elbet öbür tarafta iyi hesap verecek

 • NUR(19.5.2018 00:13:43)

  Karaçayır parkı halka çok büyük geliyor üç kafe ,dördüncü gazetecilerin mekanı , hatta parkın etrafı dikenli tellerle çevrilsin giriş saati 3 tl ,2 saati 6 tl ,3 saati 9 tl böyle katlasın bolu ya yakışır, birşeyi kaçırdım soluduğumuz hava bedava

 • la biloya (dvam)(18.5.2018 12:15:47)

  insan bilgisi ve gorgusu olcusunde egriye egri dogruya dogru diyebilmelidir.. maalesef ulkemizde hukumetler devlet olmaya öykünüyor. Oysaki buyukluk iddiaainda olan devletlerin tek politikasi olur..1950lerden itibaren uretmeden tuketmeye mahkum edilmisiz. 1980lerden itibarende borsa faiz ve dovizli uckagit ekonomisi ekonomimiz oldu. Sadece Birilerinin gotunun ve gobeginin buyudugu bu sistemle 3.5 kat buyudugu iddialari bile ulkeye bir fayda saglayamadigi ortadadir. Asgari ucret hergun erimektedir. ve neoliberal politikalar yuzunden vahsikapitalzm hergecen gun miletimizi fakirlestirmktedir...onemli olan geliserek buyumektir....dedim...

 • Serkan(18.5.2018 12:12:39)

  Az bile yapıyor.ben olsam daha beter yaparım ne yapsalar oy alıyor adam.

 • gassteci reklamcılar sizi(18.5.2018 12:10:48)

  Yereldeki ornekler ise kim iktidardaysa onun reklamcisi olmaktan ote bir kimlikleri bana gore bulunmamaktadir

 • gazaeteci mi? nerde?(18.5.2018 12:09:47)

  Ve bana gore gazeteci denilebilmesi icin birine meslegi ve etik degerleri ugruna gerekirse vatanin  ve milletin selameti icin egriye egri dogruya dogru diyebilmeli ve bu ugurda canipahasina mucadele etmelidir...mesela bir Necip hablemitoglu bir Ugur Mumcu gercek gazetecilerdir...

 • la bilo bu işler böyle de(18.5.2018 12:08:38)

  Gazeteciler Cemiyeti baskanı olan sahsın sozlerinin altina ben de bir yorum yaptim.. Bülent Velioglu denilen sahıs benim yaptigim yorumun okunmamasi adina  beni engelledi muhtemelen yorumumu da cok kisinin gormemesini dusundu bana gore......yaptigim yorumu sizin de okumanizi cok istedigim icin boyle bir yontemle size ulasmak istedim... O gazeteci oldugunu sanan kisinin...bu isler boyle lafi kanima dokundu.... ve iste yorumum....yok oyle kolay mi bu isler boyle demek??? insan olana omurgalı olmak yakisir...gücun yaninda yer al yeter... peki o zaman haklinin hakkini kim verecek kim savunacak... insan bilgisi ve gorgusu olcusunde egriye egri dogruya dogru diyebilmelidir.. maalesef ulkemizde hukumetler devlet olmaya öykünüyor. Oysaki buyukluk iddiaainda olan devletlerin tek politikasi olur..1950lerden itibaren uretmeden tuketmeye mahkum edilmisiz. 1980lerden itibarende borsa faiz ve dovizli uckagit ekonomisi ekonomimiz oldu. Sadece Birilerinin gotunun ve gobeginin buyudugu bu sistemle 3.5 kat buyudugu iddialari bile ulkeye bir fayda saglayamadigi ortadadir. Asgari ucret hergun erimektedir. ve neoliberal politikalar yuzunden vahsikapitalzm hergecen gun miletimizi fakirlestirmktedir...onemli olan geliserek buyumektir....dedim...

 • nejdet uçak(18.5.2018 01:49:00)

  RESİMLERİNİ ÇEKİN  "BİMER" ŞİKAYET EDİN.

 • Şahin Gürbudak(17.5.2018 21:18:13)

  Bolu Belediyesinin yaptığı bütün işlerin İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı Müfettişleri tarafından incelenmesi gerekiyor. Yol, kaldırım işleri ile birlikte bütün ihaleler pis kokuyor. Kul hakkı yiyorlar ve kamu kaynağını ölçüsüzce kullanıyorlar. Artık AK Partiye oy moy yok. Bunlardan hesap sorulmazsa yazıklar olsun.

 • bolulu14(17.5.2018 19:54:47)

  çok güzel olmuş yapanların ve vesile olanların emeklerine saglık karaçayır bu tür yapılan güzel kafeler sayesinde çok güzel bir görünüme kavuşuyor. Siz katmerli zamlı olarak su paralarını, arsa tarla vergilerinizi, bina harçlarını kuzu kuzu ödemeye devam edin. Biz bu paraları çarçur etmesini iyi biliriz.

 • polat(17.5.2018 19:22:28)

  Yapsa suç yapmasa suç. adam başkan yetki onda hesabını verir elbet. Nasıl olsa hesap soranda yok. Devam o zaman gemi azıttı bir kere. Yörrüüüü be kim tutar seni.

 • alemci(17.5.2018 15:57:01)

  Burasının içki ruhsatı varmı? Sabaha kadar içki muhabbeti apartmanlarda durulmuyor bunların gürültüsünden.  

 • Çocuk parkının önünde, Bu(17.5.2018 11:10:03)

  Çocuk Parkının önünde Çocuklarımıza iyi örnek olsunlar diyerek kiraya verilen bu yerde masaların üstü  içki şişeleri ile dolu her yerinde alkol kokuyor. Meyhaneye dönmüş olan Gazeteciler cemiyeti mi bu olaya bir bakın yazıklar olsun örnek kuruluş olacaksınız. Galatasaray- Beşiktaş maçının oldugu gün gördüm

 • Kamuran Alagözoğlu (17.5.2018 10:25:54)

  Yalakalığı gazetecilik olarak algılayarak böyle benimsemiş birisi, vatandaşın parasının belediye kasasından kendilerine peşkeş çekilmesinin bir hak olduğunu iddia etmiş. Bu da bizim gözümüze batıyormuş. Tüyü bitmedik yetimin hakkının üzerine oturuyor, birde haklılarmış gibi ortalığa laf edebilecek derecede yüzsüzleşiyorlar.  

 • Bolulu(17.5.2018 08:05:50)

  Bu adam yargılanıp hesap vermediği sürece ne bu partiye ne oy veririm nede destek,her yaptığı işin altından rant çıkıyor,emlakçılık yapan adam boluyu parselleyip kalınlara rant sağladıktan sonra üzerine kaymaklı ekmek kadayıfı niteliğinde belediyenin geri dönüşüm ihalesini alıyor,nereye Dokunsan kötü koku geliyor, bu ilin valisi,hakimi savcısı vs si neden ses çıkarmıyor? halkın parası nı ranta alet edenler ve bunlara dokunmayan  ses çıkarmayan her kim se inanın dünyada gün yüzü göremez! Yeterince bizi salak yerine koydunuz ama inanın artık kimse saf salak değil! Elbette hesap günü gelecek! BEKLEYİN ve GÖRÜN

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.